חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
מקדמים חדשנות בתחום הלוגיסטיקה בספנות. נמל אשדוד | צילום: Shutterstock
מקדמים חדשנות בתחום הלוגיסטיקה בספנות. נמל אשדוד | צילום: Shutterstock

נמל אשדוד מחלק דיבידנד: מעביר לקופת המדינה 270 מיליון שקל

דירקטוריון הנמל אישר העברה של 150 מיליון שקל מהרווחים הצבורים של החברה ועוד 120 מיליון מהרווחים השוטפים. בסך הכל העביר הנמל בעשור האחרון לקופת המדינה יותר ממיליארד שקל

דירקטוריון נמל אשדוד אישר היום את הדו"חות הכספיים לשנת 2023 ובמסגרתם יעביר דיבידנדים למדינה בסכום כולל של כ-270 מיליון שקל, בעקבות החלטת הממשלה ופניית רשות החברות הממשלתיות.

הדירקטוריון אישר חלוקת דיבידנד מיוחד של 150 מיליון שקל מרווחי החברה הצבורים, ובנוסף, 120 מיליון שקל מהרווחים השוטפים של הנמל. בסך הכל יועבר למדינה בעשור האחרון דיבידנד של יותר ממיליארד שקל. אלי בר יוסף, המנכ"ל בפועל של נמל אשדוד ציין, כי למרות המלחמה החברה מעבירה רווחים לקופת המדינה בהתמדה מאז שנת 2010. "חוסנה של החברה בא לידי ביטוי גם בשנת 2023", הוא הוסיף.

שאול שניידר, יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד, אמר כי "אנו גאים לחזק בעת הזו את קופת המדינה. למרות האתגרים הרבים הוכחנו, כי אנו פועלים באופן אחראי ומקצועי ושומרים על נמל פתוח ובטוח״.

חלוקת הדיבידנדים מתבצעת למרות התחרות הגוברת בתחום הנמלים ובעיצומה של מלחמת "חרבות ברזל", אשר לה השפעה עמוקה על המשק הישראלי כולו ועל תחום הנמלים בפרט. דירוג חברת נמל אשדוד לשנת 2023 הוא AA+ עם אופק יציב (Stable), כפי שאושרר בסוף חודש ספטמבר 2023.

״נמל אשדוד הוא מהנמלים החזקים והרווחיים בישראל, השומר על תפקוד רציף ויעיל בכל מצב, לרבות בתקופה קשה ומורכבת של מלחמת "חרבות ברזל", אמרה שרת התחבורה מירי רגב.

"חלוקת הדיבידנד המשמעותית מהעודפים הצבורים מעידה על איתנות פיננסית מצוינת של הנמל", ציין ינקי קוינט, מ"מ מנהל רשות החברות הממשלתיות. "נמל אשדוד הוא הנמל הממשלתי היחיד שפועל בסביבה תחרותית מאתגרת, ואני מברך את הדירקטוריון ואת עובדי ועובדות הנמל על פעילותם לטובת הצלחת הנמל. הרשות תמשיך לסייע לנמל על מנת שימשיך לפעול בהצלחה מול אתגרי התחרות בענף".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן