Search
Close this search box.
Forbes Israel Logo

דוקטור למדעי היופי: הרופא שיהפוך כל גבר ואישה לשלמים עם יופיים

"הסטנדרטים של היופי הופכים אוניברסליים וכולם רוצים להיראות אותו הדבר", ד"ר דראושה | צילום: Kaoutar Anouar
"הסטנדרטים של היופי הופכים אוניברסליים וכולם רוצים להיראות אותו הדבר", ד"ר דראושה | צילום: Kaoutar Anouar
ד"ר חאלד דראושה רק בן 33, אך כבר ביסס את מעמדו כאחד ממומחי הרפואה האסתטית המובילים בארץ • רשימת ההמתנה למרפאה הייחודית שהקים רק הולכת וגדלה – אך הוא לא מקבל כל מטופל

ForbesPro

ד"ר חאלד דראושה, מומחה לרפואה אסתטית, שולח לעיתים מטופלות הביתה, ללא טיפול. יהיה מי שירים גבה ויתהה האם ד"ר דראושה מוותר על לקוחות? "אני מבין את כוחו של היופי ותמיד בעד לעזור לאנשים להרגיש טוב יותר עם עצמם", הוא אומר, "אבל אני מרגיש שיש כאלה שמגזימים. המרוץ אחר השלמות התחיל מזמן, והוא כבר גלובלי – מגיעות אליי מטופלות צעירות ויפהפיות שדורשות סימטריה מדויקת ותוצאות מושלמות לפי מודל היופי החדש בו לכולן שפתיים עבות, עצמות לחיים מלאות ואף סולד", הוא אומר. "בתור רופא, לפעמים אני צריך לעצור אותן. אומרים שיופי הוא בעיניי המתבונן, אבל בשנים האחרונות יופי קיבל הגדרה ברורה ומודגשת, ויש לו מדד עולמי".

ד"ר חאלד דראושה | צילום: בקר נאסר

"ברשתות החברתיות הקצינו את הדרישה לשלמות ואת המודעות לאיך שאנחנו נראים", הוא ממשיך, "אלה לא רק הבעיות בדימוי העצמי, אלא הידיעה שאם תיראי טוב – תוכלי להתפרנס מזה. בשנים האחרונות אני פוגש מטופלות שרודפות אחרי ה"פנים המושלמות", שמראות תמונה שלהן עם פילטר מהאינסטגרם או תמונה של כוכבת רשת ומצפות להיראות ככה, למרות שמבנה וסגנון הפנים שלהן שונה", מספר ד"ר חאלד. "אני מסביר למטופלים שהדבר הכי חשוב הוא להרגיש בנוח בגופם ולאהוב את עצמם. חשוב שהתוצאה של ההליך שבחרנו לעשות לא תיראה מלאכותית, אלא תשתלב עם המראה הטבעי".

שלח לי מלאך

"במשך שנים הייתי מסרבת להצטלם וממעיטה לצאvת לאירועים חברתיים", מספרת מוניק עמר (64). "מאז שהגעתי לגיל 60 התחלתי להרגיש חרדה ודיכאון בגלל סימני הגיל. כמעט לא יצאתי מהבית, התרחקתי מחברים ומבני משפחה, וכשהגעתי לד"ר דראושה אחרי המלצה של חברות לא ציפיתי לשינוי כזה מטורף", היא מספרת. "בשיחת הייעוץ שאל אותי ד"ר חאלד מה מפריע לי בעצמי והחלטנו שנעשה הזרקות בפנים שנתנו אפקט מדהים. ראיתי את התוצאה מיד אחרי שהוא סיים, ומאז אני מאושרת. הילדים אמרו שנראה כאילו חזרתי 20 שנה אחורה. אני מלאת ביטחון, מרגישה צעירה. אלוהים שלח לי מלאך. החיים שלי השתנו בצורה דרסטית, ואני מאחלת לכל אישה שתעשה את הצעד הזה ותרגיש כל כך טוב עם עצמה", מסכמת מוניק.

דראושה, בן 33 בלבד, סיים את לימודי הרפואה באירופה כבר בגיל 24. "עוד במהלך הלימודים ידעתי שאני נמשך לתחום הרפואה האסתטית. אני מעריך הרמוניה ויופי בחיי וזה מה שכיוון אותי להתמחות בתחום", הוא מספר. אחרי סיום הלימודים חזר ארצה כדי ללמוד את תחום האסתטיקה על בוריו – למד, טס לכנסים ברחבי העולם ועבר השתלמויות במרפאות מובילות – עד שלפני שלוש שנים פתח את המרפאה שלו, מרפאת ד"ר חאלד, שנמצאת בנוף הגליל.

הליכים לא פולשניים הפכו לטיפול הקוסמטי המועדף. ד"ר חאלד בפעולה | צילום: בקר נאסר

היום דראושה הוא אחד הרופאים המובילים את תחום האסתטיקה בארץ, בעיקר בזכות תפיסת עולמו – הוא יותר מעוד רופא שעושה טיפולים אסתטיים, הוא רואה בעצמו אמן שמנסה להתחבר לנפש המטופל כדי לעשות בה שינוי, ולא רק במראה החיצוני. את הטיפולים השונים הוא מבצע בשיטות מתקדמות ולאחר אבחון אישי וממוקד של כל מטופל, ומציע מגוון מהם – פיסול פנים, פיסול שפתיים, מילוי נפחים, מילוי והעלמת קמטים, עיצוב והרמת לחיים, הדגשת קו הלסת, פיסול אף, המסת שומן ועוד.

למי שירצה להתרשם מהעבודות, המטופלות והמרפאה יוכל לעשות זאת בחשבון האינסטגרם שלו, המונה מעל ל־54 אלף עוקבים. 

עורך שיחות ייעוץ ארוכות מהרגיל. ד"ר דראושה | צילום: בקר נאסר

"אוהב את מה שאני עושה"

"אני רואה במקצוע הזה שליחות. אני אוהב את מה שאני עושה וכל המטרה שלי היא לעזור לאנשים להרגיש טוב יותר עם עצמם. מטופלים מגיעים אליי כי הם מרגישים אי נוחות מסוימת עם הנראות שלהם ואני עוזר להם לשפר את זה ולהרגיש טוב יותר בגופם", הוא אומר. "טיפולים אסתטיים הם משני חיים, והמטופלים שלי מקבלים חוויה לא פחות ממושלמת – החל מפגישת הייעוץ. אני יודע להתאים את סוג הטיפול הדרוש לכל אחד ולעבוד על אזורים שהם לא ידעו שצריך לשפר, תוך שמירה על הרמוניה בין תווי הפנים והגודל שלהם".

אסתטיקה היא היבט חשוב בחיי היומיום, ויחד עם ההתקדמות והשיפורים שעבר התחום הרפואי, הליכים לא פולשניים הפכו לטיפול הקוסמטי המועדף. באמצעות חדירה מינימלית הוא מצליח להשיג תוצאות מהירות ויעילות. במהלך ההתנסות המעשית, התמחותו והקורסים שלמד, פיתח דראושה גישה הדוגלת בהתערבות כירורגית מינימלית, שתצריך שיקום קל בלבד של האזור המטופל ללא חיתוך ממשי של העור. הוא לא מאמין בשינוי מראה הפנים, או כל אזור אחר – אלא ב"הוצאה לאור" של היופי הטבעי.

מרפאת ד"ר חאלד | צילום: קייס גאנם

מרפאת ד"ר חאלד מציעה מגוון טיפולים לפנים, הצוואר ולמיצוק הגוף באמצעות המכשור המתקדם בעולם. ד"ר חאלד מבצע כל סוגי הטיפולים האסתטיים שאינם כרוכים בניתוח באמצעות בוטוקס, חומרי מילוי תת עוריים וחומצה היאלורונית יחד עם מגוון ויטמינים וחומרי הזנה לעור, הכל לפני צורך ורצון הלקוח.

מרעיון למציאות

"אני חושב שסטנדרטים של יופי הופכים אוניברסליים וכולם רוצים להיראות אותו הדבר. אבל אני מאמין שלכל אישה יש את היופי הייחודי שלה ושעם קצת שיפור במקום ובזמן הנכונים, אני יכול לגרום לה להרגיש טוב עם עצמה מבלי לשנות את תכונותיה. פלסטיקה יכולה לשנות חיים – לטוב ולרע. חשוב לי להבין את המטופל שמגיע אליי ואת הצרכים המדויקים שלו, ולכן שיחות ייעוץ אצלי הן ארוכות מהרגיל. יש ביני ובין המטופלים תיאום ציפיות מלא, והאתגר הכי גדול בתחום הוא להפוך את הרעיון שבא מהדמיון שלהם למציאות. עם השנים למדתי להצטיין גם בזה", הוא מוסיף.

"אני יכול לגרום למטופל להרגיש טוב עם עצמו, מבלי לשנות את תכונותיו" | צילום: Kaoutar Anouar

לצדו במרפאה צוות מקצועי, המורכב מלקוחות לשעבר בלבד. "ככה הכל התחיל – התחלתי לטפל בחדר קטן ברמת ישי. כשמספר הלקוחות הלך וגדל החלטתי לפתוח את המרפאה ולהעסיק מטופלות שלי בלבד, נשים שבחרו בי ואני בהן. אני מאמין שצוות טוב הוא כמו משפחה, בא מבפנים", מספר ד"ר דראושה. הצוות במרפאה מתמחה במתן חוות דעת מקצועיות על כל אזורי הגוף – איזה הליך כדאי לעשות, באיזה היקף ומינון ובאיזו דרך כדי להשיג תוצאות מעולות.

"יעוץ הוא השלב הראשון והכי חשוב בטיפול ובמרפאה מתייחסים אליו ברצינות רבה. הצוות ואני מקדישים לכל מטופל תשומת לב מלאה וקשב רב, ובודקים יחד מהם השאיפות והרצונות שלו. מהניסיון שלי, הליך הייעוץ אצלנו שונה מכל מרפאה אחרת בארץ, הוא חוויה בפני עצמה – מושקע, אישי, ולאורך זמן. ללא הפגישה ההתחלתית והמפורטת לא הייתי מקבל תוצאות כאלה", הוא מסכם.

מרפאת ד"ר חאלד | צילום: קייס גאנם

ForbesPro הוא מותג התוכן השיווקי של פורבס ישראל

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן