חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

81% מבכירי הנדל"ן בארץ: מחירי הדיור ימשיכו לעלות בצורה מתונה

70% מבכירי הנדל"ן בארץ סבורים כי סבסוד קרקעות לבנייה רוויה הוא הפתרון להוזלה משמעותית של מחירי הנדל"ן בארץ, כך עולה מסקר שערכה קבוצת דן אנד ברדסטריט שערכה בשבוע שעבר את פורם הנדל"ן השנתי Dun's 100 בהשתתפות 32 מנכ"לים של החברות הגדולות בארץ.

עוד עולה מהסקר כי 81% מהמנכ"לים חוזים כי מחירי הנדל"ן יוסיפו לעלות בצורה מתונה. כ-12% חושבים כי המחירים יישארו ללא שינוי וכ-6% צופים ירידה חדה במחירים.

לקבלת כל העדכונים, הדירוגים והניתוחים – עשו לנו לייק בפייסבוק

בקרב המנהלים הבכירים של חברות הנדל"ן קיים גם רוב מוחלט של 73% בדעה כי מנהל מקרקעי ישראל הוא הגוף המשפיע ביותר על מחירי הדיור בישראל, את המקום השני בסולם ההשפעה חולקים משרד האוצר ומשרד הבינוי והשיכון שזכו ל-13% מהקולות כל אחד.


צילום: מרק ישראל סלם

70% מבכירי הנדל"ן בארץ סבורים כי שיווק קרקעות לבנייה הוא הפתרון להוזלה משמעותית של מחירי הנדל"ן בארץ. 19% מהבכירים, נקבו בבנייה וקידום של דיור בר השגה ודיור להשכרה ואילו 12.5% טוענים כי יישום תכניות תמ"א 38 והוספת קומות לבניינים קיימים הוא הפתרון הרצוי.

הסקר בחן גם את מידת האטרקטיביות של שוקי הנדל"ן בחו"ל בעיני המשקיע הישראלי: ארה"ב נבחרה ליעד האטרקטיבי ביותר להשקעה (כ-68%). אחריה דירגו הבכירים את אזור מערב אירופה עם 31% כמומלץ להשקעה. אף אחד מהבכירים לא ציין את מזרח אירופה, אסיה או דרום אמריקה כיעד כדאי להשקעה.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן