חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

המיליארדר ביל אקמן ואשתו הישראלית נרי אוקסמן רכשו 5% מהבורסה לניירות ערך

ביל אקמן ונרי אוקסמן | צילומים: פורבס ישראל, נוח קלינה, ויקיפדיה
יל אקמן ונרי אוקסמן | צילומים: פורבס ישראל, נוח קלינה, ויקיפדיה
אקמן אחד התומכים הגדולים בישראל שקולם נשמע בארה"ב לאחר ה-7 באוקטובר. פי הערכות זוהי ההשקעה הגדולה הראשונה שלו בישראל מאז פרוץ המלחמה

מנהל קרן הגידור והמיליארדר האמריקני ביל אקמן ובת זוגו הישראלית לשעבר נרי אוקסמן סיכמו על רכישת נתח של קרוב ל-5% מהבורסה לניירות ערך בתל אביב, כך הודיעה היום הבורסה. על פי הערכות זוהי ההשקעה הגדולה הראשונה של אקמן בישראל מאז ה-7 באוקטובר.

פורבס מעריך את שוויו הנקי של אקמן ב-4.1 מיליארד דולר, וממוקם במקום ה-718 בעולם.

אקמן ואוקסמן סיכמו על רכישת נתח של כ-4.9% בבורסה לניירות ערך במסגרת הנפקה משנית של 18.5% ממניותיה – 17,156,677 מניות – שנמכרו במחיר של 20.60 שקל למניה, ובסך הכל כ-353 מיליון שקל (95 מיליון דולר). בני הזוג אקמן שילמו 25 מיליון דולר תמורת חלקם ברכישה.

"עניין רב מצד משקיעים"

הבורסה לניירות ערך דיווחה היום על השלמת המהלך למכירת אחזקותיהם של הבנקים הישראלים למשקיעים זרים וישראלים. היא וציינה כי ההנפקה "עוררה עניין רב מצד משקיעים" בישראל, כמו גם מארה"ב, אירופה ואוסטרליה. התמורה – כ-65 מיליון דולר לאחר עמלות והוצאות – תשמש להשקעה בתשתית הטכנולוגית שלה.

את המהלך למכירת המניות בחו"ל הובילו בנק ההשקעות ג'פריס וחברת לידר בישראל. אקמן ואוקסמן היו המשקיעים היחידים ששמם צוין על ידי הבורסה בהודעתה.

אקמן, המנכ"ל והמייסד של Pershing Square Capital Management מניו-יורק, הוא אחד התומכים הגדולים בישראל שקולם נשמע בארה"ב לאחר ה-7 באוקטובר. הוא ניהל קמפיין נגד מה שכינה התפרצות של אנטישמיות ושנאה כלפי יהודים בקמפוסים של אוניברסיטאות, ובעיקר באוניברסיטת הרווארד. הוא תקף את ההפגנות הפרו-פלסטיניות באוניברסיטה והתחייב שלא להעסיק סטודנטים שיחתמו על הצהרות המאשימות את הכיבוש הישראלי בעזה באחריות להתקפות חמאס.

כתורם מרכזי באוניברסיטה הוביל אקמן את הקריאה להדחת הנשיאה קלודין גיי בשל טיפולה באנטישמיות בקמפוס וכן האשים אותה בגניבה ספרותית אקדמית. במקביל תקף כלי תקשורת שטענו כי בת זוגו נרי אוקסמן, אדריכלית ומעצבת, הסירה באופן לא ראוי טקסט מוויקיפדיה בעבודת הדוקטורט שכתבה ב-MIT ב-2010.

סופרסטאר של עולמות העיצוב והארכיטקטורה

אקמן הוא אולי העשיר בין השניים, אבל אוקסמן היא המעניינת יותר. פרופסור נרי אוקסמן היא אדריכלית ומעצבת ישראלית המתגוררת בארצות הברית, ונחשבת לסופרסטאר של עולמות הארכיטקטורה, העיצוב והמדע. בשנת 2022 נבחרה לרשימת הנשים המשפיעות של פורבס ישראל.

היא מרצה מן המניין במעבדת המדיה של האוניברסיטה היוקרתית MIT, המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס, והובילה קבוצת מחקר בשם Mediated Matter – החומר המתווך. שם השתמשה בעיצוב ממוחשב, מדע החומר, וביולוגיה סינטטית על מנת ליצור מתוך עקרונות הקיימים בטבע. ביניהם: חיית פרא, כיסא המסוגל לשנות את תכונותיו בהתאם לגוף האדם היושב עליו ;ביתן המשי, מיצב בגובה שישה מטרים שנטווה על ידי 6,500 תולעי משי; ומסכה בהדפסת תלת מימד שעוצבה לפי רקמת הפנים של הזמרת האיסלנדית ביורק, שאף הופיעה איתה. 

 את חברת העיצוב והטכנולוגיה, OXMAN, היא הקימה בניו יורק ב-2020 במטרה לרפא את הקרע בין הטבע לאנושות, והיא מאמינה כי בקרוב – בניינים ייבנו על ידי מדפסות תלת מימד, מחומרים שיגיבו לסביבה ויתפרקו באופן אורגני. 

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן