חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

״אני גאה להיות כאן״: הנשיא ביידן בביקור היסטורי בשעת מלחמה

ג'ו ביידן בהצהרה משותפת עם בנימין נתניהו ממלון קמפינסקי בתל אביב | צילום: חיים צח, לע"מ
ג'ו ביידן בהצהרה משותפת עם בנימין נתניהו ממלון קמפינסקי בתל אביב | צילום: חיים צח, לע"מ
נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן הגיע הבוקר לישראל ואמר כי לפי "מה שאני ראיתי ישראל לא עומדת מאחורי הפיצוץ בבית החולים בעזה" • בהצהרה לצד נתניהו אמר הנשיא האמריקני: "אני רוצה שכולם ידעו שארה"ב עומדת לצד ישראל"

נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן נחת הבוקר (רביעי) בנמל התעופה בן גוריון, שם קיבלו את פניו ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ונשיא המדינה יצחק הרצוג. ביידן צפוי להיפגש בנפרד עם נתניהו והרצוג, ישתתף בדיון בקבינט המלחמה המצומצם וייפגש עם משפחות הניצולים והחטופים.

בנימין נתניהו מקבל את פני נשיא ארה"ב בנמל התעופה בן גוריון | צילום: אבי אוחיון, לע"מ

בהצהרה משותפת עם בנימין נתניהו ממלון קמפינסקי בתל אביב, אמר ביידן: "אני רוצה לומר לעם הישראלי. האומץ שלכם. הנחישות שלכם. הגבורה שלכם. זה מדהים. אני גאה להיות כאן". נתניהו הוסיף: "זה הביקור הראשון של נשיא אמריקני בזמן מלחמה, וזה נוגע ללב. אני יודע שאני מדבר בשם כל ישראל – תודה שאתה עומד לצד ישראל היום, מחר ותמיד".

"אני גאה להיות כאן". נשיא ארה"ב ג'ו ביידן וראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: חיים צח, לע"מ

הביקור ההיסטורי מתרחש יממה בלבד לאחר פיצוץ ענק בבית החולים בעזה. בזמן שערוצי תקשורת מרכזיים בעולם מדווחים כי ישראל אחראית לפיצוץ ולהרוגים הרבים – הנשיא ביידן אימץ את עמדת ישראל כי הג'יהאד אחראי על הפיצוץ בביה"ח בעזה. "אני מאוד מודאג מההתקפה על בית החולים בעזה", אמר הבוקר ביידן, "וממה שאני ראיתי לא אתם (ישראל) ביצעתם זאת. אבל הרבה בעולם לא בטוחים בכך, אז יש עוד הרבה עבודה לעשות".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן