חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
פיול פיק. פתרון נוח וחסכוני לבעלי העסקים | צילום: Shutterstock
פיול פיק. פתרון נוח וחסכוני לבעלי העסקים | צילום: Shutterstock

מתדלקים וחוסכים: האפליקציה הישראלית שמסייעת לעסקים הקטנים

חברת פיול פיק פיתחה אפליקציה ייעודית לדיווח רכישות דלק לרשויות המס. הפתרון הדיגיטלי מייתר את הצורך בהתקנים פיזיים שיותקנו בקרוב על רכבים המשמשים לנסיעות עסקיות

חברת פיול פיק הישראלית שפיתחה אפליקציה ייחודית לדיווח רכישות כמו תדלוק לרשויות המס, צפויה לחסוך עלויות משמעותיות לבעלי עסקים קטנים. החברה ביקשה לאחרונה מרשויות המס בישראל לאשר את השימוש באפליקציה, המבוססת על בינה מלאכותית וראיה ממוחשבת.

החל מנובמבר השנה, מס הכנסה יחייב כל רכב שעבורו מבוקשת הכרה בהוצאות דלק לצורך חישוב מס בהתקנים פיזיים מיוחדים ובניהול דוחות. מטרת ההחלטה היא למנוע הונאות בתחום באמצעות חשבוניות פיקטיביות והגדלה מלאכותית של הוצאות הדלק.

הפתרון הדיגיטלי של פיול פיק מייתר את הצורך בהתקנים פיזיים על הרכבים ומצמצם עלויות הקשורות בניהול הדוחות. המשתמשים יוכלו להשתמש באפליקציה שבוחנת מספר מדדים, לרבות מעקב אחר מד צריכת הדלק, מקום התדלוק (על ידי שימוש במערכת GPS) ומד המרחק ברכב.

מייעלים את התהליך וחוסכים עלויות. צילום: Shutterstock
אפליקציה שמייעלת את התהליך וחוסכים עלויות | צילום: Shutterstock

ללא שימוש ביישומון, בעלי עסקים קטנים שבבעלותם רכב אחד או שנים המשמשים אותם לנסיעות עסקיות ייאלצו לשלם כ-400 ש"ח עבור התקנת התקן תדלוק ועוד 30 שקלים מדי חודש כדי להשתמש בו. לכך נוספות הוצאות על התקנת ההתקן ועוד, מה שמצטבר לכדי מאות שקלים מדי שנה.

הפתרון של פיול פיק מסייע בחסכון העלויות המצוינות ומבטל את הצורך בהשקעה בהתקנים קבועים. את האפליקציה ניתן יהיה להוריד מחנות האפליקציות ללא עלות, אך מי שמתדלק באופן תכוף יוכל לרכוש מנוי חודשי לאפליקציה עבור תשלום סמלי. מתדלקים שלא מתדלקים בתדירות גבוהה כל כך יוכלו לשלם את סכום התדלוק לפי שימוש מזדמן.

המערכת כבר נבדקה ופועלת בהצלחה בחברת הדלק הגדולה ביותר בקולומביה. נכון להיום, פיול פיק מעניקה את השירות שלה לכ-4,600 לקוחות עסקיים וכ-165 אלף רכבים.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן