חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
תעשיית הפינטק. שיא השקעות בסך 91.5 מיליארד דולר | צילום: Shutterstock
תעשיית הפינטק. שיא השקעות בסך 91.5 מיליארד דולר | צילום: Shutterstock

"הסקטור המנצח": תעשיית הפינטק שברה שיא בהיקף הגיוסים בשנת 2021

לאחר קיבעון של שנים, פתרונות חדשניים בתחום הפיננסים משתלטים על עולם ההשקעות בסערה. המומחים מעריכים כי "העולם רק מתחיל לגלות את התחום הזה, וזו רק ההתחלה"

סקטור הפינטק נמצא בפריחה אדירה, עם שיא גיוסים עולמי בשווי 91.5 מיליארד דולר עד כה לשנת 2021. מדובר בסכום כפול מהסכום שגויס לתחום בשנה שעברה. במהלך הרבעון האחרון, נולדו 42 יוניקורנס חדשים בתחום הפינטק, מה שהביא את סך היוניקורנס החדשים השנה בתחום ל-200, כך לפי דוח שפורסם מטעם CB Insights.

"שוק השירותים הפיננסיים הוא בין התחומים הגדולים ביותר בעולם, אבל עד לאחרונה הם תיפקדו פחות או יותר אותו דבר, בלי יותר מידי חדשנות. זה קרה כך במשך שנים", מסביר סטיה פטאל, מייסד שותף בקרן ההון סיכון Homebrew. "בגלל זה, יש חלקים אדירים באוכלוסייה העולמית שלא זוכים לשירותים הולמים על ידי החברות המיושנות ששולטות ביד רמה בתחום, בגלל שמתעלמים מהם או לא מעניקים להם יחס הולם", הוא מוסיף.

"תעשיית הפינטק שינתה לחלוטין את המצב הזה על ידי הפחתת עלויות השירות, הגברת הגישה לשירותים לאוכלוסיות שונות ומגוונות ובעיקר שיפור איכות השירות באופן כללי", היא מוסיפה.

"היו אנשים שחשבו שהאינטרנט ינצח הכל, וייתכן שבשווקים מסוימים ברחבי העולם זו אכן המציאות ומחפשים להשקיע בעיקר בחברות מהתחום הזה, אבל אפשר להגיד בביטחון שזה לא תקף לגבי תעשיית הפינטק. המציאות מוכיחה שזה הסקטור המנצח כיום", מסביר שיל מונהוט שהשקיע בחברות פינטק בשש השנים האחרונות כשותף בקרן Better Tomorrow Ventures.

זינוק מטאורי

בתוך כך, כשליש מהיוניקורנס החדשים שנולדו במהלך השנה הנוכחית הם מתחום הפינטק. חברת FTX למשל, חברת Revoult או Chime ו-Kavak השלימו לאחרונה סבבי גיוס ענקיים וצברו הון משותף שנאמד בסך 3.2 מיליארד דולר. "אנחנו רק מתחילים לגלות את התחום הזה וזו רק ההתחלה, לכן אנחנו עתידים לראות עוד המון יוניקורנס חדשים בתעשייה הזו בקרוב. אפילו בקרוב מאד", מוסיף מוהונט.

נתון נוסף בדוח מצביע כי היקף האקזיטים בתעשייה הזו הגיע לשיא של כל הזמנים, עם 723 אקזיטים של חברות המגיעות מהסקטור הספציפי הזה, עלייה של 25% מהשנה שעברה ושל פי 2 מהנתונים מלפני חמש שנים.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן