חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
מאמין שהחקיקה תערער את הדמוקרטיה של ישראל. עמית בן דב | צילום: שלומי יוסף
מאמין שהחקיקה תערער את הדמוקרטיה של ישראל. עמית בן דב | צילום: שלומי יוסף

"ישראל תפסיק להיות דמוקרטיה": היזם הישראלי עמית בן דב בראיון בלעדי לפורבס

"כשהסביבה תומכת במשטר אוטוריטרי, מאבדים את החדשנות" אמר מנכ"ל סטארט-אפ הבינה המלאכותית, גונג, בראיון לפורבס ארה"ב. "אין שום חידוש שיוצא מרוסיה, סין, פולין או הונגריה"

לאחר כמעט שלושה חודשים של הפגנות המוניות נגד הרפורמה המשפטית, היזם הישראלי, עמית בן דב, חלק את עמדותיו על המצב במסגרת ראיון רחב שהעניק לפורבס האמריקני.

מנכ"ל Gong.io, שנכנסה השנה לרשימת המעסיקים הטובים בארה"ב, מאמין שהחקיקה "תשנה את המשחק", תערער את הדמוקרטיה של ישראל ואת העתיד הכלכלי. לפניכם מספר ציטוטים נבחרים מהריאיון של בן דב עם פורבס ארה"ב:

"הקואליציה בישראל היא "סערה מושלמת" של ימין דתי וראש ממשלה בסיטואציה עדינה עם מערכת המשפט. כעת, הם מנסים להעביר חקיקה ששוללת מבית המשפט העליון כל כוח אמיתי. זה יעמיד אותנו באותו מצב כמו הונגריה, פולין או רוסיה".

"זה מעבר לפוליטיקה. בפוליטיקה שואלים: האם עלינו להיות בגדה המערבית? מה שקורה עכשיו משנה את המשחק לחלוטין – שינוי של החוקה. צריך לדבר על זה. אני באמת מאמין שזה יכול להרוס את המדינה ואת החדשנות, בטווח הארוך יותר".

"כל חדשנות, מדע או טכנולוגיה, נובעת מהטלת ספק בסמכות והעלאת שאלות. קחו לדוגמה את גלילאו וקופרניקוס. כשהסביבה תומכת במשטר אוטוריטרי ובנאמנות ו'תעשו מה שאני אומר', אז מאבדים חדשנות".

"ישראל תפסיק להיות דמוקרטיה… לממשלה יש כוח אולטימטיבי. זה ירחיק משקיעים. זה לא יוצר סביבת השקעה נהדרת".

"ישראל משגשגת. במדינה הזו יש יותר חברות טכנולוגיה מאשר כמעט בכל אירופה. זה לא היה קורה בלי רוח היזמות שמשגשגת רק כאשר מזלזלים בסמכות. אין שום חידוש שיוצא מרוסיה, סין, פולין או הונגריה".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן