חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
ביל גייטס. אוסף פריטי אמנות נדירים | צילום: Greg Rubinstein, Flickr
ביל גייטס פותח הכל | צילום: Greg Rubinstein, Flickr

"מרגיש ריק": ביל גייטס פותח הכל על השנה הקשה בחייו

מייסד מיקרוסופט כתב פוסט חשוף במיוחד בבלוג האישי שלו ושיתף בקשיים האישים והמקצועיים. למרות הכל, הוא משתדל להישאר אופטימי: "מעולם לא הרגשתי ריק כפי שהרגשתי השנה, אבל שינויים הם דבר קשה לכולם"

זה לא סוד שמייסד מיקרוסופט, ביל גייטס, עבר שנה קשה במיוחד, גם ברמה האישית וגם בזו המקצועית. גייטס, שדורג במקום הרביעי ברשימת עשירי העולם (עם הון מוערך של 139 מיליארד דולר), דורג השנה במקום הנמוך שדורג בו מזה שנים, כשאילון מאסק, ג'ף בזוס ומארק צוקרברג מותירים אותו הרחק מאחור.

מעבר לכך, גייטס עבר גירושים מתוקשרים מבת זוגו ב-27 השנים האחרונות, מלינדה פרנץ' גייטס, והוא אף התבטא מספר פעמים בפומבי על הקשיים שבפירוק החבילה. הפעם, המיליארדר החליט לפנות לעוקביו באופן ישיר יותר בבלוג האישי שלו, GatesNotes, בפוסט אותו כינה "סיבות להיות אופטימיים בשנה הקרובה".

גייטס ידוע בכך שהוא מפרסם פוסטים אופטימיים במיוחד, אך הפעם פתח את השיתוף במילים רגשניות וציין כי "שנת 2021 הייתה שנה קשה עבור רבים, כולל אותי". בנוסף שיתף את עוקביו כי החליט להתמקד השנה יותר בעבודתו כדי להתמודד עם הקשיים ועם תשומת הלב הציבורית שקיבל לאחר ההודעה על הגירושים.

"מלינדה ואני ממשיכים לנהל את קרן הצדקה המשותפת שלנו יחד ומצאנו דרך יעילה וחיונית להמשיך לעבוד יחד. עם זאת אני לא יכול להכחיש שזו הייתה שנה קשה ומאתגרת במיוחד מבחינה אישית. ההסתגלות לשינוי לא הייתה קלה עבורי, וזו הסתגלות לא קלה עבור אף אחד אחר, לא משנה מה אומרים לכם", הוסיף.

ביל ומלינדה גייטס. צילום: Suzie Katz, Flickr
ביל ומלינדה גייטס בימים טובים יותר | צילום: Suzie Katz, Flickr

גייטס המשיך לשתף בקושי שבמעבר מהבית המשותף וכן הקושי בלנהל אינטראקציות פנים-אל-פנים בתור זוג פרוד במהלך העבודה בקרן. כמו כן, ציין את הקושי שבעזיבת הילדים את הקן המשפחתי. ביתו הצעירה של גייטס הייתה האחרונה שיצאה מהבית לאחר שהתחתנה מוקדם יותר השנה, אירוע אותו כינה גייטס "נקודת השיא של השנה".

"הבית הרבה יותר שקט ואין בני נוער שמתרוצצים כאן. יש לזה יתרונות. קל לי יותר להתרכז בקריאת ספרים או בעבודה, אבל אני מתגעגע לילדים. זו חוויה משונה. העולם הפנימי שלי מעולם לא הרגיש מצומצם וריק יותר כפי שהרגשתי בשנה האחרונה".

שנה של שינויים

כידוע זו הייתה שנה של שינויים מהותיים עבור המיליארדר ממיקרוסופט, אך זו לא הייתה הדאגה היחידה שלו. במסגרת הפעילות בקרן הצדקה המשותפת של בני הזוג, גייטס עסק השנה ללא לאות בפעילות הקשורה בחקר נגיף הקורונה ברחבי העולם ופעל רבות כדי להביא לקידום משמעותי בנושא.

"אני חושש מפני רגרסיה חריפה מבחינת התפשטות המגפה במיקומים מסוימים בעולם ואני חושש זה יבוא לידי ביטוי בצורה הקשה ביותר במוסדות הציבוריים שלנו. בנוסף, המדיה והתפקיד שלה בהפצת מידע כוזב על המחלה – זה דבר שצריך להדאיג את כולנו", הסביר.

"בהתבסס על המידע שראיתי בשנה האחרונה, אני מודאג יותר מתמיד בנוגע ליכולת של ממשלות העולם לנקוט פעולה במיוחד בכל הקשור לאתגרים בקנה מידה בינלאומי כמו ההתחממות הגלובלית או מגיפות שונות. זו הסוגיה הכי גדולה שעלינו להידרש אליה בשנה הקרובה", סיכם.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן