חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

37% מבכירי ענף הנדל"ן: "מחירי הדירות צפויים עוד לעלות"

למרות עליית המחירים בשנים האחרונות, 42% מקרב בכירי ענף הנדל"ן הישראלי סבורים כי מחירי הדירות למגורים בישראל יישארו כפי שהם במהלך השנה הקרובה – כך על פי סקר נדל"ן שערכה פירמת ראיית החשבון והייעוץ Deloitte בריטמן אלמגור זהר. הסקר נערך זו הפעם ה-11, בהשתתפותם של מנהלים בכירים בענף הנדל"ן בארץ, במטרה לעמוד על המגמות והתחזיות בענף לשנה הקרובה. 

37% צופים כי מחירי הדירות למגורים ימשיכו במגמת העלייה ו-21% מעריכים כי מחירי הדירות בישראל ירדו. נתונים אלה עולים למרות הערכה של 42% מבכירי הנדל"ן כי מחירי הדירות למגורים בארץ יישארו כפי שהם. כאשר נשאלו באלו ערים לדעתם צפויות ירידות מחירים בשנה הקרובה, 25% מתוכם מעריכים כי מחירי הדירות בתל אביב צפויים לרדת במהלך השנה הקרובה.

חדש: אפליקציית האייפון של פורבס ישראל – להורדה לחצו כאן

בנוסף, צפויות ירידות מחירים גם בנתניה (20%), פתח תקווה (15%) וירושלים (13%). מנגד, אף לא אחד מהמשיבים צופה ירידה במחירי הדירות בערים מודיעין, פרדס חנה, הוד השרון וגדרה.

כאשר נשאלו בכירי קהילת הנדל"ן הישראלית מהם הצעדים שעל הממשלה לנקוט על מנת למתן את קצב עליית מחירי הדיור, 42% מהמשיבים ציינו כי על הממשלה להאיץ את הליך קבלת אישורי בנייה. 32% ציינו כי עליה להוזיל את מחירי קרקעות המנהל באזורי ביקוש, 13% ציינו כי על הממשלה להגדיל את שיעור הרווחיות בפרויקטים המיועדים לשכירות או לדיור בר השגה ו- 10% סבורים כי על הממשלה להעניק הקלות במיסוי על היזמים.

צילום: מרק ישראל סלם

למרות הביקורת הציבורית הגואה בכל הנוגע לתוכנית הממשלה להעלות את המיסים לרכושי הדירה, אף לא אחד מהמשיבים לסקר סבר כי על הממשלה להפחית את המיסים החלים על הרוכשים.

מנתוני הסקר עולה כי הערים האטרקטיביות לרכישת דירה למגורים הן תל אביב, חיפה ופתח תקווה, עם 23% כל אחת. אחריהן מדורגות חדרה ורחובות עם 20% כל אחת.

מחצית ממשיבי הסקר צופים כי במהלך השנה הקרובה תמשיך מגמת העלייה במחירי שכר הדירה למגורים בתל אביב, 40% סבורים כי מחירי השכירות בתל אביב יוותרו כפי שהם ו-10% צופים ירידה.

בכל הנוגע לשווקים הגלובליים, 85% ממשיבי הסקר סבורים כי ישנן הזדמנויות נדל"ן רבות בארה"ב ורואים בה שוק אטרקטיבי ביותר להשקעה בתחום. 40% מהמשיבים ציינו כי להערכתם שוק הנדל"ן בגרמניה הינו יעד נוסף בעל פוטנציאל גבוה להשקעה בנדל"ן, ו- 23% ציינו את קנדה כיעד מועדף.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן