חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
הפלטפורמה תאפשר למשתמשיה לעקוב אחר אנשי הקשר שלהם באינסטגרם | צילום: Shutterstock
הפלטפורמה תאפשר למשתמשיה לעקוב אחר אנשי הקשר שלהם באינסטגרם | צילום: Shutterstock

ציוץ פוטוגני: אינסטגרם תציג בקרוב רשת חברתית שתתחרה בטוויטר

במקביל לנטישה ההמונית של משתמשי טוויטר בעקבות ההשתלטות של אילון מאסק - במהלך החודשים האחרונים מפתחת מטא, חברת האם של אינסטגרם ופייסבוק, אפליקציה חדשה מבוססת טקסט

אינסטגרם בוחנת בחשאי אפליקציה חדשה מבוססת טקסט, עם מאפיינים דומים לטוויטר ומתכוננת להשיק אותה כבר ביוני הקרוב, כך דיווח בלומברג ביום שישי (19.5). החידוש מתבצע במקביל לנטישה ההמונית של משתמשי טוויטר, עקב שינויים שבוצעו לאחרונה על ידי המנכ"ל החדש, אילון מאסק.

האפליקציה תהיה נפרדת מאינסטגרם – שבבעלות מטא – אם כי המשתמשים יוכלו לחבר את החשבונות שלהם ולעקוב אחר כל האנשים שהם עוקבים אחריהם באינסטגרם, בלחיצת כפתור בלבד, כך לפי צילום מסך שפרסמה ליה הברמן, פרופסור לשיווק מדיה חברתית באוניברסיטת UCLA ומחברת הניוזלטר ICYMI.

האפליקציה עשויה בסופו של דבר להיות תואמת לאחרות המנסות לפנות למשתמשי טוויטר לשעבר – כולל הרשת החברתית מסטודון (Mastodon) – פלטפורמת רשת חברתית מבוססת קוד פתוח ושרתים מבוזרים; אשר משתמשיה מוגבלים ל-500 תווים בפוסט, המכונה ברשת 'חצרוץ' (toot).

על פי צילום המסך של הברמן, נראה כי משתמשי מסטודון יוכלו "בקרוב" לעקוב אחר פוסטים בפלטפורמה החדשה של מטא וליצור איתם אינטראקציה ללא צורך ביצירת חשבון חדש.

התחייב בפני הבנקים כי יהפוך את טוויטר לרווחית יותר. אילון מאסק | Royal Society Wikimedia, Shutterstock
החידוש מתבצע במקביל לנטישה ההמונית של משתמשי טוויטר, עקב שינויים שבוצעו לאחרונה על ידי המנכ"ל החדש, אילון מאסק | Royal Society Wikimedia, Shutterstock

הברמן מספרת שהמשתמשים החדשים יוכלו לפרסם עד 500 תווים של טקסט, יחד עם תמונות. מטא בודקת את האפליקציה החדשה בחשאי, בשיתוף פעולה עם מפורסמים ומשפיעני רשת במשך חודשים, כך דיווחו לבלומברג אנשים מקורבים לפרויקט.

במרץ, Money Control דיווחה לראשונה כי מטא בוחנת השקת רשת חברתית חדשה כדי להתחרות בטוויטר. זמן קצר לאחר מכן, נציגי מטא אמרו ל-Platformer שהם "מאמינים שיש הזדמנות למרחב נפרד שבו יוצרים ואישי ציבור יוכלו לשתף את תחומי העניין שלהם בזמן אמת".

משתמשים רבים חיפשו אלטרנטיבה לטוויטר מאז שהמיליארדר אילון מאסק השתלט על הפלטפורמה באוקטובר 2022 והחל לבצע בה שינויים במהירות – החל מהוספת עמוד "For You" מבוסס אלגוריתם ועד לחיוב משתמשים כדי לקבל "וי כחול" או גישה לעריכה.

מסטודון הושקה זמן קצר לאחר שמאסק רכש את טוויטר, ומציעה פלטפורמה דומה אך ללא אלגוריתם או פרסומות. אך לא נראה כי הפלטפורמה ממלאת את הצורך: Wired דיווחה שמספר המשתמשים הפעילים של מסטודון צנח ל-1.4 מיליון בסוף ינואר – נפילה של יותר ממיליון – מאז שאנשים נהרו אליה בנובמבר 2022.

במרץ, Money Control דיווחה לראשונה כי מטא בוחנת השקת רשת חברתית שתתחרה בטוויטר | צילום: Shutterstock

מחקר שנערך לאחרונה על ידי מרכז המחקר Pew מצא שבעוד שאנשים עדיין מתחברים לטוויטר, משתמשי טוויטר הפעילים ביותר מפרסמים כ-25% פחות לאחר רכישת מאסק. המחקר מצא גם ששישה מתוך 10 אמריקנים שהשתמשו בטוויטר בשנה האחרונה דיווחו על הפסקה מהפלטפורמה, ו-25% מהמשיבים אמרו שהם לא רואים את עצמם משתמשים בטוויטר בעוד שנה מהיום.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן