חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
ג'ף בזוס במרכז והקבוצה שהצטרפה אליו לחלל | Blue Origin
ג'ף בזוס במרכז והקבוצה שהצטרפה אליו לחלל | Blue Origin

10 דקות תהילה: ג'ף בזוס נחת בשלום לאחר שהמריא לחלל

תשעה ימים לאחר שהמיליארדר ריצ'רד ברנסון הקדים אותו, מייסד אמזון המריא לגבול העליון של האטמוספרה בטיסת תיירות של חללית מדגם "ניו שפרד" של חברת בלו אוריג'ין שבבעלותו וריחף בכוח כבידה נמוך במשך מספר דקות

היום, בדיוק 52 שנה לציון התאריך שבו ניל ארמסטרונג דרך על אדמת הירח ותשעה ימים לאחר שהמיליארדר ריצרד ברנסון הקדים והפך למיליארדר הראשון שהגיע לחלל בחללית שבבעלות החברה שלו וירג'ין גלקטיק, גם האיש העשיר בעולם, ג'ף בזוס, הצטרף לחגיגה והמריא עם חללית חברת בלו אוריג'ין שבבעלותו.

בזוס המריא כשלצידו טסו גם אחיו הצעיר מארק בזוס, וולי פאנק, אסטרונאוטית שהוכשרה במסגרת תכנית מיוחד בשנות ה-60 ומועלם לא טסה לחלל וכעת היא מגשימה את החלום כשהיא בת 82, וכן אוליבר דאמן, צעיר בן 18 מהולנד, שהצטרף לטיסה לאחר שהאדם ששילם תמורת המקום סכום עתק של 28 מיליון דולר ויתר על הטיסה הייחודית בשל עומס.

המראת החללית מדגם ניו שפרד באזור טקסס | צילום: Blue Origin
יוצאים לדרך: המראת החללית מדגם ניו שפרד באזור טקסס | צילום: Blue Origin

החבורה המשונה טסה יחד למסע קצר לחלל שנמשך 10 דקות בלבד, בתא הנוסעים של חללית מדגם "ניו שפרד", שצפויה לשמש אחר כך לטיסות תיירות נוספות.

הטיסה שודרה בשידור חי, ובמהלך הנחיתה חזרה ארצה ניתן היה לשמוע את המשתתפים צועקים בהתלהבות "זה היה מדהים" מתוך החללית, שנחתה באמצעות מנצחים באזור מערב טקסס.

נחתה בשלום. החללית של בזוס נוחתת לקרקע | צילום: Blue Origin
תהליך הנחיתה. ניתן היה לשמוע את הנוסעים צועקים: "זה היה מדהים" | צילום: Blue Origin

במהלך הטיסה, החללית הגיע לגובה מקסימלי של כ-100 ק"מ, סמוך לגבול העליון של האטמוספרה, משם ניתן היה לראות את עיקול כדור הארץ מלמעלה במשך מספר דקות ולרחף בכבידה נמוכה.

כאמור, בהמשך צפויה חללית "ניו שפרד" לתפקד במערך טיסות התיירות לחלל של חברת בלו אורג'ין, בדומה לדגם Spaceship2 של החברה המתחרה של ברנסון.

צוות הקרקע חוגג את נחיתת החללית | צילום: Blue Origin
צוות הקרקע חוגג את נחיתת החללית | צילום: Blue Origin

לפני כתשעה ימים הקדים את בזוס ריצ'רד ברנסון, הבעלים של קונצרן וירג'ין, בטיסת חלל של חברת וירג'ין גלקטיק. גם הטיסה הזו שודרה בשידור חי, בעוד משפחתו ונכדיו של ברנסון המתינו לו בעצבנות על הקרקע. ברנסון תיאר את הטיסה כ"חלום חייו" והסביר כי אין בו כל חשש לקראת השיגור. לאחר שנחת בשלום, החברה שבבעלותו ממשיכה לעבוד במרץ על טיסות ניסיון נוספות לחלל לפני שתוציא לפועל את טיסות התיירות הסדירות שלה, שיהיו פתוחות לקהל הרחב ולכל המרבה במחיר.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן