חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

7. דורית סלינגר

כל רגולטור מושך באופן בלתי נמנע לא מעט לחצים, ביקורות ותשומת לב. אך אין ספק שדורית סלינגר, המכהנת כממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון באוצר בשלוש השנים האחרונות, מצליחה להתעלות על כולם בפעלתנות יוצאת דופן, כשהיא מספקת כותרות בשפע לגופי התקשורת הכלכלית. השפעתה של סלינגר ניכרת לא רק בשל הימצאותם של שורת גופים משמעותיים (כמו קרנות פנסיה, גמל והשתלמות) תחת אחריותה, אלא גם משום שנראה כי מדובר ברגולטורית שצברה השפעה יוצאת דופן על מפוקחיה. בין היתר, נהנית סלינגר מתמיכתו המלאה של שר האוצר משה כחלון. יחד עם זאת, האקטיביות הרבה שמאפיינת אותה, הביאה אל פתחה כאמור גם ביקורת רבה. בין היתר, מאשימים מבקריה, היא נוטה לנכס לעצמה סמכויות שאינן שלה ולהתעלם מהנחיותיהן של ועדות הכנסת השונות. למעשה, כיום עומדים ותלויים מול סלינגר לא פחות מ־11 בג"צים שונים.

הכתבה מופיעה בגיליון יולי של מגזין פורבס ישראל

לרכישת הגיליון חייגו 077-4304645

לרכישת מנוי למגזין פורבס ישראל

לכל העדכונים, הכתבות והדירוגים: עשו לנו לייק בפייסבוק

רק לאחרונה הטיח בה מאיר שביט, אחד מקודמיה בתפקיד, כי היא מונעת מ"שכרון כוח". הדברים נאמרו לאור הצעת החוק להפיכת הפיקוח על הביטוח לרשות עצמאית שתפעל כיחידה נפרדת תחת שר האוצר. לדברי המבקרים, ההצעה הזו כוללת סמכויות רחבות לממונה, ללא בקרה מספקת (על אף שהעניין רוכך בהצעת החוק האחרונה).

פעלתנות יוצאת דופן. סלינגר | צילום: דוברות משרד האוצר

סלינגר (56) מעורבת בשורה ארוכה של סוגיות הנוגעות לכולנו, החל בסוגיית מכירת הפניקס לחברת ההחזקות הסינית Fujian Yango Group, דרך השאלה למי מותר למכור ביטוחי נסיעות, ועד לפרטי הפרטים של היחסים המורכבים שבין חברות הביטוח, סוכני הביטוח והציבור הרחב. אך הנושא המשמעותי ביותר שבו עסקה סלינגר בשנה באחרונה, הוא הרפורמה בביטוחי הבריאות האחידים, שבמסגרתה נדרשות חברות הביטוח להציג ביטוח בריאות אחיד ובסיסי, שאמור להקל על המבוטחים להשוות בין הכיסויים השונים ומחיריהם.

המבקרים טוענים כי הרפורמה צפויה להוביל דווקא להתייקרות, שכן לחברות הביטוח ניתנה אפשרות לחדש אוטומטית את הפרמיות ו"לעדכן" את מחיריהן בכל שנתיים ב־20% אחוז.

במסגרת אותה הרפורמה, שיצאה לדרך בתחילת חודש יולי, גם בוטלה האופציה לבחור מנתח פרטי ולקבל החזר מקופת החולים, ומעתה המבוטחים יבחרו מנתח מתוך רשימה של קופת החולים.

המטרה, לדברי סלינגר, היא להגביר את השקיפות במחירי הניתוחים. גם כאן ספגה כמובן ביקורת רבה, דבר שככל הנראה ימשיך לאפיין את פעילותה הנמרצת עד סיום תפקידה.

לדירוג המלא של הנשים המשפיעות בישראל 2016


הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן