חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
חנות אפל בגרמניה. החברה פועלת בכל יבשות העולם | צילום: Shutterstock
חנות אפל בגרמניה. החברה פועלת בכל יבשות העולם | צילום: Shutterstock

סתימת פיות? עובדים התלוננו על התרבות הארגונית באפל – ופוטרו

ענקית הטכנולוגיה מסרה כי פיטרה את העובדים באשמת הדלפת מידע חסוי לתקשורת. אך אלה טוענים שפוטרו כתוצאה מכך שהשמיעו בפומבי תלונות בדבר הטרדות מיניות שהתרחשו בחברה

ג'נקה פאריש, מנהלת בשירות המפות של אפל, פוטרה לאחרונה בחשד שהדליפה מידע לתקשורת, כך מדווח אתר הטכנולוגיה The Verge. פאריש (30), שפעלה ממשרדי אפל שבטקסס, שימשה בנוסף לתפקידה גם כאחת ממנהיגות AppleToo# – התארגנות עובדים שפעלה נגד תרבות החשאיות של החברה. לטענת העובדים, החשאיות המונהגת בחברה לא רק שמונעת חשיפה של מוצרים חדשים, אלא גם עלולה להניא עובדים מדיווח על סוגיות כמו הטרדות מיניות ופערי שכר.

בחודש אוגוסט האחרון השיקו כמה מעובדי אפל את אתר AppleToo# המאפשר לעובדי החברה לשלוח למקימיו סיפורים על הטרדות ואפליה בין כותלי החברה. פאריש ומהנדסת תוכנה נוספת בחברה החלו לפרסם חלק מהסיפורים האנונימיים הללו באופן ציבורי.

לאור מקרה פיטורין נוסף שהתרחש בחודש ספטמבר, אז פיטרה אפל את אשלי ג'וויק בטענה דומה של הדלפת מידע חסוי, חושדים העובדים כי מדובר בנקמה על הפעילות האקטיביסטית של העובדים כנגד התרבות הארגונית של החברה, שכן גם ג'וויק השמיעה טענות כלפי יחס החברה אליה ואל סקטורים רחבים של עובדים.

מחקה קבצים במהלך חקירה פנימית בעניינה

לדברי פאריש, עורכי דין מטעם אפל מסרו לה שנפתחה בעניינה חקירה פנימית בחברה, והיא התבקשה להעביר לבדיקה את הציוד האישי שהעניקה לה אפל. הסיבה לפיטורים, לפי החוקרים,  היא העובדה שפאריש מחקה קבצים מהמחשב וממכשיר הטלפון שהעניקה לה החברה, לפני שאלה הועברו לחוקרים מטעם אפל.

לטענת פאריש, הקבצים שמחקה הכילו מידע אישי ופיננסי, כמו צילומי מסך לא חשובים כדי לעשות סדר בשולחן העבודה, את אפליקציית ההשקעות "רובין הוד" משום שהתביישה בהפסדים שיצרו השקעותיה, ואת אפליקציית "פוקימון גו" כי היתה נבוכה מכך ששיחקה בה.

"קורבן שאני שמחה להקריב"

בתשובה לפניית הניו יורק טיימס סירבה אפל להתייחס באופן ישיר לסטטוס העסקתה של פאריש. "תמיד נהיה מחויבים לשמירה על סביבת עבודה מכילה וחיובית. ההתייחסות שלנו לנושאים הללו היא רצינית, ונחקור ביסודיות בכל פעם שמתעורר חשש כלשהו", נמסר מטעם אפל.

"מאז שהתחלתי להשמיע את קולי ידעתי שמדובר בסיכון משמעותי", מסרה פאריש לניו יורק טיימס. "אם פיטוריי יעזרו לאנשים לזכות קצת בצדק, אז זה קורבן שאני שמחה להקריב למענם".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן