חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

מחופשה איטלקית ועד ניתוחים פלסטיים: הצצה לחבילת המתנות של המועמדים לאוסקר 2023

מבחר 2023 מלא גם במתנות ייחודיות - ולעתים מוזרות | צילום: Shutterstock
מבחר 2023 מלא גם במתנות ייחודיות - ולעתים מוזרות | צילום: Shutterstock
אנג'לה באסט, אוסטין באטלר, מישל יאו וכוכבים אחרים לא עזבו את טקס האוסקר בידיים ריקות - בין אם זכו בפסלון המוזהב ובין אם לאו. שקית הפתעות בשווי 126 אלף דולר חיכתה לכל אחד מהמועמדים ביציאה מהטקס שהתרחש השבוע בלוס אנג'לס

לא משנה אילו שמות הוכרזו ב-12 במרץ בטקס השנתי ה-95, דבר אחד מובטח – אפילו המפסידים הלכו הביתה עם שקיות מתנה מפוארות, מתנת טקס פרסי האוסקר.

מאז 2002, חברת השיווק Distinctive Assets מלוס אנג'לס חילקה את שקיות המתנה הבלתי רשמיות שלה הנקראות "כולם מנצחים", בשווי שש ספרות, למועמדים לאוסקר בארבע קטגוריות המשחק הראשיות וכן לבמאי הטוב ביותר. מייסד החברה, לאש פארי, החל לחלק לראשונה חופשות משתלמות, תכשיטים ותכשיטים אחרים בטקס הגראמי בשנת 2000 – שם הוא עדיין מחלק המתנות הרשמי – והוסיף את טקס האוסקר לאחר מספר שנים.

"שאלנו את עצמנו, 'איך אנחנו יכולים להיות חלק מזה בלי לעשות משהו עם האקדמיה?' אז הגענו לרעיון להעניק מתנות למועמדים המובילים", אומר פארי. "בדרך זו, אם הם הפסידו, הם קיבלו את פרס הניחומים המדהים הזה. ואם הם מנצחים, הם מקבלים את זה כדובדבן שבקצפת".

למרות השם, רק 26 מועמדים יקבלו השנה שקית מתנה של "כולם מנצחים", חמשת האנשים בחמש הקטגוריות המובילות. (למוביל השנה, הסרט "הכל בכל מקום בבת אחת" יש שני במאים – דניאל קוואן ודניאל שיינרט – ומכאן המספר הזוגי).

אוסטין באטלר, המועמד לאוסקר בזכות תפקידו בסרט "אלוויס" יקבל חבילת מתנות שווה במיוחד | צילום: Shutterstock

במהלך שני העשורים האחרונים, מתנות האוסקר השערורייתיות נעו בין שייט לאנטארקטיקה ועד לשנה של ליסינג של אאודי ומותגים בשווי בין 4,000 ל-35 אלף דולר כדי להיכלל במבחר השנתי. כמו בפרסומות של גמר הסופרבול, להיכלל בתיק האוסקר כרוך בסיכון מסוים, אבל זה סיכון שהמותגים מקווים שישתלם עם תמיכת המפורסמים.

וזה כבר קרה בעבר: ב-2013, איימי אדמס צולמה בחולצת "Strong Is The New Skinny" שקיבלה במתנה, ומועמדים נוספים, כמו ויולה דייויס ומארק רופאלו, שיתפו תמונות מהטיולים החינמיים שלהם באינסטגרם. חלקם אפילו הפכו ללקוחות חוזרים: רון הווארד אירח את החתונה של בנו בחוות Winvian בקונטיקט לאחר שביקר בה באמצעות שקית המתנות שקיבל באוסקר.

השלל של השנה שווה כמעט 126 אלף דולר, ירידה של 10% מהשנה שעברה וכמעט מחצית מהשיא של כל הזמנים – 225 אלף דולר ב-2020 (261 אלף דולר בדולרים של היום). מצד שני, שקית המתנות עדיין שווה יותר מפי 300 מערכו של פסלון האוסקר עצמו – הפסלון בציפוי זהב 24 קראט עולה רק כ-400 דולר.

הפריטים של טקס האוסקר לשנת 2023 נעים בין ניתוחים פלסטיים לבקבוק מי קוקוס, וכולם יימסרו לבתיהם של כוכבים כמו אוסטין באטלר, קייט בלאנשט, מישל יאו וסטיבן שפילברג השבוע. למרות שהמושג "שקית מתנה" כבר מזמן לא נכון: יש כל כך הרבה מתנות בכל שנה שהן דורשות מספר מזוודות כדי להעביר את הכל.

אנג'לה באסט היא אחת מ-26 המועמדים שיקבלו שקית מתנה מפוארת | צילום: Shutterstock

הבחירה באריזה, לעומת זאת, הולמת: לעתים קרובות, המתנות היקרות ביותר הן נסיעות ליעדים רחוקים – ההזדמנות המושלמת להבחין בידוען עם אריזה מתנה ממותגת. הבחירה השנה כוללת חופשת מפלט בשווי 40 אלף דולר לאחוזה קנדית בשטח של 10 דונם בשם The Lifestyle ושהייה של שלושה לילות במגדלור איטלקי משוחזר, בשווי 9,000 דולר.

"ברור, המועמדים יכולים להרשות לעצמם לנסוע לאן שהם רוצים", אומר פארי. "זה לא קשור לעובדה שזה בחינם. זו העובדה שמצאנו מקום ייחודי שיש בו פרטיות מובנית עבור ידוען. כלומר, זה מגדלור על צלע גבעה על אי מול חופי איטליה – זה מאוד פרטי".

גופים ביתיים יכולים לנצל את המתנה השנייה הכי שווה – דמי ניהול פרויקטים בשווי 25 אלף דולר לצורך שיקום הבית ב-Maison Construction, או מתנות בשווי 41 אלף דולר בצורה של הליכי התחדשות, כולל – Art Lipo פיסול זרועות של ד"ר תומס סו ושירותי שיקום השיער של ד"ר אלן באומן.

ולא כל המתנות מפוארות. בין הפחות יקרות ניתן למצוא חבילת עוגיות בשווי 13.56 דולר וכיכר בעלות 18 דולר של לחם חלב יפני. המטרה עם הבחירה השנה, אומר פארי, הייתה שיהיה משהו לכולם תוך מתן דגש על מותגים מגוונים (50% מהחברות הכלולות הן בבעלות נשים ומיעוטים).

חופשה אולטימטיבית: מקבלי חבילת המתנות יכולים לצאת לחופשה בשווי 40,000 דולר של שלושה ימים בקנדה | צילום: DISTINCTIVE ASSETS

"כדור בריאות הנפש"

מבחר 2023 מלא גם במתנות ייחודיות – ולעתים מוזרות. המודעים יכולים לבחור בבעלות על חלק קטנטן מאוסטרליה, שמממנת מאמצי שימור (425 דולר), כרית צוואר מבית PETA שקוראת ל"עצור את יבוא הקופים למעבדות" (60 דולר), או "כדור בריאות הנפש" מבית Reflect שטוען לעזרה בוויסות מתח (229 $).

חובבי המתוק עשויים לחבב את קופסת השוקולד של m cacao, שמגיעה עם סרטון מותאם אישית בפנים (99 דולר), או תמרים גורמה בשווי 435 דולר מבית Bateel. אלה שמרגישים מעט חריפים יכולים לקבל בקבוק של שמן עיסוי אכיל בשווי 87 דולר.

התפיסה הציבורית משחקת תפקיד גם בתג המחיר של שקית המתנות. בשנת 2016, השקית של פארי בשווי 200 אלף דולר – שכלל טיול בשווי 55 אלף דולר לישראל והרמת חזה בשווי 1,900 דולר – כונתה "less than wholesome" על ידי האוסקר והובילה לתביעה בגין הפרת סימן מסחרי. זה נפתר בהסכמה, אבל פארי נשאר חמקמק ערך שקיות המתנה במשך השנתיים הבאות, ואמר רק שהן שוות "מעל 100 אלף דולר". אפילו היום, הוא לא שש לדון בערכן הכולל בגלל התגובות השליליות.

"אני מקבל לפעמים ציוצים כמו 'יש מלחמה. איך אתה מחלק שקיות מתנה?'", הוא אומר. "זה עסק בשבילי – החברות האלה משלמות לי כדי לתרום את המוצר שלהן. ועבור המותגים האלה, זה לא שהבחירה היא בין לתת אותו לסלבריטאי או לתת אותו לחסר בית. זה פשוט לא המודל העסקי של רוב החברות, למרבה הצער."

כיכר לחם חלב יפני מבית Ginza Nishikawa היא אחת מקומץ המתנות עם תג מחיר "קליל" יותר | צילום: DISTINCTIVE ASSETS

כמובן ש-26 המועמדים אינם נדרשים לקבל את המתנות, ולרוב לפחות אחד דוחה אותן. בשנה שעברה היה זה דנזל וושינגטון, בעוד שג'יי קיי סימונס תרם את שלו למכירה פומבית לצדקה. כל המתנות ב"חינם" שהסלבריטאים אכן מקבלים נחשבות חייבות במס מכיוון שבניגוד לרוב המתנות שאנשים מקבלים, "שקיות המתנה" הללו נתפסות כסוג של הכנסה.

עם זאת, יהיה צורך לממש את רוב המתנות הללו לפני שתהיה הטבה כלשהי למקבל, כך שהערך (וחשבון המס) עבור מה שמחולק בתערוכת הפרסים הוא מינימלי – כ-5,000 דולר, או עד 2,500 דולר במסים לאדם. "בואו נודה בזה", אומר פארי, "אם את קייט בלאנשט שמשלמת מסים על מתנה של 5,000 דולר עבור משהו מהנה – זו עדיין עסקה די טובה".

להלן עשר המתנות היקרות ביותר שהמועמדים ומס הכנסה יכולים לצפות להן השנה:

40 אלף דולר: The Lifestyle

אחוזה יוקרתית זו, הממוקמת על עשרה דונם באזור הכפרי של אוטווה, מגיעה עם די והותר מתקנים כדי לגרום לידוען הוליוודי להרגיש בבית: מקרר מצויד באוכל גורמה – או, למי שהחופשה שלו לא כוללת בישול, קייטרינג אופציונלי משפים מקצועיים, קולנוע ביתי, בריכה חיצונית ואפילו מסלול חץ וקשת. הכל שלהם לשלושה לילות.

בניית בית: 25 אלף דולר

נוכחות קבועה בשקיות המתנה היא חברה לשיפוץ בתים יוקרתיים מלוס אנג'לס. המתנה: ניהול פרויקטים ללא תשלום עבור שיפוץ או פרויקטי בנייה, אם המקבלים ירצו להעניק לביתם מתיחת פנים.

ניהול פרויקטים ללא תשלום עבור שיפוץ או פרויקטי בנייה | צילום: DISTINCTIVE ASSETS

Art Lipo ניתוח פלסטי: 12 אלף דולר

אם בתיהם אינם זקוקים לשיפוץ, המועמדים יכולים לבחור בהרמת זרועות: ד"ר תומס סו, שהוא גם אמן גוף ופסל, מציע את הליך פיסול זרועות סלבריטי שלו, צורה של שאיבת שומן המחטבת את הזרועות.

טיפולי אנטי אייג'ינג: 10 אלף דולר 

המנתח הפלסטי הניו יורקי, ד"ר קונסטנטין ואסיוקביץ' מציע טיפולי פנים בשווי 10,000 דולר, מפילינג כימי ועד חומרי מילוי. ד"ר ואסיוקביץ' מגיע אחרי בדיקה מוקדמת: פארי עשה אצלו טיפול לייזר.

מפלט נפוליטני: 9,000 דולר

מגדלור משופץ מול חופי איטליה מציע למועמדים – ולשבעה מחבריהם הקרובים ביותר – שהות חינם של שלושה לילות בנכס ממש ליד חופי נאפולי. הרפתקאות כוללות טיול יאכטה לקאפרי, נהיגה בוספה וינטג', או משקאות עם נוף לאוקיינוס מבר הגג של מקום האירוח.

שהות חינם של שלושה לילות בנכס ממש ליד חופי נאפולי | צילום: DISTINCTIVE ASSETS

טיפולי שיער: 7,000 דולר

למועמדים שרוצים להישמר מפני ימי שיער רעים עתידיים יש סיבה להרים ראש השנה: מתנה זו של ד"ר אלן באומם כוללת תוספי תזונה למלחמה בנשירת שיער, תרופות נקודתיות וטיפול לשיקום שיער PRP, המשתמש בטסיות דם כדי להגביר את צמיחת השיער .

תכשיטי אולפני רארטה: 1,200 דולר

כל אחד מהמועמדים יקבלו צמיד זהב 18 קראט ממותג התכשיטים הזה בבעלות נשית, עם חרוז ראשוני מותאם אישית ואבני חן כולל יהלום וסיטרין – מושלם להוספת עוד נצנוץ.

צמיד היהלום מגיע עם תבליט אישי של ראשי התיבות של המועמד לאוסקר | צילום: DISTINCTIVE ASSETS

ספר לחיים של ג'ו בולבי: 630 דולר

מועמדים הזקוקים לכיוון נוסף יכולים לפנות לפגישת אימון עם המאמן הרוחני ג'ו בולבי, מחבר הספר "ספר לכל החיים", המציג את "הסוד לאושר מתמשך". אבוי, אפילו זכייה באוסקר לא מבטיחה זאת.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן