חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

60% מהציבור: רופא אמפתי עדיף על רופא מקצועי

סקר נרחב שבחן את יחסו של הציבור לרופאים, מגלה תמונה מעניינת על הרגלי הצריכה הרפואיים של הישראלים.

בבחירה שבין רופא מקצועי ומוביל בתחומו, לעומת רופא אכפתי שמקשיב למטופליו, 60% מהנשאלים השיבו כי יעדיפו את הרופא האמפתי, לעומת 36% בלבד שיעדיפו את הרופא המוביל בתחומו. עוד עולה מהסקר כי בקרב אוכלוסיות בעלות הכנסה גבוה, וכן בקרב אקדמאים, ההעדפה לרופא המקצועי גבוהה יותר, ביחס לכלל האוכלוסייה.

זאת ועוד, מרבית הציבור לא רואה חשיבות בקבלת ייעוץ או טיפול על ידי רופא שהינו פרופסור לעומת רופא בעל תואר דוקטור – 49% ענו שהעובדה הזו אינה חשובה להם, ורק שליש מהציבור מייחסים לכך חשיבות.

בקרב גברים הפער גדול יותר (66% ענו כי תוארו של הרופא לא כך חשוב או לא חשוב בכלל, לעומת 53% מהנשים שענו כך).

כמו כן, שיעור המייחסים חשיבות לקבלת ייעוץ או טיפול מרופא שהינו פרופסור, יורד עם העלייה בהשכלה – 25% בלבד מבעלי ההשכלה הגבוהה ענו כי הדבר די חשוב או חשוב להם מאוד, לעומת 46% מבעלי השכלה התיכונית ומטה, שענו שהדבר די חשוב או מאוד חשוב להם.

לא מבדילים בין ד"ר ופרופ' | צילום: fotolia

גם בנוגע למקום עבודתו של הרופא, מפגין הציבור אדישות, כאשר כ-51% מהנשאלים ציינו כי אין להם העדפה לרופא שעובד בבית חולים על פני רופא העובד רק בקהילה. יחד עם זאת, מקרב מי שציינו כי הדבר משנה להם, הרוב הגדול מעדיפים רופא שעובד בבית חולים.

שיעור המעדיפים רופא העובד בבית חולים עולה בחדות עם העלייה בגיל: 65% מבני 55+ יעדיפו רופא בית חולים, לעומת 21% בלבד מבני דור ה-Y, בני 20-34. יותר מכך, קרוב ל-70% מהצעירים אדישים לאבחנה בין רופאים העובדים בבית החולים לבין רופאי הקהילה.

הציבור תומך בדירוג רופאים

כאשר עולה השאלה כיצד אנו בוחרים רופאים לטיפול או ייעוץ ראשוני בתחום חדש, נראה כי למידע אינטרנטי וכתבות בתקשורת ישנה השפעה קטנה מאוד ביחס להמלצות של חברים (30%) או המלצות הרופא או הגורם המטפל בקופת החולים (27%).

על רקע זה, קרוב ל-60% מהציבור סבורים כי "מערכת דירוג רופאים" תתרום למערכת הבריאות בישראל, לעומת כשליש מהציבור אשר סבור כי הדבר יפגע במערכת הבריאות.

הסקר נערך על ידי המכללה האקדמית לישראל ברמת גן בקרב 500 איש מהאוכלוסייה היהודית הבוגרת בישראל. ממצאיו המלאים יוצגו במסגרת כנס "הרופא הטוב", שתתקיים המכללה ב-8 ביוני בהשתתפות בכירי הענף.

פרופ' אהוד קוקיה, נשיא המכללה האקדמית לישראל

בין האורחים בכנס יהיה גם הרב אלימלך פירר, שיקבל תעודת הוקרה על פועלו הרב למען החולים בישראל.

כיום, הדירוג המקיף הבלתי תלוי היחידי של רופאים בארץ מפורסם מדי שנה על ידי מגזין פורבס וכולל יותר מ-600 רופאים הטובים ביותר בתחומם. 

לרכישת גיליון הרופאים הטובים בישראל חייגו 077-4304645 או לחצו כאן


הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן