חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
יעקב נחמנוביץ ושארין פישר דיברוב: "הקרן תאפשר לנו לתמוך בחברות בכל שלבי הצמיחה" | צילום: דורון לטצר
יעקב נחמנוביץ ושארין פישר דיברוב: "הקרן תאפשר לנו לתמוך בחברות בכל שלבי הצמיחה" | צילום: דורון לטצר

Fort Ross Ventures הכריזה על סגירה ראשונה של קרן בסך 200 מיליון דולר

הישג לקרן של שארין פישר דיברוב, בוגרת דירוג Forbes Under30. הקרן מתמקדת בהשקעה בתחומים מגוונים לרבות חברות פינטק, סייבר, בינה מלאכותית וביג דאטה

קרן Fort Ross Ventures של בוגרת דירוג Forbes Under30 שארין פישר דיברוב, יעקב נחמנוביץ' וויקטור אורלובסקי, הודיעה על סגירה ראשונה של 100 מיליון דולר לקרן בהיקף של 200 מיליון דולר המיועדת להשקעות בשלבי צמיחה.

הקרן המתמקדת בהשקעה בסטארט-אפים בארה"ב ובישראל משקיעה בסבבי גיוס החל מסדרה D של חברות מובילות בתחומן, חברות בעלות פוטנציאל להנפקה או מכירות אסטרטגיות תוך 2-3 שנים. בנוסף לטביעת רגל חזקה בארה"ב ובישראל, הקרן מתכננת להרחיב את פעילותה גם באירופה.

עם הסגירה הראשונית, הקרן שקיעה בחברת Ladder Life, פלטפורמה דיגיטלית שמציעה ביטוחי חיים בפוליסות גמישות בתוך דקות. ההשקעה נעשתה במסגרת סבב D של החברה בהיקף של 100 מיליון דולר.

בנוסף, הקרן מתמקדת בהשקעות בחברות בתחומי הפינטק, טכנולוגיות ענן, בינה מלאכותית ולמידת מכונה, שירותי אוטומציה של תהליכים עסקיים, edtech, foodtech, וכלים ארגוניים.

כיום, הקרן מחברת בין הניסיון והקשרים בארה"ב, אירופה וישראל על מנת להאיץ את הצלחת חברות הפורטפוליו וביניהן חברות Uber, Standard.ai, ClearCover, Roofstock, Insurify, eToro, Tufin, Explorium, Granulate ו- LendingHome.

"כיום אקזיט היא רק אחת מהאפשרויות ולאו דווקא האפשרות המועדפת. יציאה להנפקה ובניית חברה בשווי מיליארדים הפכה לאופציה שכיחה ואפשרית מתמיד"

שארין פישר דיברוב

"הקרן החדשה תאפשר לנו לתמוך בחברות בכל שלבי הצמיחה ותעזור לתמוך בצמיחה עד לשלב טרום ההנפקה", מסבירה שארין פישר דיברוב, שותפה בקרן.

"יש הזדמנויות גדולות בהשקעה בחברות לייט סטייג' בישראל, במיוחד בתקופה שיזמים ישראלים שואפים לבנות חברות מובילות ולכן ממשיכים לגלול כחברה פרטית לפרק זמן ארוך יותר. בשונה מהעבר, תרחיש של אקזיט נראה כיום רק כאחת האפשרויות ולאו דווקא האפשרות המועדפת. לעומת זאת, יציאה להנפקה ובניית חברה בשווי של מיליארדי דולרים הפכה כיום לשכיחה ואפשרית מתמיד", היא מוסיפה.

"הקשרים הבינלאומיים שלנו המשמשים לחיבור בין מייסדים עם כישרונות טכנולוגיים למומחים הטובים ביותר בפיתוח עסקי, מועילים גם לחברות בוגרות כמו שהם מועילים לחברות סטארט-אפ בשלב מוקדם", מוסיף אורלובסקי, מייסד ושותף-מנהל בקרן.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן