חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
ג'ניפר לופז. צילום: shutterstock

העצמה פיננסית: ג'ניפר לופז תעניק מקפצה של מיליארדים לקהילה הלטינית

הזמרת המצליחה תשתף פעולה עם עמותת גרמין אמריקה כדי לחזק עסקים בהובלת נשים לטיניות. "זה ישנה את המרקם של אמריקה", אמרה לופז לפורבס, כשהיא מציעה הלוואות בסך 14 מיליארד דולר ל-600 אלף יזמיות

ג'ניפר לופז הודיעה על שיתוף פעולה עם ארגון המיקרו-פיננסים Grameen America כחלק מהמאמצים האחרונים של הארגון להעצים יזמים לטינים – לאחר שמחקרים הראו כי הם עומדים בפני יותר מכשולים מעמיתיהם "הלבנים" במעמד הבקשה להלוואה.

כשגרירה הלאומית של גרמין, השחקנית תעזור להדריך יותר מ-150 אלף עסקים קטנים המנוהלים על ידי נשים בקהילות לטיניות ברחבי המדינה. גרמין היא עמותה המספקת גישה להון, בניית אשראי וחינוך פיננסי כדי לעזור לנשים עם הכנסה נמוכה, על מנת להגדיל את הכנסה שלהן.

הארגון גם שותף לקידום הפרויקט הפילנתרופי של לופז, Limitless Labs – שמטרתו לעזור להעצים קהילות מוחלשות – ובכוונתם לספק ל-600 יזמיות לטיניות הון הלוואות בסך 14 מיליארד דולר ו-6 מיליון שעות של חינוך פיננסי עד 2030.

עצמאות פיננסית

בהצטרפותה לתוכנית המיקרו-הלוואות של גרמין, לופז "תניע, תקדם ותיתן השראה" לבעלות עסקים לטיניות, כמו גם תלמד אותן על אשראי ובניית נכסים כדי לעזור להן "להבין את הדרך לעצמאות ואוריינות פיננסיים", לדברי גרמין.

השותפות תבנה "מסלולים להזדמנויות תעסוקה ומנהיגות" כדי לרתום את "הכוח" של קהילת הלטינים, אמרה לופז בהצהרה. "במיוחד עכשיו, עם הכוח של המדיה החברתית, ליזם ולאיש העסקים של היום יש רעיון אחר לגבי מהי הצלחה ואיך אתה עושה דברים. זה מרגיש כאילו הדבר היחיד שעוצר את הקהילה הלטינית הוא חינוך פיננסי וגישה להון", אמרה לופז לפורבס.

מספר החברות בבעלות לטינית בארה"ב גדל ב-35% במהלך 10 השנים האחרונות בהשוואה לעלייה של 4.5% בעסקים בבעלות "לבנים", על פי ארגון היזמות הלטינית של אוניברסיטת סטנפורד.

הכלה והזדמנות

Grameen America הוא ארגון ללא מטרות רווח שנוצר על ידי חתן פרס נובל, מוחמד יונוס בשנת 2008 כדי לספק הלוואות, הכשרה בחינוך פיננסי ובניית אשראי לנשים החיות מתחת לקו העוני הפדרלי. למרות העלייה בעסקים בבעלות לטינים בעשר השנים האחרונות, מחקרים מראים שלבנקים לאומיים יש סיכוי נמוך משמעותית לאשר הלוואות לעסקים בבעלות לטינים בהשוואה לעסקים בבעלות "לבנים".

"הדבר היחיד שעוצר את הקהילה הלטינית הוא חינוך פיננסי". ג'ניפר לופז במהלך הופעה בניו יורק | צילום: Shutterstock

סקר אחד מאוניברסיטת סטנפורד מצא ש-20% בלבד מהחברות בבעלות לטינים שהגישו בקשה להלוואה בנקאית לאומית מעל 100 אלף דולר קיבלו כספים, לעומת 50% מהעסקים בבעלות "לבנים".

לופז אמרה לפורבס שקהילת הלטינים בעבר נחשבה ל-"טבחים במסעדות, עובדי חניון ועוזרות בית", והוסיפה שאמה לא יכלה ללמוד באוניברסיטה, אך "רק רצתה את החלום הזה עבורנו". השותפות החדשה עם גרמין, אמרה לופז בהצהרה, תיצור "הון עצמי, שילוב והזדמנות" עבור הלטינים בארה"ב.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן