חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
מעוניין לרכוש את טוויטר תמורת 54.20 דולר למניה. אילון מאסק | צילום: The Royal Society Wikimedia, Shutterstock
מעוניין לרכוש את טוויטר תמורת 54.20 דולר למניה. אילון מאסק | צילום: The Royal Society Wikimedia, Shutterstock

התנגשות הטיטאנים: אילון מאסק ממשיך להילחם על השליטה בטוויטר

מנכ"ל טסלה והאיש העשיר בעולם הציע לרכוש 100% ממניות הרשת החברתית אך דירקטוריון טוויטר פועל בכל האמצעים כדי למנוע השתלטות עוינת של מאסק. באופן מפתיע, ג'ק דורסי - ממייסדיה הבולטים של טוויטר, תוקף גם הוא את מועצת המנהלים של פלטפורמת הציוצים

לאחר שדירקטוריון טוויטר חיזק את עמדתו נגד הצעת הרכש העוינת של אילון מאסק בשישי האחרון, המיליארדר החליט להשתמש בפלטפורמה של החברה עצמה כדי למתוח עליה ביקורת. הוא השיק סדרה של ציוצים המציגים את חברי מועצת המנהלים כחסרי אחריות לדחות את הצעתו.

באופן יוצא דופן – ג'ק דורסי, המייסד המשותף של טוויטר, שעזב את תפקידו כמנכ"ל החברה בנובמבר האחרון ונשאר חבר דירקטוריון עד החודש הבא – תקף גם הוא את הרשת החברתית בפומבי.

דורסי תייג את הדירקטוריון כבעל "חוסר תפקוד עקבי" ואמר שהוא מסכים עם ההצהרה של איש ההון סיכון גארי טאן על כך שהם מתנהלים בצורה גרועה "ועלולים להפסיד כמיליארד דולר". כשמשתמש אחר בטוויטר שאל את דורסי אם מותר לו לדבר כך בפומבי, הוא הגיב באופן חד משמעי – "לא".

אילון מאסק פועל בכל הכוח כדי לתאר את הדירקטוריון כמנותק מהאינטרס של טוויטר, בכך שציין את החזקותיהם המעטות במניות החברה. "עם עזיבתו של ג'ק, מועצת טוויטר כמעט ואינה מחזיקה במניות!" מאסק צייץ. "באופן אובייקטיבי, האינטרסים הכלכליים שלהם פשוט אינם עומדים עם בעלי המניות". לדעתו של מאסק, אם הם היו בעלי מניות גדולים, הם לא היו מסוגלים לדחות את הצעתו.

מנכ"ל טסלה הציע לרכוש את טוויטר תמורת 54.20 דולר למניה, שווי של כ-43 מיליארד דולר על כל החברה. ביום שישי, הדירקטוריון הודיע ​​כי הוא מפעיל את תוכנית "גלולת הרעל", טקטיקה חוקית שמטרתה למנוע השתלטות עוינת – ותאפשר להם למכור מניות ולדלל את הבעלות של מאסק.

זהו סימן נוסף לכך שלדירקטוריון אין שום רצון לקבל את הצעתו של מאסק. המיליארדר הצהיר שהוא לא ייתן הצעה נוספת, אם כי זה בהחלט אפשרי שמוגול המכוניות החשמליות הבלתי צפוי עשוי לשנות את דעתו. באשר לטוויטר, היא עשויה לבחור בקונה שהיא רואה כמתאים יותר, או מה שנקרא "אסטרטגיית ההגנה של האביר הלבן".

תייג את הדירקטוריון כבעל "חוסר תפקוד עקבי". ג'ק דורסי | צילום: Shutterstock

ראוי לציין כי אין ראיות המצביעות על ברית בין מאסק ודורסי במהלך הציוצים של סוף השבוע. אבל אפילו קמפיין לא מכוון או לא רשמי של שניים מהשחקנים החשובים ביותר בקרב הזה – שמגיעים ביחד ל-90 מיליון עוקבים בטוויטר – יכול למלא תפקיד חשוב בהפניית דעת הקהל נגד הדירקטוריון.

הריב המתוקשר של דורסי עם חברי הדירקטוריון של טוויטר לא החל רק השבוע: בשנת 2008, פלטפורמת הציוצים צידדה עם המייסד השותף אב ויליאמס, פיטרה את דורסי ומינתה את ויליאמס כמנכ"ל. במהלך הפיכה נוספת בחדר הישיבות, ב-2010, ויליאמס הוחלף על ידי סמנכ"ל התפעול דאז דיק קוסטולו. חמש שנים לאחר מכן, עם צניחת מניית טוויטר, קוסטולו עזב ודורסי חזר לתפקידו.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן