חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

enSilo

הגידול העצום והיומיומי בכמות הנתונים הדיגיטליים שבהם אנו משתמשים, מגיע גם עם צמיחה מתמידה של מתקפות סייבר בכלל וכאלה שמכוונת כלפי עסקים, ארגונים וממשלות בפרט. הצורך בהגנה עולה, וכך גם ישנם לא מעט מוצרים. רוב המוצרים הקלאסיים מנסים למנוע חדירה לארגון או למנוע את התפשטות המתקפה – אבל הם גם נכשלים באופן תדיר, וכתוצאה מכך גורמים מצליחים לחדור לחברות. מסקר שוק שנערך לאחרונה על ידי חברת גרטנר, שעוסקת במחקר בתחום טכנולוגיית המידע, עולה כי 44% מהלקוחות של אותם פתרונות ההגנה מדווחים כי הם נפרצו. "זה ברור שהתעשייה כשלה במטרה העיקרית של מניעת הדבקה", קובעת גלית ניצן, מנהלת האתר הישראלי של אינסיילו (enSilo) שמציגה גישה שונה ברמה הפילוסופית. "אנחנו מאמינים שלא ניתן למנוע את החדירה, על כך מעידים לא רק סקרים, כמו סקר השוק של גרטנר, אלא גם מתקפות מוצלחות על טארגט וסוני לדוגמה".

הכתבה מופיעה בגיליון מאי של מגזין פורבס ישראל

לרכישת הגיליון חייגו 077-4304645

לרכישת מנוי למגזין פורבס ישראל

לכל העדכונים, הכתבות והדירוגים: עשו לנו לייק בפייסבוק

להמשיך לעבוד כרגיל

כך, במקום להתמקד במניעת החדירה לארגון, הפלטפורמה של אינסיילו מתמקדת במניעת הנזק שנגרם לארגון. בפועל, כאשר החברה מזהה ניסיון גניבת מידע או הצפנה זדונית על ידי גורם עוין, היא מונעת את המתקפה, אבל במקביל מאפשרות לעובדים להמשיך לעבור באופן חופשי. "זה היתרון שלנו", אומרת ניצן. "הרבה תוכנות אבטחה צריכות לקחת את המחשב הנגוע, לפרמט אותו ולהתקין מחדש – אנחנו מאפשרים את המשך העבודה אבל מונעים את הנזק".

מימין למעלה בכיוון השעון: יאבו, ביטון, קתמור וקלזון

"ההתמקדות שלנו במניעה היא יעילה בצורה חסרת תקדים", מוסיפה ניצן ומספרת כי כרגע באינסיילו לא מכירים מתחרים במוצר שלהם, שמשמש ארגונים גדולים, חברות פיננסיות וביטחוניות וחברות בתחום ה־HealthCare. החברה, שנוסדה בשנת 2014 על ידי רועי קתמור (39), אודי יאבו (34), תומר ביטון (37) ועידו קלזון (44), הגיעה לשלב המכירות ברבעון האחרון של 2015. כעת החברה מעסיקה 50 עובדים, בישראל ובארה"ב. "אנחנו מתכננים להמשיך להתרחב", מספרת ניצן. "אנחנו שואפים לשנות את התפיסה שאומרת שצריך להפסיק את ההתקפות. יש לקוחות שמגיעים אלינו והם לא מאמינים שאי אפשר למנוע מתקפות ב־100% ואז הם בוחנים את המוצרים המתחרים שמציעים פתרון אחר, ונופל להם האסימון. הם מריצים כל מיני נוזקות ורואים שהמוצרים נופלים".

לרשימה המלאה: חברות הסייבר המבטיחות בישראל

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן