חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
צילומי מסך מממשק התכונה החדשה של אפל | צילום: Apple

מציל חיים: התקשורת הלוויינית כבר זמינה באייפון 14

התכונה החדשה, עליה הכריזה אפל במהלך חודש ספטמבר, מאפשרת למשתמשים לדווח על מיקומם ועל מצבם הרפואי – גם כשהם נמצאים ללא קליטה סלולרית. לקוחות החברה בארה"ב ובקנדה כבר יכולים להשתמש בשירות

אפל הפעילה את התכונה החדשה 'Emergency SOS' שלה עבור מכשירי האייפון 14. החל מה-15 בנובמבר פועלת התכונה בארה"ב ובקנדה, והיא תחל לפעול באירופה בשבועות הקרובים, כך הודיעה החברה.

הפיצ'ר החדש, שהוכרז לראשונה באירוע ההשקה של אייפון 14 בחודש ספטמבר, מאפשר למשתמשים לתקשר עם שירותי החירום באמצעות לוויין כאשר רשת סלולרית או WiFi לא זמינים.

אומנם אנשים רבים לעולם לא ישתמשו בתכונה זו, וטוב שכך, אבל יש לה גם מטרה נוספת: היוצאים לטיול במקומות ללא רשת סלולרית – יוכלו לשתף את המיקום שלהם עם חברים או עם משפחה באמצעות האפליקציה Find My של אפל.

"כמה מאתרי הטיול הפופולריים בעולם נמצאים ללא כיסוי סלולרי", אמר גרג ג'וסוויאק, סגן נשיא בכיר של אפל לשיווק עולמי. "עם Emergency SOS באמצעות לוויין, הופך האייפון 14 לכלי נחוץ שיכול להעניק למשתמשים את העזרה שהם צריכים בזמן שהם מחוץ לרשת", הוסיף.

ג'וסוויאק מתאר כיצד אפל "עבדה ללא לאות" כדי להתמודד עם אתגרים טכניים מרובים ולהחיות את השירות, בנוסף ל"בניית תשתית אמינה על הקרקע".

שאלון קצר – והחילוץ בדרך אליכם

משתמשים שנקלעו למצב חירום ואינם יכולים להתחבר ל-WiFi או לרשת סלולרית, יכולים להשתמש בתכונת Emergency SOS שתציע ממשק קל לשימוש באייפון 14 כדי לקבל עזרה באמצעות חיבור לווייני.

כך אפל מתארת ​​את השירות: "שאלון קצר יופיע במכשיר ויעזור למשתמש לענות על שאלות חיוניות בכמה לחיצות פשוטות, מה שיעזור לצוותי החירום להבטיח שהם מסוגלים להבין במהירות את מצבו ואת מיקומו של המשתמש".

בעקבות השאלון, מנחה הממשק את המשתמש לאן לכוון את האייפון שלו, ושולח את ההודעה הראשונית. הממשק שולח נתונים כולל תשובות לשאלון; מיקום, כולל גובה; רמת הסוללה של האייפון; ומזהה רפואי, אם מופעל.

לאחר שהושקה לראשונה בקנדה ובארה"ב, תכונת Emergency SOS באמצעות לוויין תגיע לצרפת, גרמניה, אירלנד ובריטניה בדצמבר.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן