חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
צילום: נמל אשדוד
צילום: נמל אשדוד

נמל אשדוד מציע לסטארטאפים ישראלים תוכנית חדשנות בנמלים הגדולים בעולם

הנמל פותח את תוכנית החדשנות שלו ל-2024. הסטארטאפים יקבלו ליווי מקצועי והתנסות בנמלים בברצלונה, בניו-ג'רזי בסלוניקי ובחברת הענק מארסק


נמל אשדוד מפרסם קול קורא לסטארטאפים ישראלים להצטרף לתוכנית החדשנות של הנמל בשנת 2024. התוכנית מיועדת לסטארטאפים מכלל התחומים הרלוונטיים לעולם הספנות והתעבורה הימית, החל מלוגיסטיקה ושרשרת אספקה, דרך סייבר ועד איכות סביבה. ההרשמה לקול הקורא פתוחה לסטארטאפים עד ה-15 בינואר 2024, לאחריה ייבחרו החברות שישתלבו בתוכנית.
חממת החדשנות של נמל אשדוד, המנוהלת ע"י רועי אברהמי, מציעה לסטארטאפים ליווי צמוד של סוכני חדשנות, בעלי ניסיון רב בהטעמה של טכנולוגיות בנמל ואפשרות ייחודית לשימוש במתקני הנמל כשדה ניסוי של הטכנולוגיה שלהם. מעבר לליווי העסקי והטכנולוגי, הסטארטאפים יוכלו לבצע הוכחת היתכנות של הטכנולוגיה שפיתחו, הן בשטחי הנמל והן בשטחי שגרירויות החדשנות של נמל אשדוד ברחבי העולם. בפועל היזמים יוכלו לממש את הרעיון או השיטה ולהדגים את השימושיות של הטכנולוגיה.

שגרירויות החדשנות

בין שגרירויות החדשנות של נמל אשדוד נמנים נמל ברצלונה, רשות הנמלים של ניו-יורק וניו ג'רזי, נמל טמפה, נמל ניו אורלינס, נמל סלוניקי וחברת הספנות מארסק.
בנוסף, חברת נמל אשדוד מציעה לסטארטאפים המשתתפים בתוכנית, אפשרות הצגה של הטכנולוגיה לרוכשים ומשקיעים פוטנציאליים, בהם גם שגרירויות החדשנות בנמלי העולם וארגונים גדולים נוספים ברחבי העולם. כמו כן, מעצם השתתפותן בתוכנית, החברות יהיו מועמדות להשקעה מטעם זרוע ההשקעות של נמל אשדוד.
"בתקופה זו, בה רואים את האקוסיסטם הישראלי נאבק, אנו בחברת נמל אשדוד מציעים ליווי ותמיכה לסטארטאפים הישראליים", אמר יו"ר דירקטוריון נמל אשדוד, שאול שניידר. "הזירה הגלובלית היא תחרותית והחממה הטכנולוגית של נמל אשדוד מאפשרת לסטארטאפים לקבל הזדמנות גם מעבר לים, במסגרת שיתופי פעולה עסקיים עם נמלים ברחבי העולם. החדשנות והטכנולוגיה מהווים מנוע צמיחה של נמל אשדוד, אשר לו חשיבות גדולה גם עבור המשק הישראלי וגם עבור מערכת הנמלים הבינלאומית. אנו מזמינים סטארטאפים נוספים להצטרף לאתגר שהצבנו בפנינו לקידום הטכנולוגיות בתחום הימי, בישראל ובעולם".
"לאורך השנים ליווינו בחממה הטכנולוגית של נמל אשדוד למעלה מ-90 סטארטאפים מעולים, ממגוון תחומים ביניהם: אופרציה ולוגיסטיקה, אבטחה, קיימות וסייבר", סיפר אלי בר יוסף, מנכ"ל בפועל נמל אשדוד: "אנו רואים את נמל אשדוד כחברה עסקית, אשר תחום החדשנות בה, הוא אחד ממנועי הצמיחה החשובים ומזמינים סטארטאפים נוספים להצטרף אלינו לעשייה זו."

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן