חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
דניאל לאון - מייסד חברת צלזיוס | צילום: Celsius
דניאל לאון - מייסד חברת צלזיוס | צילום: Celsius

צלזיוס הישראלית מגייסת 400 מיליון דולר לפי שווי של 3 מיליארד דולר

חברת הקריפטו הישראלית-אמריקאית מתכוונת להכפיל את מספר העובדים ולהמשיך את תהליך ההתרחבות. לחברה מעל למיליון משתמשים רשומים והיקף נכסים שחצה את רף ה-25 מיליארד דולר

ההיי-טק הישראלי רותח: סקטור היזמות הישראלי מוסיף לשבור שיאים חדשים. היום הגיעה תורה של חברת הלוואות הקריפטו הישראלית-אמריקאית, Celsius Network, להודיע על עוד גיוס בהיקף של 400 מיליון דולר, שנים ספורות בלבד מאז שהוקמה ביולי 2017.

עד הגיוס הנוכחי גייסה החברה אשר פיתחה פלטפורמת בלוקצ׳יין מבוססת קריפטו כ-94 מיליון דולר, מתוכם כ-50 מיליון דולר בהנפקה ראשונית (ICO) של המטבע הדיגיטלי CEL. בשנה שעברה השלימה צלזיוס סבב גיוס אקוויטי של 24 מיליון דולר, ושוויה הוערך בכ-150 מיליון דולר.

עסקת ההשקעה האחרונה שנחתמה בהובלת גופי ההשקעה הגלובליים WestCap, ו- CDPQ משקפת כעת לצלזיוס שווי של יותר מ-3 מיליארד דולר, פי 20 מערך השווי שהוצמד לחברה רק לפני שנה.

צלזיוס הודיעה כי בכוונתה להשתמש בכספי ההשקעה עבור המשך התרחבותה הגלובלית, בעיקר על ידי רכישות אסטרטגיות והגדלת סל המוצרים והלקוחות. חלק מהכנסות הגיוס ינותבו להגדלת כוח האדם והכפלת מצבת העובדים, אשר עומדת נכון להיום על 486 עובדים וצפויה לצמוח לכ- 1,000 עובדים.

Celsius Network, שבין מייסדיה נמנה דניאל לאון, מנהלת נכסים בהיקף של 25 מיליארד דולר עם למעלה ממיליון לקוחות רשומים בפלטפורמה. "אנו מרוצים מהתגובות שקיבלנו מצד משקיעים פיננסיים מובילים שלקחו חלק בתהליך הגיוס. השותפות עם WestCap ו- CDPQ מעמידה את צלזיוס בעמדה צמיחה להמשיך את משימתה למינוף טכנולוגיית הבלוקצ'יין עבור חיבור וביזור השווקים הפיננסים", מסר אלכס משינסקי, מנכ"ל החברה.

השלמת סבב גיוס הענק של צלזיוס מצטרפת לאלו של חברות היי-טק ישראליות רבות השנה אשר הכתירו את שנת 2021 כשנת שיא היסטורית של הסקטור הטכנולוגי הרותח. על פי דו״ח IVC-מיתר, בשלושת הרבעונים הראשונים של 2021 גייסו חברות ההיי-טק הישראליות סכום חסר תקדים של 17.8 מיליארדי דולרים – זינוק מטאורי של 71% בהשוואה להיקפי הגיוס שנרשמו בשנת 2020 כולה. שנה זו, יש לציין, נחשבה לשנת שיא מבחינת היקפי הגיוס של החברות הישראליות אשר השלימו גיוסים בהיקף מצטבר של כ-10 מיליארד דולר.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן