חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

4 רקטות נורו לעבר הגליל המערבי, אחת יורטה על ידי כיפת ברזל

ארבע קטיושות נורו אחר הצהריים (ה') לעבר הגליל המערבי. אחת מהן יורטה על די כיפת ברזל ואילו השאר נפלו בשטחים פתוחים, מצפון לקיבוץ בנהריה.עדי ראייה דיווחו כי שמעו אזעקות עולות ויורדות בעכו, בנהריה ובאזורים נוספים בגליל המערבי, ואחריהן נשמעו הדי פיצוצים, כך דווח בערוץ 2.

לאחר הנפילות לא דווח על נפגעים, אך נערכות סריקות באזור מחשש לנפילות נוספות בשל הפיצוצים שפקדו את האזור. מדובר צה"ל נמסר כי ישי להישאר בסמוך למרחבים המוגנים.

במד"א קיבלו קריאות על נפגעי חרדה בלבד שטופלו בשטח. כמו כן, הועלתה רמת הכוננות. דובר מד"א אלי בין אמר לגל"צ: "אין נפגעים. נשמעו אזעקות בגליל המערבי ובגליל העליון ואנו ממשיכים לעקוב".

דיווחים בלבנון אישרו כי אכן שוגרו רקטות לעבר הגליל המערבי. לפי הדיווח, הרקטות נורו מאזור צור. בלבנון דיווחו על שני פיצוצים שנשמעו באיזור אל מנסורי, אשר התבררו כירי של שתי רקטות לכיוון ישראל.

ראש עיריית עכו, שמעון לנקרי, סיפר: "אנחנו שמענו כמה בומים עמומים ואזעקה כמובן שנלוותה עליהם. לנו בעכו לא ידוע על נפילות בשטח העיר. זו ההזדמנות להגיד לתושבים להיות עירניים וקשובים להוראות פיקוד העורף".

התקרית הבולטת האחרונה בגבול הצפוני אירעה לפני ארבעה חודשים, כאשר מטוס ללא טייס חדר מלבנון והופל כשמונה קילומטרים מחופי חיפה.

המל"ט זוהה על ידי חיל האוויר עוד כשהמריא משטח לבנון. חיל האוויר עקב אחר המל"ט, ולאחר שווידא כי לא מדובר בכלי טיס ידידותי יירט אותו מטוס F-16 באמצעות טיל אוויר-אוויר. חיזבאללה טען אז בהודעה רשמית כי לארגון אין קשר למל"ט.

לאתר דה פוסט

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן