חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
צוות רב מקצועי לוקח אחריות רפואית מלאה | צילום: צבר רפואה
צוות רב מקצועי לוקח אחריות רפואית מלאה | צילום: צבר רפואה

"שירות רפואי רב מקצועי, ממש אצלכם בסלון": בית חולים חדש נפתח בישראל

צבר רפואה פתחה בית חולים בבית, במימון קופות החולים. חולים הזקוקים לאשפוז יכולים כיום להישאר בסביבתם הטבעית, ולקבל בביתם את אותו שירות רפואי המוצע בבתי חולים - ללא עלות, בכל רחבי הארץ

BrandVoice

"אנחנו רגילים לקשר אשפוז לבניין בית החולים", אומר ד"ר איתמר עופר, נשיא ויו"ר צבר רפואה, בית חולים בבית. "עד לפני כמה שנים כל אדם שהיה זקוק לאשפוז, נאלץ להגיע לבית חולים. היום, עם כל האמצעים הטכנולוגיים והידע והניסיון שנצברו בצבר רפואה – אפשר גם אחרת. שירות רפואי רב מקצועי, על ידי צוות מומחה ומנוסה, שניתן לקבל בנוחות הבית, ממש אצלכם בסלון. זהו פתרון להפחתת זיהומים ולמחסור החמור במיטות אשפוז, התורם לאיתנותה של כלכלת הבריאות בישראל.

"בישראל קיימת כבר כ־10 שנים האפשרות להתאשפז בבית במצבים רפואיים מסוימים, ובמימון קופות החולים, ללא תלות בביטוחים משלימים או פרטיים," מדגיש ד"ר עופר. "בדומה לכל בית חולים 'רגיל', מערך בית החולים בבית מבוסס על מספר מחלקות אשפוז: מחלקה פנימית לאשפוז אקוטי, מחלקת הוספיס בית, מחלקת שיקום אינטנסיבי בבית, ומחלקת אשפוז פסיכיאטרי בבית. כל השירותים הללו ניתנים דרך קופות החולים, באמצעות הפניה מרופא המשפחה או הרופא בבית החולים. צוות רב מקצועי לוקח אחריות רפואית מלאה על הטיפול, מעניק למטופל את הבדיקות והטיפולים הדרושים, כולל עירוי אנטיביוטיקה ועוד – וזמין עבורו סביב השעון".

חלופה לאשפוז במחלקה פנימית

השנתיים האחרונות של הקורונה המחישו למערכת הבריאות, כמו גם לקהל הרחב, שיש ליצור חלופות איכותיות, יעילות וישימות לאורך זמן לאשפוז במחלקות הפנימיות, בייחוד בתקופות של מחלות חורף או מגיפה זיהומית.

"בצבר רפואה חלה עלייה של 270% במספר הנקלטים במחלקת האשפוז הפנימית בין השנים 2020 ו־2021", מצהיר ד"ר עופר. "יתרה מכך, בין השנים 2019 ו־2022 נרשמה עלייה של כמעט פי 10 במספר ההפניות של מטופלים מקופות החולים לשירותי אשפוז הבית של צבר רפואה".

"עם כל האמצעים הטכנולוגיים והידע והניסיון שנצברו בצבר רפואה – אפשר גם אחרת. ד"ר איתמר עופר, נשיא ויו"ר צבר רפואה | צילום: צבר רפואה

"צבר רפואה מניעה שינויים ארוכי טווח בעולם האשפוז בישראל", אומר ד"ר עופר, העומד בראש צבר רפואה זה כחמש שנים. "כחלק מבנייתה של תפיסת עולם אשפוזית חדשה בישראל, המייתרת במידה רבה את הצורך בפנייה לבתי חולים, צבר רפואה רכשה מחצית מהבעלות על חברת טרם – מוקדי רפואה דחופה בקהילה, במטרה להעניק גם מענה של מיון בקהילה – בקרבת הבית. היום, אדם הזקוק לטיפול רפואי יכול לפנות לאחד מ־24 מוקדי טרם הממוקמים בכל רחבי הארץ, ולקבל מענה מיידי. אם הצוות הרפואי במוקד טרם יקבע שיש לאשפז את המטופל, ניתן יהיה להפנות אותו לאשפוז בבית באישור קופת החולים, ובכך לחסוך ממנו (ומהמערכת) את הצורך להגיע למיון".

"על מערכת הבריאות להטמיע כבר כעת דרכי עבודה ותמרוץ להפיכת בתי החולים לארגונים המתמקדים בהצלת חיים, טיפול נמרץ והליכים כירורגיים", מסכם ד"ר עופר. "יתר האשפוזים, שאינם לשם הצלת חיים דחופה, צריכים לעבור לבית או לקהילה. מצב זה ייטיב עם המטופלים, הצוותים המקצועיים במוסדות האשפוז ועם מערכת הרפואה, ויתרום לכלכלת בריאות איתנה לאורך שנים".


BrandVoice הוא מותג התוכן השיווקי של פורבס ישראל

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן