חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

FXCM: צמצום הפד יכתיב את המגמות בשוק ב-2014

לאחר חודשים של ספקולציות ואיתותים מנוגדים, הודיע אמש נגיד הבנק הפדרלי היוצא, בן ברננקי, על צמצום ראשון בהיקף רכישות האג"ח ל-75 מיליארד דולר, שיחל בחודש ינואר הקרוב. בורסות העולם מגיבות בחיוב, וול סטריט ננעלה אתמול בעליות של יותר מ-1.5% במדדי הדאו ג'ונס וה-S&P.

"זוהי נקודת ציון דרמטית למדי בשוק הפיננסי העולמי אשר צפויה להכתיב את המגמות בשוק ב-2014." אומרים היום במחלקת המחקר של FXCM ישראל. "אם בעבר היה חשש כבד שהשוק יגיב בשלילה לכל מהלך של צמצום, הרי שאמש יכול הבנק הפדרלי לרשום לעצמו הישג כאשר הצליח לדברר את הצעד הדרמטי באופן חיובי ולהציגו כביטוי של אמון בכלכלה המשתפרת. גם היקף הצמצום, 10 מיליארד דולר, הוא מינורי למדי ולא משנה ממשית את הנזילות בשוק."


"נקודת ציון דרמטית בשוק הפיננסי". הודעת ברננקי | צילום: רויטרס

גם הדולר זינק למול מרבית המטבעות המרכזיים, אך עדיין קשה להעריך את ההשפעה של שינוי המדיניות על המגמה שלו ב-2014. דווקא בדולר-שקל ראינו תגובה מתונה למדי לאירועי אמש והצמד ממשיך לנוע סביב 3.50.

"מצד אחד, צמצום ההרחבה אמור להקטין את היצע הדולר בשוק ובכך למתן את הפיחות המתמשך בערכו של הדולר. ואולם, גם ללא ההרחבה הכמותית, הבנק הפדרלי עדיין מתחייב לריבית אפס בשנה הקרובה לכל הפחות, מה שימשיך להציב את הדולר בעמדת נחיתות למול יתר המטבעות, בטח אם נראה את המשך הסנטימנט החיובי בשוק המניות והרדיפה אחר התשואה", מעריכים ב-FXCM.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן