Search
Close this search box.
Forbes Israel Logo
מלי ביצור-פרנס | ניהול והפקה: עינת פרידמן, צלם: איתן טל, סטיילינג: ליאת גרין, שיער: איציק אואקיל, איפור: מיכאל צבייגנבאום | צולם במלון NYX תל אביב מרשת מלונות פתאל
מלי ביצור-פרנס | ניהול והפקה: עינת פרידמן, צלם: איתן טל, סטיילינג: ליאת גרין, שיער: איציק אואקיל, איפור: מיכאל צבייגנבאום | צולם במלון NYX תל אביב מרשת מלונות פתאל

הצלחה ישראלית: הכירו את מקדמת המצוינות בתעשייה ובתשתיות כחול לבן

מלי ביצור-פרנס, מנכ”לית ובעלים בחברת הייעוץ המובילה TEFEN, מסבירה מדוע החברה החליטה לא רק לייעץ אלא גם לרכוש חברות תעשייתיות, לנהל ולהשביח אותן

BrandVoice

מלי ביצור-פרנס

גיל ומצב משפחתי: 42, נשואה+2

מגורים: פתח תקווה

השכלה: עתודאית ובעלת תואר B.Sc.  בהנדסת תעשייה וניהול מאוניברסיטת ת”א

תפקיד: בעלים ומנכ”לית קבוצת TEFEN, יו”ר המכון לייצור מתקדם

תפקידים קודמים: ראש תחום מצוינות בחיל אוויר, ראש אגף מצוינות של תעש מערכות, מנהלת פיתוח עסקי בכירה בחברת אלול טכנולוגיות וסמנכ”ל פיתוח של חברות ייעוץ ושירותים.

תחביבים: האזנה למוזיקה עברית, אופנה וביגוד

התנדבות: פעילות התנדבותית בוועדי הורים ותמיכה בבוגרים מצטיינים של צה”ל

בשנה האחרונה עברה מלי ביצור פרנס מהפך משמעותי בחייה המקצועיים. ממנכ”לית שכירה בחברת הייעוץ מהגדולות והמובילות בישראל – TEFEN – היא הפכה להיות חלק מהבעלים בחברה, שאותה היא ממשיכה לנהל. “אייל זילברמן הבעלים בחר להעניק לי אחוזים מהבעלות בחברה”, מספרת ביצור פרנס. “הגעתי ל-TEFEN כיועצת צעירה, גדלתי בה, וכיום אני שותפה בבעלות עליה כדי לקדם את המהלכים האסטרטגיים החדשים של TEFEN כחברה שרוכשת חברות בתעשייה במטרה לייעל אותן ולנהל אותן”.

כחברת ייעוץ, מדוע בחרתם גם לרכוש חברות ולנהל אותן?

“מנכ”לים שמקבלים עצות מחברת ייעוץ לעתים בוחרים להקשיב, ולעתים לא. פעמים רבות הם עושים מה שהם רוצים. עבורנו כחברת ייעוץ שיודעת לייעל ולשפר חברות תעשייה, שהן תחום ההתמחות שלנו, זה היה מצב מתסכל. לכן כבעלים, כאשר נשב בדירקטוריון של החברות שרכשנו, נהיה בפוזיציה אחרת. אנחנו יודעים כיצד לחולל שינוי משמעותי בארגון תעשייתי – מהשמת בכירים לתפקידי יו”ר, מנכ”ל וסמנכ”לים, עד לקבלת החלטות נכונות ומקדמות. לכן אנו בעצם  מומחים במתכון של מצוינות מלאה בתעשייה. עבורנו זה מהותי מאוד לשבת בציר קבלת ההחלטות בחברה כאנשי מקצוע מובילים שגם יכולים לבצע וליישם. כיום, למשל, אני לוקחת חלק בתהליך מינוי של שלושה מנכ”לים שונים בחברות תעשייה שלהן הכנסות של 500 מיליון שקלים”.

קידום אימוץ טכנולוגיות בתעשייה

ביצור פרנס משמשת גם כיו”ר המכון לייצור מתקדם. לפני ארבע שנים  זכתה TEFEN במכרז של משרד הכלכלה להקמת המכון לייצור מתקדם בתעשייה בישראל. TEFEN מחזיקה כשליש מהבעלות. המכון מבצע אבחונים לאוטומציה מתקדמת במפעלים קטנים ובינוניים וכהמשך לאבחון מבצע חיבור לרכישה והטמעת הטכנולוגיה מחברות הייטק דרך הרשות לחדשנות. “בשנתיים האחרונות ערכנו כבר כ-300 אבחונים, והגענו ל-180 הטמעות של טכנולוגיה חדשה”, היא מסבירה.

“לכן, כש-TEFEN רוכשת חברה, היא יודעת להועיל לה לא רק בייעוץ ובשיווק אלא גם בהתקדמות לעולם התעשייה 4.0 – ייצור מתקדם שהוא קריטי והכרחי להצלחה. אנחנו מביאים לחברות אותן אנו רוכשים אסטרטגיה עסקית, אסטרטגיה שיווקית, ייעוץ לקידום טכנולוגי וכמובן גם כסף להשקעה”.

TEFEN הקימה השנה גם חברת בת המספקת. שירותי מיקור חוץ למומחים בארגון, ניהול ותפעול לחברות תעשייתיות במשק, מתוך ראיית מצוקת כוח האדם של לקוחותיה.

בעולם המשתנה תדיר כיום, עד כמה חברות ייעוץ הן דבר הכרחי?

“דווקא במציאות כזו הן דבר הכרחי מאוד, במיוחד חברות ייעוץ שיודעות לנהל, להשקיע וליישם – רק כך אפשר להשיג תוצאות אמיתיות.

TEFEN עמדה על הכנסות של 20 מיליון שקלים בעבר, כיום היא מנהלת קונצרן של יותר מ-50 מיליון שקלים בייעוץ ושירותים בלבד בלי קשר להשקעות החדשות בתעשייה, ועד סוף השנה הנוכחית נגיע להכנסות של 100 מיליון שקלים בשנה, וזה כי המנכ”לים והיו”רים הבכירים במשק הבינו את הערך המוסף שאנו נותנים להם”.

ניהול והפקה: עינת פרידמן, צלם: איתן טל, סטיילינג: ליאת גרין, שיער: איציק אואקיל, איפור: מיכאל צבייגנבאום | צולם במלון NYX תל אביב מרשת מלונות פתאל


BrandVoice הוא מותג התוכן השיווקי של פורבס ישראל

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן