חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
היאכטה הממונעת הגדולה בעולם. דילבר | צילום: Shutterstock
היאכטה הממונעת הגדולה בעולם. דילבר | צילום: Shutterstock

גרמניה החרימה את היאכטה הגדולה בעולם השייכת לאוליגרך רוסי

יאכטת הענק של המיליארדר הרוסי אלישר אוסמנוב, עליו הוטלו סנקציות על ידי האיחוד האירופי ביום שני, הוחרמה על ידי הרשויות בגרמניה. הספינה "דילבר", שאורכה 156 מטר ושוויה 600 מיליון דולר, נחשבת ליאכטה הממונעת הגדולה והמפוארת בעולם

המגה יאכטה של האוליגרך הרוסי נמצאה במספנות העיר המבורג של חברת בניית הספינות Blohm+Voss מאז סוף אוקטובר לצורך עבודות שיפוץ. לפי מקורות ששוחחו עם פורבס, ממשלת גרמניה הקפיאה את הנכס וכתוצאה מכך – עובדי החברה לא הופיעו לעבודה ביום רביעי האחרון.

אלישר אוסמנוב רכש את דילבר ב-2016 תמורת 600 מיליון דולר מחברת הספינות הגרמנית Lürssen – שבנתה אותה בהתאמה אישית במשך 52 חודשים. החברה מכנה אותה "היאכטה המורכבת והמאתגרת ביותר שנבנתה אי פעם, הן מבחינת ממדים והן מבחינת טכנולוגיה". במשקל 15,917 טון, זוהי היאכטה הממונעת הגדולה בעולם, והיא מאוישת בדרך כלל על ידי צוות של 96 אנשים.

היאכטה דילבר מתפארת בברכת השחייה הגדולה ביותר שהותקנה אי פעם על יאכטה, כמו גם שני מנחתים להליקופטרים, סאונה, סלון יופי וחדר כושר.

אוסמנוב, בעל הון מוערך של 18 מיליארד דולר, גם מחזיק במניות של ענקית העופרת ברזל ופלדה: Metalloinvest, וחברת האלקטרוניקה Xiaomi. האוליגרך הרוסי הוא אחד ממשקעיה הראשונים של פייסבוק יחד עם המיליארדר יורי מילנר, ומחזיק בנכסי נדל"ן נרחבים במערב – החל משתי אחוזות בבריטניה בשווי כולל של 280 מיליון דולר – ועד לבתי יוקרה בגרמניה, שוויץ, מונקו וסרדיניה.

ברכת שחייה, שני מנחתים להליקופטרים, סאונה, סלון יופי וחדר כושר. דילבר | צילום: Shutterstock

אלישר אוסמנוב הוא לא המיליארדר הרוסי היחיד שבבעלותו מגה-יאכטה: פורבס איתר 32 ספינות וידוע כי לפחות חמש מהן שטות כעט לאזורים אחרים בעולם – להם אין הסכמי הסגרה עם ארה"ב.

בשלישי האחרון, אוסמנוב התייחס לסנקציות האיחוד האירופי שהוטלו עליו "אני מאמין שהחלטה זו אינה הוגנת, והסיבות שננקטו כדי להצדיק את הסנקציות הן סדרה של האשמות שווא המשמיצות ופוגעות בכבודי, ובמוניטין העסקי שלי", כתב. "אשתמש בכל האמצעים המשפטיים כדי להגן על עצמי."

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן