חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

Indegy

סיפורה של אינדג׳י (Indegy) מתחיל בשלושה חברים. ברק פרלמן, עדו טריביצקי ומילה גנדלסמן הכירו כאשר התגייסו במחזור 2004 ליחידת תלפיות של חיל המודיעין. לאחר עשר שנות שירות משותף החליטו להמשיך ולצעוד יחדיו גם באזרחות.

הכתבה מופיעה בגיליון מאי של מגזין פורבס ישראל

לרכישת הגיליון חייגו 077-4304645

לרכישת מנוי למגזין פורבס ישראל

לכל העדכונים, הכתבות והדירוגים: עשו לנו לייק בפייסבוק

פרלמן אומר בגאווה, כי החברות ארוכת השנים היא חלק משמעותי מה"קסם" של החברה, המתמחה בתחום הגנת הסייבר לתשתיות קריטיות (חברות חשמל, תחנות כוח ומים). אינדג'י נולדה מתוך הבנה שלחבר׳ה הצעירים יש שעטנז ייחודי של ידע. מצד אחד היתה להם הבנה בהגנת סייבר, ומצד שני הם שלטו בתחום אזוטרי יחסית של בקרה תעשייתית.

״נדיר למדי למצוא בעולם אנשים שיש להם ידע בשני התחומים הללו גם יחד״, מסביר פרלמן. ״השילוב בין הידע הייחודי שלנו לבין הצורך שהחל להופיע בשוק הוביל להקמה של החברה״.

מימין: טריביצקי, גנדלסמן ופרלמן

נזק פיזי ממשי

בעוד שבעבר התמקד תחום הגנת הסייבר במגרש הפיננסי, בשנים האחרונות הפוקוס החל להתרחב. ״אם עד לפני חמש שנים כל מפעל או תחנת כוח היו ישות מבודדת שעמדה בפני עצמה, היום המציאות שונה לחלוטין״, אומר פרלמן. ״כיום חברות החשמל מחוברות זו לזו, מפעלים מחוברים זה לזה, והנזק שעשוי להיגרם להם ממתקפת סייבר הוא לא רק כספי, אלא נזק פיזי של ממש. אם יוּשבּת מפעל או שטורבינה תתפוצץ, חלילה, התוצאות עלולות להיות איומות״.

כיום לאינדג׳י מוצר אחד המותקן באתרי תשתיות קריטיות, שאותו היא ממשיכה ומפתחת כל העת. בעוד שמעבדות המו״פ שלה ממוקמות בארץ, בימים אלה היא פותחת משרדי מכירות בארצות הברית, שם נמצאים מרבית לקוחותיה.

עד היום גייסה החברה הון ראשוני של 6 מיליון דולר. מייסדי החברה שואפים להפוך אותה בשנים הקרובות למובילה בעולם בתחומה, כאשר את הפתרון, שאותו הם מספקים עבור תשתיות קריטיות, הם מתכוונים להרחיב גם לתשתיות שאינן קריטיות – מפעלי מזון ואריזה, גורדי שחקים ובתי חולים (בית חולים אחד כבר נמנה עם קהל לקוחותיהם).

לרשימה המלאה: חברות הסייבר המבטיחות בישראל

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן