חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
מימין: צח פחימה מחברת אורקה סיקיוריטי, סגן אלוף ישראל בסייבר ודורון אמיר מנכ"ל CyTaka אליפות ישראל בסייבר | צילום: הדר יואביאן
מימין: צח פחימה מחברת אורקה סיקיוריטי, סגן אלוף ישראל בסייבר ודורון אמיר מנכ"ל CyTaka אליפות ישראל בסייבר | צילום: הדר יואביאן

הטובים לסייבר בדרך להיות חד־קרן

CyTaka, אליפות העולם בסייבר למתכנתים סיימה גיוס נוסף של כ־50 מיליון דולר; "בקרוב נקיים תחרויות סייבר למקצוענים לא רק בדובאי אלא גם באירופה, ובכך נאפשר ליותר מתכנתים להתאמן ולשפר ביצועים באופן מעשי", מסביר יזם התחרות, דורון אמיר

BrandVoice

דורון אמיר – יזם הסייבר מאחורי אליפות העולם בסייבר למתכנתים, CyTaka, אשר הגדיר מחדש את המשפט "הטובים לטיס" לטובת "הטובים לסייבר" – מסיים גיוס נוסף של כ־50 מיליון דולר לפי שווי חברה של חצי מילארד דולר. "אנחנו רגע לפני המעבר ממיזם סייבר לחברת חד־קרן (Unicorn) ישראלית נוספת בתחום", אומר אמיר, "יש לנו המון אתגרים ואבני דרך להספיק לבצע בעתיד הקרוב. בקרוב CyTaka תקיים תחרויות סייבר למקצוענים, בנוסף לדובאי, גם באירופה – כולל גרמניה, איטליה, שוויץ.

בכך נאפשר ליותר מתכנתים ומתכנתות גם מאירופה לקבל כלים ייחודיים בכדי להתאמן ולשפר ביצועים באופן מעשי ואפקטיבי הרבה יותר מהלימודים המסורתיים באקדמיה. זה מוסיף ערך חדשני נוסף אשר עוזר לייצר יותר מקצועני סייבר ואבטחת מידע, תוך כדי צמצום הפער בכוח האדם הנדרש והמתאים לתחום הסייבר בעולם".

אמיר מוסיף כי בתחרות אליפות ישראל בסייבר CyTaka שנערכה בחודש שעבר בהילטון תל־אביב התגלה שרמת הכישורים של המשתתפים עולה מתחרות לתחרות וכך גם כמות המתחרים שעוברים את תנאי הסף לקבלת מושב בתחרות (EXPERT). "התחלנו את התחרות הראשונה באוגוסט 2021 בדובאי עם  10 מתמודדים ומערכת אתגרים בסיסית", אומר אמיר.

"היום באליפות ישראל אנחנו כבר עם 50 מתמודדים ומערכת אתגרים מתקדמת ומשופרת, כולל אפשרות דירוג וסינון של למעלה מ־15 אלף מתמודדים שלא הצליחו להעפיל לשלב התחרות", הוא אומר ומבהיר כי כל חודש ניתן לנסות מחדש להגיש שוב מועמדות דרך האפליקציה של CyTaka, ולזכות בדירוג Expert המאפשר לקבל זימון ומושב בתחרות.

חשוב להדגיש כי חלק מהמשתתפים בתחרויות הסייבר מקבלים הצעות עבודה באופן מידי וחלק מהם אף התקבלו למשרה בתחום תוך 24 שעות מסיום התחרות. אל אלופי הסייבר הקודמים, מתן אלגרסי, טל שחר ואיתן נרגסי, שזכו כל אחד ב־$25,000 הצטרפו אלופי הסייבר החדשים – גיל פורטנוי, צח פחימה וגיא מוריה, שקיבלו יחד פרסים בסכום מצטבר של $65,000, כאשר מתוך סכום זה הפרס הראשון עמד על סה"כ $50,000 והוענק לאלוף ישראל בסייבר גיא מוריה.

ראש המוסד מברך

עוד עניין רב בתחרות הגיע מאורח הכבוד בתחרות אליפות ישראל בסייבר של CyTaka שנערכה בחודש שעבר, בה התכבד לברך את המתמודדים יוסי כהן, לשעבר ראש המוסד.  "אני רוצה להגיד לכם שאני מאוד נלהב ומתרגש מהיוזמה הזאת. כשאני מסתובב כאן ביניכם, אני מנסה לזהות את הפרצופים שחלקם היו קולגות

שלנו בעבר. אני משוכנע שחלקכם היו במערכות ביטחוניות כאלו ואחרות, וחלקכם אולי שוקלים את המשך הדרך שלכם מכאן ואילך.

יוסי כהן ראש המוסד לשעבר ודורון אמיר מנכ"ל CyTaka אליפות ישראל בסייבר ׀ צילום: הדר יואביאן

"אני, גם במקצוע הקודם שלי בתור ראש הארגון וגם במקצוע הנוכחי שלי בתור אדם שמנהל השקעות של חברות אזרחיות כאלו ואחרות לעולם הסייבר־סקיוריטי, יודע שהעולם שלנו קשור וכרוך בהצלחה שלכם. ככל שאתם תהיו טובים יותר, ככל שאתם תהיו מוצלחים יותר, ככל שאתם תהיו חכמים יותר ומקבלי פני הרעה של התוקפים אותנו בצורה חכמה יותר – כך קיומה של מדינת ישראל ומערכותיה תהיינה טובה יותר.

"לכן אני רוצה לברך את כל היזמים ואת כל האנשים שנוכחים כאן שהעלו את האירוע הזה על הנס", המשיך כהן, "ישראל בזכותכם היא מדינה מובילה בצורה בולטת בעולם הסייבר-סקיוריטי. אני משוכנע שאנחנו נראה אתכם מצליחים גם במשימות הנוכחיות וגם בעתיד המסחרי, האזרחי, והביטחוני, ובכל השילוב הבלתי־נמנע הזה שיש בין כל המערכות.

"הלוואי והייתי יכול לעשות את מה שאתם עושים. היכולות שלכם הן יכולות מאוד מיוחדות. אני יותר משמח ומעודד שבקהל אין רק גברים – יש פה גם לא מעט נשים. המנדט על השכל ניתן לכל ישראלי וישראלית שמסוגלים לכך. מאחל לכם המון הצלחה, מקווה לראות אתכם שותפים גם בתעשייה הביטחונית וגם בתעשייה האזרחית, ומאחל לכולכם פריחה וצמיחה גם בערב הזה".

אמיר מסביר כי "CyTaka כבר אינה רק תחרות לאלופים או מאגר כוח אדם איכותי ומצטיין בתחום הסייבר. בקרוב נפרסם מוצרים נוספים שיאפשרו לחברות בתעשייה ליהנות מהאפשרות לאמן את צוותי אבטחת המידע, לשפר את הכישורים להתמודדות עם אתגרי הסייבר ולדרישות האבטחה אשר עולת ומתרבות מיום ליום.

"נושא כוח האדם זה רק חלק מהעשייה לקידום עולם בטוח יותר וגלובלי יותר, ולכן אנחנו מפתחים כלים ייחודים לתחומי הבנקאות והפיננסים אשר חייבים להיערך באופן מקצועי יותר לקראת דור הבנקאות החדש, עם שיפור האבטחה סביב הפעלת בנקאות ווירטואלית וניהול נכסים דיגיטליים".


BrandVoice הוא מותג התוכן השיווקי של פורבס ישראל

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן