חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
בתים בארה"ב שכוללים עמדות טעינה לרכב חשמלי - יימכרו מהר יותר מאשר בתים דומים ללא עמדה שכזאת | צילום: Shutterstock
בתים בארה"ב שכוללים עמדות טעינה לרכב חשמלי - יימכרו מהר יותר מאשר בתים דומים ללא עמדה שכזאת | צילום: Shutterstock

הבהלה לירוק: מה גורם לאמריקנים לחטוף נכסי נדל"ן ברחבי ארה"ב

נוף לים, חדרים מרווחים או מיקום אידאלי הם אולי שיקולים חשובים בבחירת בית – אך נראה שאת הרוכשים העכשוויים מעסיקים היבטים נוספים; עמדות טעינה לרכב חשמלי, פאנלים סולאריים וגם חיזוק לקראת רעידת אדמה נותנים יתרון לנכסים בשוק, והמחירים – רק עולים

בתי מגורים שנבנו או שופצו וכעת הם ידידותיים יותר לסביבה נמכרים מהר מהצפוי, מה שמעיד על כך שרוכשי הדירות בעת הזאת מעדיפים בנייה ברת קיימא.

ניתוח של חברת הנדל"ן האמריקנית זילו (Zillow) מגלה שבתים בארה"ב הכוללים עמדות טעינה לרכב חשמלי וצמחייה שעמידה לתנאי מזג אוויר קיצוניים – יימכרו מהר יותר מאשר בתים דומים – בטווח של לפחות תשעה ימים קודם לכן. מאפיינים אחרים, הכוללים הגנה מסוימת מפני אסונות אקלים וסכנות טבע, כמו תריסי הוריקן, יסייעו למוכרים לבקש מחיר גבוה יותר על הבית.

"שינויי האקלים משפיעים על מה שהרוכשים מחפשים בבית ועל האופן שבו הם רוצים לחיות", אמרה אמנדה פנדלטון, המומחית של זילו לניתוח טרנדים. "ממצאי סקר קודם של זילו מראים שכמעט שני שלישים מהאוכלוסייה לאחר גיל ההתבגרות מאמינים ששינוי האקלים ישפיע על בתיהם או הקהילות שלהם במהלך חייהם. הדורות האלה מתבגרים כעת, ונמצאים בתקופה שבה הם רוכשים בתים, מודעים לטביעת הרגל האקולוגית שלהם ומקבלים החלטות רכישה על סמך האמונות, הערכים והעקרונות שלהם", היא הוסיפה.

מתכוננים לגרוע מכל

מחקר של החברה מגלה שרבים מהרוכשים בארה"ב שוקלים ברצינות מקרים של הצפות (55%), סופות טורנדו (41%), הוריקנים (35%) ורעידות אדמה (29%) בעת בחירת בית. תכיפות אירועי מזג האוויר הקשים הללו בארה"ב, כמו גם סכנות טבע אחרות, מעניקה תוספת מחיר לבתים שיש להם מאפיינים שנועדו להגן מפני אסונות כאלה.

לבתים עם תריסים נגד הוריקן או סערה יימכרו במחיר הגבוה ב-1.4% בהשוואה לבתים דומים. בתים על כלונסאות או מזחים, שנבנו בכדי להגן מפני הצפות, יוצעו לשוק במחיר גבוה ב-1.1%. בתים שעברו שיפוץ סיסמי שיהפוך אותם עמידים יותר בפני רעידות אדמה נמכרים 19 ימים מהר יותר מבתים דומים. מקלטים נגד סערה או טורנדו תורמים לכך שבית יימכר בערך יום אחד מוקדם יותר מהצפוי.

משקיעים היום – חוסכים מחר

מאפיינים אחרים, שמפחיתים את התשלומים החודשיים לחברות אנרגיה, יכולים לעזור לבית להימכר מהר יותר ולפעמים גם במחיר גבוה יותר. בתים עם חלונות כפולים יכולים להימכר שבוע מהר יותר מבתים דומים ובמחיר גבוה ב-1% יותר מהצפוי. בתים עם פאנלים סולאריים על הגג יוצעו לשוק במחיר הגבוה ב-1.4%. בתים עם תרמוסטטים הניתנים לתכנות, מערכות ספרינקלרים חכמות ותאורה חכמה יכולים להימכר עד שישה ימים מהר יותר מהצפוי.

הכלי החדש של זילו עוזר לרוכשים לזהות מאפיינים ירוקים באמצעות טבלה מקיפה המשווה עד חמישה בתים | צילום: Zillow

מאפיינים לחיסכון באנרגיה מבוקשים יותר בעולם שבו הוצאות רבות אחרות עולות במהירות. דוח מגמות הדיור לצרכנים של זילו לשנת 2021 מצא כי הרוכשים האחרונים נוטים יותר לומר שבית חסכוני באנרגיה חשוב מאוד או הכרחי (67%) בעבורם, זאת בהשוואה ל-2019, אז רק 56% מהרוכשים הרגישו כך. ובסקר שנערך לאחרונה, פאנל של מומחי דיור חזה שמחירי האנרגיה יעלו השנה יותר את מחירי הדירות, את שכר הדירה, את עלויות המזון, את השכר ואת מחירי המניות.

זילו בחנה תכונות נוספות שקשורות לאיכות הסביבה, המוזכרות בתיאורי הרישום עבור 3.1 מיליון מכירות בתים ב-2020 וב-2021. מוכרים שבבתיהם יש את השדרוגים הללו, יעשו בחוכמה אם ידגישו אותן במודעות המכירה שלהם. הכלי החדש של החברה, Homes to Compare, עוזר לרוכשים לזהות מאפיינים ירוקים על ידי מתן טבלה מקיפה לקונים המשווה עד חמישה בתים זה לצד זה, וסוקרת ותר מ-70 פרטי רישום מרכזיים, כולל מאפיינים הידידותיים לסביבה.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן