חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מקושי להזדמנות: כך יזמים מתמודדים עם אתגרים מקצועיים

לצאת להליכה או לכתוב כל יום: כך יזמים מובילים מתמודדים עם אתגרים | צילום: Shutterstock
לצאת להליכה או לכתוב כל יום: כך יזמים מובילים מתמודדים עם אתגרים | צילום: Shutterstock
כולנו חווים קשיים לאורך הדרך, והמצב דומה גם בקרב יזמים מתחילים שחווים מתחים באופן יומיומי בדרך להשגת מטרותיהם. אלו השיטות המוכחות להתגבר על המשבר ולהגביר את היעילות

Contributors

כולנו בלי יוצא מן הכלל נתקלים בקשיים לאורך המסע שלנו בתחומים שונים בחיים. אין ספק שהשקעה ברווחה האישית שלנו היא אלמנט חשוב המאפשר מנוחה נחוצה מהספרינט הבלתי פוסק של החיים. ההפוגות הללו, כך לפי מומחים לבריאות הנפש, מסייעות לנו להתמודד עם האתגרים השונים של היום יום.

המצב דומה גם בקרב יזמים שלרוב חווים אתגרים באופן יומיומי, בעיקר משום שמדובר בחלק בלתי נפרד מהתהליך בדרך להשגת המטרות שלהם. אלו השיטות שיזמים מובילים משלבים בשגרת יומם כדי להתמודד עם התהפוכות לאורך הדרך.

אימון לגוף ולנשמה

אימון ספורטיבי אינטנסיבי, בין אם מדובר בריצה בפארק, אימון בסטודיו, הנפת משקולות בחדר הכושר הביתי ועוד – טומן בחובו יתרונות רבים. אחד מהיתרונות המרכזיים של שילוב אימון בשגרת היום יום שלכם מתבטא בעיקר במינון הלחצים.

יזמים רבים שנתונים תחת לחצים כבדים מעידים על עצמם כי הדרך היחידה לשחרר לחץ באופן אפקטיבי היא על ידי תנועה של הגוף. היום אין צורך ברישום לחדרי כושר יקרים וניתן למצוא מגוון אימונים חינמיים ברשת, במרחק קליק בלבד.

כתבו הכל

במשך שנים, כותבים מקצועיים משתמשים בטכניקת "רישום בוקר" כדי לשחרר את המחשבות מהלילה, מיד עם הקימה. הטכניקה הזו הוכחה כיעילה גם בעולם היזמות.

ניהול רישום יומי מסייע ברפלקציה, עיבוד רגשות מורכבים וגם בהעלאת רעיונות וגיבושם. מחקר שפורסם באתר הרפואי WebMD מצא כי מחקרים שונים הצביעו על כך שאנשים ברמות שונות של מתח וחרדה הרגישו רמות מופחתות של תחושות שליליות לאחר שכתבו 15 דקות במשך שלושה ימים בשבוע לתקופה של 12 שבועות. יתרה מכך, לנבדקים היו תסמינים פחותים של מתח וחרדה לאחר חודש בלבד של תרגול כתיבה.

זכרו לנשום עמוק

ייתכן כי מדיטציה לא תעזור לכם להתעלות על רגשות קשים במיוחד במהלך יום העבודה שלכם, אך גם אם אין לכם זמן לסשן מדיטציה מלא לאחר פגישה מלחיצה או שיחת טלפון קולנית, תרגול בזמנכם החופשי יכול לעזור לכם להסיק מסקנות מהאירוע, לנתח אותן ולקבל הבנה מעמיקה יותר על עצמכם בסיטואציה.

ייתכן וייקח לכם זמן כדי לבנות לעצמכם שגרת תרגול כזו, אך אם תצאו לדרך בהקדם, תוכלו לראות תוצאות בשטח לאחר זמן קצר יחסית, גם אם מדובר בתרגול של דקות ספורות מידי יום.

הליכה בחיק הטבע יכולה להיות יעילה בהפגת מתחים | צילום: Shutterstock
הליכה בחיק הטבע יכולה להיות יעילה בהפגת מתחים | צילום: Shutterstock

התנתקו מהרשתות החברתיות

אחד הדברים המרכזיים שהוכח כבעל השפעה גדולה על בריאות הנפש שלכם הוא שימוש מרובה בטלפון הנייד, במיוחד ברשתות החברתיות כמו פייסבוק, אינסטגרם ועוד. בין אם אתם מתעסקים ברשתות לצורכי עבודה ובין אם בזמנכם החופשי, ייתכן שאתם מרגישים את ההשפעה השלילית של החשיפה המרובה על מצב הרוח שלכם כבר עכשיו.

ההשפעה שאתם חשים היא תופעה אמיתית והיא נובעת בעיקר מהנטייה האנושית להשוואה לאחרים ולהישגים שהם מציגים לראווה ברשתות החברתיות.

מחקר שפורסם במגזין המקוון Medical New Today מצא שלא מדובר רק בתחושה ושחשיפה לרשתות חברתיות גורמת לנזק רגשי אמיתי. "מחקרים מראים כי משתמשים שבודקים את חשבונות הרשת החברתית שלהם לעתים קרובות נמצאים בסיכון גבוה פי שניים להיכנס לדיכאון מאשר חבריהם שמגבילים את השהייה שלהם ברשת. ייתכן שזה נובע בין היתר בשל הצורך לתגובה מהירה ומידית, דבר שמכניס מתחים רבים לחיי היום יום".

אין ספק שיזמים רבים יזדהו עם התחושה שהעבודה הולכת אתם מהמשרד הביתה ושיש צורך בהול ודחוף לענות לכל הודעה מקצועית שמגיעה אליהם. זה הזמן להזכיר שאפשר להניח את הטלפון בצד וכי הדבר יועיל לכם בהמשך, כאשר תשיבו לאנשים ברוגע ובזמן הנכון.

צאו לנשום אוויר

מדובר בפתרון קל במיוחד ליישום משום שהוא זמין ונמצא ממש מחוץ לדלת ביתכם. אין ספק שאין מחסור באתרים יפים לעשות בהם טיול קצר כדי לנקות את הראש ולהתנתק מהמחשבות המעיקות. כיום, חיבור לטבע או המונח החדש "אמבטיית טבע", הוא הרגל שרבים מחשיבים כחיוני מאד לרווחה האישית והוא מאפשר לנו להעמיק את החיבור לעצמנו לצד ניתוק מרעשי היום יום, הטלפונים החכמים, הרשתות והאימיילים הדחופים. אין ספק שהליכה קצרה או ארוכה ומקיפה מסייעת לנו ללחוץ על כפתור האיפוס האישי שלנו ולחמוק לכמה רגעים מטירוף השגרה.


יונתן (יוני) פרנקל הוא אסטרטג תוכן ב-YKC Media, סוכנות דיגיטלית לשיווק שעובדת עם חברות טכנולוגיה בינלאומיות, קרנות הון סיכון ומיזמים בשלבים שונים.

ה-Contributors של פורבס ישראל הם כותבים עצמאיים שנבחרו על ידי מערכת פורבס, מומחים בתחומם, המספקים פרשנות וסקירת תופעות עכשוויות בתחום התמחותם. התוכן הוא מטעמם ובאחריותם והוא אינו תוכן ממומן.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן