חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

דור המנהיגים: פורבס השיק את רשימת 30UNDER30 לשנת 2024 באירוע מיוחד

גיליון פורבס 30under30 לשנת 2024 | צילום: פורבס ישראל
גיליון פורבס 30under30 לשנת 2024 | צילום: פורבס ישראל
בוגרי הרשימה הישראלית מצטרפים לקהילה הבינלאומית והיוקרתית של מגזין פורבס. הרשימה ואירוע ההשקה עמדו השנה בסימן המלחמה והחטופים

כמדי שנה זו השנה התשיעית ברציפות, גיבש מגזין פורבס את נבחרת הצעירים המבטיחים בישראל, מתוך אלפי מתמודדים מוכשרים, הפועלים בתחומים רבים ומגוונים ומציעים את מועמדותם לרשימה האקסקלוסיבית.

רז הרצברג, סמנכ"לית WIZ, בוגרת מחזור 2022, ומאחוריה המודעה שפורסמה במגזין פורבס | צילום יוסי זליגר

רשימת Forbes 30Under30 מאגדת את מיטב הכישרונות, צעירות וצעירים – עד גיל 30 (כולל) – שהספיקו לרשום הישגים מרשימים בתחומם ולהוביל שינויים משמעותיים שהותירו חותם על החברה, במגוון תחומים – מהייטק, מדעים ויזמות עסקית, דרך תקשורת ומדיה, צבא וביטחון ועד פנאי, תרבות וספורט.

עם הכניסה לרשימה, חברי קהילת הצעירים נכנסים למועדון גלובלי ויוקרתי והופכים לחלק מקהילה צעירה, בינלאומית ודינאמית, שכוללת אלפי טאלנטים מרחבי העולם. חלק גדול מחברי המועדון, שחבריה מנהלים ביניהם קשרים נרחבים, כבר תופסים עמדות של כוח והשפעה בתחומים שונים ובמדינות רבות – והם מהווים כבר כיום את דור מנהיגי ומנהיגות העתיד.

נתאי לדאני. "מחובתי לספר" | צילום: יוסי זליגר

מחזור 2024 של הצעירים המבטיחים הינו המחזור התשיעי של הפרויקט בישראל, כשחלק מבוגריו יהיו מועמדים לרשימה הגלובלית של Forbes Under 30. כבכל שנה, חשיפת רשימת הצעירים המבטיחים לוותה באירוע השקה אקסקלוסיבי לחברי קהילת ה-Under30. באירוע, שנערך באולם של פירמת עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן, השתתפו נבחרי הרשימה הנוכחית, לצד עשרות בוגרי הרשימה משנים עברו.  

עבר, הווה, עתיד

את אירוע הערב החגיגי פתח איתי זהוראי, עורך התחקירים הראשי של פורבס ישראל ועורך הרשימה, אחריו עלה לברך את הנוכחים עו"ד גיל ווייט, שותף-מנהל בהרצוג פוקס נאמן. בהמשך נשאו דברים נציגי הבוגרים בהווה ובעבר – רז הרצברג, סמנכ"לית אסטרטגיית המוצר של WIZ, בוגרת מחזור 2022, ונתאי לדאני, איש תקשורת, דובר קיבוץ ניר עוז אשר נבחר לרשימה השנה.

הרצברג שיתפה בדבריה עד כמה היה חשוב לה להשתתף באירוע ולנצל את הבמה למען המטרה החשובה: ״החזרת כל החטופות והחטופים הביתה בהקדם״.

ביוזמתה של רז פורסמה בגיליון הצעירים של מגזין פורבס מודעה ובה נכתב "57 מתחת ל-30 מחכים לחזור הביתה" ולצד הכותרת רשימת שמותיהם של כל החטופים מתחת לגיל 30.

״בלתי נתפס עד כמה מסלול החיים של כל כך הרבה צעירות וצעירים, יפים, חכמים ומבטיחים, השתנה לחלוטין בששת החודשים האחרונים – ואיך עדיין עשרות מהם שורדים בסכנת חיים ממשית, שהולכת וגוברת מיום ליום. מדינת ישראל לא תוכל לשוב למסלול חיים רגיל בלי שכולם יחזרו הביתה…

״אתמול ציינו חצי שנה מאז אותה שבת באוקטובר. כשאני מסתכלת על החדר הזה אני מתמלאת בהשראה, כי השנה הוא מלא אפילו יותר מבדרך כלל במשרתי ציבור, מתנדבים ויזמים, שהקדישו את עצמם למשימות השיקום, התמיכה האזרחית, ההסברה והתרומה לקהילה. להרבה מהאנשים שכאן איתנו יש תרומה מכרעת ליכולת שלנו, כעם, להתרומם מהמשבר הזה״.

עו"ד גיל ווייט, שותף-מנהל בהרצוג פוקס נאמן. 100 נשים וגברים מהמשרד גויסו למילואים במלחמה | צילום: יוסי זליגר

את דבריה חתמה בתודות לכל הצעירים שתרמו מעצמם והקריבו למען המדינה במהלך התקופה האחרונה: ״אתם ממלאים את כולנו בהשראה, והעשייה שלכם צריכה להמשיך ולהנחות כל אחד מאיתנו – גם ביום שאחרי״, סיכמה.

נציג רשימת 2024, נתאי לדאני, איש תקשורת ודובר קיבוץ ניר, סיפר באירוע שלפני המלחמה היה בפרויקט כתבות על המדינות המאושרות בעולם. "כמה ימים לפני 7 באוקטובר הגעתי לישראל, במטרה לכתוב את הכתבה האחרונה בפרויקט – זו על האושר הישראלי.

״כמה ימים אחרי שנחתתי התחילו אירועי השבת השחורה. ואני, שבאתי כדי לכתוב על אושר, שקעתי בעצב. כמה ימים אחרי 7 באוקטובר, קיבוץ ניר עוז, הקיבוץ שרבע מחבריו, 117 תינוקות, ילדים, נשים וגברים נחטפו או נרצחו, חיפש דובר. דמות מעולם התקשורת, שתוביל את המאבק להחזרת חטופי הקיבוץ, תנציח את חיי הנרצחים, ותספר לעולם על המחדל שקרה בקיבוץ הקטן בשבת השחורה״, סיפר, ״ידעתי שאת סיפור האושר הישראלי אני לא אוכל לספר. אך את הסיפור של קיבוץ ניר עוז, מחובתי לספר.

מגי טביבי (מימין) וסולימאן מסוודה מנבחרי הרשימה השנה | צילום: יוסי זליגר

״אני מלווה את אנשי קיבוץ ניר עוז כבר חצי שנה, ומסייע להם לספר את הסיפור שלהם. יחד איתם, אני מנסה להפוך סיפור של כאב לסיפור של תקווה, עוזר להשמיע קול עבור מי שנמצאים בשבי וזעקתם לא יכולה להישמע, ובעיקר, מקשיב לקהילה שהיתה כל כך מאושרת, איבדה את סוד האושר שלה ומנסה בכל דרך למצוא אותו שוב״, תיאר לדאני.

איתי זהוראי, עורך הרשימה של פורבס. "הדור שהתגלה בשעתה הקשה של המדינה" | צילום: יוסי זליגר

״חבריי ואני נכנסים היום לרשימת 30 מתחת ל-30 של מגזין פורבס. אבל גם זוכרים, שיש בשבי עוד מאה שלושים ושלושה חטופים, שלושים ושישה מהם מהקהילה שהפכה עבורי לבית נוסף. מתוך כלל החטופים, שישים ושניים הם כמונו, מתחת לגיל 30 – ביניהם גם אריאל ביבס, כפיר ביבס, סשה טרופנוב, ארבל יהוד, מתן צנגאוקר ואריאל קוניו – החטופים הצעירים, המבטיחים, והכל כך חסרים של קיבוץ ניר עוז״.

״מרגש לראות שנותנים במה חשובה לכל הצעירים שאין לי ספק שיובילו את העתיד שלנו״, בירך עו"ד גיל ווייט, שותף-מנהל בהרצוג פוקס נאמן. ״לאחר האסון שחווינו כולנו, הצעירים בישראל הוכיחו שאפשר לסמוך עליהם גם אחרי 7 באוקטובר. גם בשדה הקרב, וגם בהתנדבות ובהירתמות בזירה האזרחית, תוך כדי המשך הפעילות המקצועית בתחומי הטכנולוגיה, היזמות והחדשנות״.

״בשיא היו אצלנו בהרצוג מעל ל-100 מילואימניקים ומילואימניקיות שגוייסו למלחמה״, תיאר השותף-מנהל, "ולכל אורך הדרך נתנו ואנו ממשיכים לתת את כל התמיכה האפשרית על מנת שיצליחו לבצע את המשימות המבצעיות הקרביות על הצד הטוב ביותר״.

את האירוע פתח איתי זהוראי, עורך הרשימה בברכות לשותפים לפרויקט: חברת הסייבר WIZ במשרדיה נערכו צילומי הגיליון, ופירמת עורכי הדין הרצוג פוקס נאמן, במשרדיהם התקיים האירוע המרכזי וחברת אקספרס VPN של טדי שגיא. זהוראי בירך בהמשך את  הצעירים הנרגשים שנבחרו לרשימה היוקרתית והדגיש כי עצם פרסום הרשימה בימי מלחמה אינו דבר מובן מאליו: ״בימים שלאחר השבת השחורה, ההלם והאבל הכבד, התלבטנו אם בכלל לקיים אירוע השנה – ואם בכלל ראוי וכדאי לפרסם את הרשימה בשנה של מלחמה כל כך קשה.

אירוע ההשקה של 30Under30 לשנת 2024 | צילום: יוסי זליגר

״בשבועות הראשונים של המלחמה נחשפנו לסיפורים מעוררי השראה של צעירים רבים, שסיפרו את הסיפור של דור הצעירים הנפלא שיש לנו בישראל. סיפורים מדהימים שהראו לנו בדיוק מהו האופי האמיתי של ׳דור הטיקטוק׳ לכאורה – והתגלה בשעתה הקשה של המדינה במלוא עוצמתו, עם רוח פנימית עצומה ונתיב חד וברור.

״אז הבנו שאין סיכוי שנוותר השנה – דווקא השנה – על הזכות לתת במה לסיפורים המדהימים האלו ולעוד סיפורים מעוררי השראה של דור המנהיגים הבא שלנו פה. אם היינו יכולים, היינו מכתירים את כל הדור הזה כ׳צעירים המבטיחים של ישראל׳. אין ראוי ממנו – ומבחינתנו אין לנו ספק שאתם השגרירים הכי ראויים שהדור הזה יכול לבקש״.

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן