חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
הרוכשים לא רק ישלמו פחות ממה שציפו, אלא גם יקבלו הרבה יותר תמורה עבור כספם | צילום: Shutterstock
הרוכשים לא רק ישלמו פחות ממה שציפו, אלא גם יקבלו הרבה יותר תמורה עבור כספם | צילום: Shutterstock

לא בשמיים: הדלפות חדשות חושפות את המחירים הצפויים של האייפון 14

על פי הדיווחים, הדגם הזול ביותר יעלה 50 דולר פחות מהאייפון 13 שהושק בשנה שעברה; והאם כרטיס ה-SIM הגיע לקיצו?

ה-iPhone 14 יושק השבוע, ב-7 בספטמבר, אך מעבר לכך כמעט לא ידועים פרטים נוספים על הסמאטרפון המסקרן הבא של אפל.

במשך חודשים דווח שוב ושוב כי טווח המחירים של האייפון 14 הולך ומתייקר, עד שלאחרונה התהפכה המגמה. דוח חדש של אנליסט השוק המשפיע TrendForce מעריך כי רוכשי אייפון 14 עשויים לא רק לשלם פחות ממה שציפו, אלא גם לקבל הרבה יותר תמורה עבור כספם.

בהסתכלות על המחירים שבדוח, מחירו של האייפון 14 אמור להתחיל כעת מ-749 דולר, שהם 50 דולר פחות מהאייפון 13 (799 דולר), כאשר המחיר של האייפון 14 פלוס יחל מ-849 דולר. זהו שינוי דרמטי מדיווחים קודמים, לפיהם כל דגמי האייפון 14 היו אמורים להיות יקרים יותר ב-100 דולר בהשוואה לדגמים קודמים.

נפח האחסון וקיבולת הסוללה מתרחבים

אבל ישנן עוד בשורות טובות. בנוסף למחירים הנמוכים הללו, על פי TrendForce שטח האחסון המינימלי של דגמי אייפון 14 פרו ופרו מקס יחל ב-256 גיגה-בייט. השילוב הזה, של תמחור נמוך מהצפוי ואחסון גבוה מהצפוי הוא הימור מחושב, לפי האנליסט.

מארק גורמן מבלומברג הדליף פרטים נוספים על אייפון 14 בניוזלטר ה-Always On האחרון שלו. כשהוא מאשר את העיצוב המוכר ואת צורת המצלמה, גורמן קובע כי אפל עשויה להסיר את חריץ כרטיס ה-SIM הפיזי ממכשירי האייפון לחלוטין, "החל מהשנה או הבאה עבור דגמים מסוימים".

כבר מחודש דצמבר דווח בחלק מההדלפות על כך שאפל משתעשעת ברעיון של אייפון 14 מבוסס eSIM בלבד (כרטיס סים אלקטרוני).

מעניין לציין שגם גורמן טוען שלדגמי אייפון 14 פרו יהיו "סוללות גדולות יותר" – אם כי הוא לא מרחיב על כך. זה סותר הדלפות קודמות על קיבולת הסוללה, לפיהן היא אמורה להיות קטנה יותר בכל הדגמים מלבד האייפון 14 פרו מקס.

אסטרטגיית תמחור זהירה

"תחת לחץ מהאינפלציה העולמית והעלייה בשערי החליפין, צפויה אפל לאמץ אסטרטגיית תמחור זהירה יותר כדי לא להשפיע על ביצועי המכירות שלה", מסביר הדוח.

במשך חודשים טענו ההדלפות שאפל צפויה להרחיב את פערי המחיר, העיצוב והתכונות בין דגמי האייפון 14 לדגמי הפרו ופרו מקס. התגובה לכך הייתה שלילית ברובה, ונראה היה שמדובר בניסיון בוטה למכור מכשירים מתקדמים ויקרים ללקוחות בזמן של מצוקה כלכלית גוברת.

אבל בהתבסס על הדלפות התמחור האחרונות, נראה שמדובר במהלך חכם. הוזלה דרמטית של דגמי אייפון 14 סטנדרטיים תפתח את הדלת למעריצים שאולי התקשו לשדרג בשנה החולפת. יחד עם זאת, החדשנות לא מתעכבת בדגמי אייפון 14 פרו למי שיכול להרשות לעצמו לשלם את המחירים הגבוהים יותר. כתוצאה מכך, אפל יכולה לשווק ערך וחדשנות בטווח מחירים סביר.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן