חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

8. יאיר לפיד

זוהי מערכת הבחירות השלישית שבה משתתף יאיר לפיד, מי שלפני כניסתו לפוליטיקה ידע לעשות לביתו והפך לאדם אמיד מאוד.

הונו של לפיד הצטבר במהלך השנים הרבות שבהן עבד בתקשורת. את הקריירה העיתונאית שלו החל ככתב צבאי בעיתון במחנה. לאחר מכן שימש כעורך במקומון זמן תל אביב וב־1991 החל בכתיבת טור אישי במגזין סוף השבוע של העיתון.

לפיד. ב-2015 פרסם הצהרת הון מלאה | צילום: shutterstock

ב־2003 הטור עבר לביתו החדש, במוסף סוף השבוע של ידיעות אחרונות, שם נשאר עד 2012, עת הודיעו על כניסתו לפוליטיקה. על פי פרסומים, על כתיבת הטור השתכר לפיד 35 אלף שקל בחודש, שהם קרוב ל־4 מיליון שקל במהלך כל התקופה.

החל משנות ה־90 הנחה לפיד גם תוכנית אירוח מצליחה בערוץ 2, שרצה על פני שמונה עונות. על פי הערכות בענף, לפיד הרוויח מהתוכנית 800 אלף שקל לעונה ובשנה האחרונה עלה הסכום ל־1.4 מיליון.

ב־2008 החל להגיש את "אולפן שישי״ בחדשות ערוץ 2. הפרסומים באותה תקופה דיווחו, כי השתכר בין 8,000 ל־9,000 דולר למהדורה. לפיד הגיש את התוכנית במשך ארבע שנים, שבהן הרוויח כ־5.7 מיליון שקל.

לפיד גם כתב 11 ספרים, שהכנסותיהם מסתכמות בקרוב ל־5 מיליון שקל, ולפני שנכנס לפוליטיקה היה מרצה מבוקש וכן הנחה אירועים עסקיים, שעליהם הרוויח, על פי מומחים בענף, בין 10 ל־12 אלף דולר, שמסתכמים בכ־2 מיליון שקל בשנה. יש לציין, כי מלבד אירועים עסקיים, הנחה לפיד גם אירועים ממלכתיים, שעליהם הקפיד לא לדרוש תשלום.
נוסף על כל אלו, לפיד שימש במשך חמש שנים גם כפרזנטור של בנק הפועלים וקיבל, על פי ההערכות, 800 אלף שקל בשנה – 4 מיליון שקל לכל התקופה.

רעייתו של לפיד, ליהיא, התפטרה לאחרונה מכתיבת הטור שלה ברשת המקומונים של ידיעות אחרונות, לטענתה, כפי שהיא עושה בכל קמפיין בחירות בשלוש השנים האחרונות. ליהיא פרסמה בעבר ספרי ילדים, ספר בישול ורומנים, שחלקם הפכו לרבי מכר.

בני הזוג לפיד גרים בקוטג' בשכונת רמת אביב ג' בתל אביב, בבית שמוערך בכ־9־8 מיליון שקל. זה, ככל הידוע, הנכס היחיד שבבעלותם.

ביתו של לפיד בשכונת רמת אביב ג' | צילום: פורבס ישראל

ב־2015 פרסם לפיד הצהרת הון מלאה, שלפיה שוויו עומד על 10.4 מיליון שקל – סכום הכולל את ביתו בתל אביב, קופות גמל ופנסיות בשווי 1.1 מיליון. עם זאת, אנו מעריכים כי הונו של לפיד גבוה בהרבה – 25 מיליון שקל.

מלפיד נמסר בתגובה: "כבר בעבר הסברנו שההערכה הזו היא מוגזמת מאוד מאוד מאוד (למרבה צערו של לפיד) וגורמת לילדיו לצפות לירושה שלא תגיע. לעניין עצמו: אין ללפיד דירות נוספות מלבד הבית שבו הוא מתגורר".

לרשימה המלאה

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן