חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
ניסן לוי | צילומים: גבריאל סטרוק ונמל אשדוד
ניסן לוי | צילומים: גבריאל סטרוק ונמל אשדוד

מהבנק לנמל: רואה החשבון ניסן לוי מונה למנכ"ל נמל אשדוד

הנמל התנהל בשנתיים האחרונות ללא מנכ"ל קבוע. המינוי כפוף לאישור ועדת המינויים והשרים רגב ואמסלם

דירקטוריון חברת נמל אשדוד אישר את מינויו של רואה החשבון ניסן לוי לתפקיד מנכ"ל חברת נמל אשדוד. המינוי כפוף לאישור ועדת המינויים ברשות החברות הממשלתיות ואישורם של שרת התחבורה מירי רגב והממונה על רשות החברות השר דודי אמסלם.

נמל אשדוד התנהל בשנתיים האחרונות ללא מנכ"ל, לאחר התפטרותו של משה ז'אנה. בחירתו של ניסן לוי מתבצעת בעיצומה של תקופה מאתגרת עבור הנמל, כשברקע מלחמת חרבות ברזל והתחרות הגוברת בין הנמלים.

רו"ח לוי הינו בעל קריירה ענפה בתחום הפיננסים וכיהן בתפקידים בכירים בבנק ירושלים ובנק מזרחי טפחות, אך לא עסק בתחומים הקשורים לספנות או שינוע. בתפקידו האחרון שימש כחבר הנהלה וסמנכ"ל בכיר בבנק מזרחי טפחות, בכפיפות ישירה למנכ"ל ולדירקטוריון הבנק. בשנים 2011-2013 שימש כמשנה למנכ"ל בנק ירושלים וניהל את החטיבה הפיננסית, ובשנים 2009- 2011 ניהל את חטיבת הסיכונים. רו"ח לוי כיהן בשנים 2014-2019 כסמנכ"ל בבנק מזרחי טפחות וניהל את חטיבת התכנון, תפעול ונכסי לקוחות.
בשנים 2020- 2023 שימש רו"ח לוי כסמנכ"ל חטיבת ההון האנושי, משאבים ותפעול.

רו"ח לוי סיים תואר ראשון בהצטיינות (BA) בכלכלה וחשבונאות ובעל תואר שני בהצטיינות (MBA) במנהל עסקים – שני התארים מהאוניברסיטה העברית בירושלים. כמו כן הוא מחזיק ברישיון לראיית חשבון, ומשרת במילואים בדרגת רס"ן ביחידת חי"ר.

שאול שניידר, יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד, אמר: "בחרנו בניסן לוי מתוך אמונה ביכולתו לנווט את הספינה במים הסוערים של התקופה. חשוב לנו בנמל אשדוד, במיוחד לאור האתגרים הרבים, להבטיח רציפות ניהולית, ואנו בטוחים שבעזרת הניסיון הרב והערכים שלוי מביא עימו לתפקיד, נוכל להצעיד את נמל אשדוד קדימה".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן