Search
Close this search box.
Forbes Israel Logo
עובדי חברת Joonko Diversity | צילום: אבישג שאר-ישוב
עובדי חברת Joonko Diversity | צילום: אבישג שאר-ישוב

גיוס מגוון: ג׳ונקו מגייסת 25 מיליון דולר במטרה לגוון את כוח האדם בארגונים

כספי הגיוס ישמשו להגדלת כוח האדם בחברה, להרחבת מרכז הפיתוח בישראל ולתמיכה בהמשך הצמיחה • ״סבב ההשקעה יאפשר לנו להתרחב ולשנות את ההרכב האנושי של חברות בכל מקום בעולם״

הסטארטאפ הישראלי, ג׳ונקו דייברסיטי (Joonko Diversity) שפיתח פלטפורמה טכנולוגית המסייעת למעסיקים לגוון את כח האדם בארגון, מודיע על סבב גיוס בהיקף של 25 מיליון דולר.

הגיוס הנוכחי (סבב B) נערך בהובלת Insight Partners בו השתתפה גם Target Global וכן המשקיעים הקיימים בחברה Kapor Capital ו- Vertex Ventures, אשר לקחו חלק בסבב הגיוס הקודם של החברה (סבב A) שהושלם באוגוסט אשתקד, במהלכו גייסה החברה 10 מיליון דולר. בכך מגיעה ההשקעה בסטארט-אפ שהוקם לפני שש שנים, לסך כולל של 38 מיליון דולר.

סטארט-אפ ה-AI הוקם בינואר 2016 על ידי היזמית עילית רז, אשר פיתחה מערכת מבוססת בינה מלאכותית במטרה לאפשר למעסיקים גישה למאגר מועמדים ומועמדות המשתייכים לקבוצות מיעוט. בבסיס הטכנולוגיה של הסטראט-אפ עומד אלגוריתם ייחודי המזהה את הנתונים הדמוגרפיים של המועמדים למשרה מסוימת ועורך התאמה בין קורות החיים לדרישות המשרה.

בכך מאפשרת האוטומציה לחברות לגייס מתוך מאגר נרחב, כולל מועמדים מאוכלוסיות לא מיוצגות, אשר עברו סינון ראשוני והינם מתאימים מבחינת הכישורים למשרה. כלי העבודה המיוחדים של המערכת מסייעת לחברות המעוניינות בגיוון אנושי (אתני או מגדרי למשל), ולא הצליחו לעשות זאת בצורה אפקטיבית באמצעות כלי הגיוס המקובלים, לעמוד במטרה שהציבו לעצמן: גיוון כוח האדם בארגון.

נכון להיום כולל המאגר של ג׳ונקו כ- 130 אלף מועמדים מאוכלוסיות לא מיוצגות בשוק העבודה, כש-64% מהמועמדים במאגר מיועדים לתפקידי ניהול בינוניים או בכירים ו-53% בעלי רקע טכנולוגי. בניגוד לפלטפורמות אחרות שגובות על בסיס גיוס של מועמדים, המודל הייחודי של החברה מבוסס על מנוי קבוע שמאפשר לחברות ליהנות מגישה בלתי מוגבלת למאגר מועמדים. 

"חברות רבות מסתמכות על פניות מועמדים לצורך איוש תפקידים פתוחים, או למשל שיטת חבר מביא חבר. הניסיון מוכיח שהסתמכות על שיטות אלו עלולות להוביל לכוח עבודה הומוגני״, טוענת עילית רז, מייסדת ומנכ"לית ג׳ונקו. ״כאישה מנהלת ויזמית בהייטק, אני רואה בכך חסם משמעותי להעסקת עובדים מוכשרים מקרב אוכלוסיות בייצוג חסר. ג׳ונקו שמה את הזרקור בדיוק על המועמדים האלו שנוטים להתעלם מהם או לא לראות אותם כלל. המאגר שלנו כולל מועמדים שהגיעו לשלבים האחרונים בחברות מובילות אך לא קיבלו את התפקיד. השילוב של מאגר כישרונות ברמה עולמית, יחד עם האלגוריתם של מיון והתאמה המבוסס בינה מלאכותית הופך את המערכת שלנו לכלי גיוס משלים שהוא חובה לכל ארגון״.

״לג׳ונקו יש את הצוות, המוצר והחזון״. ליעד אגמון, שותף ומנהל בקרן אינסייט | צילום : Dynamic Yield
״לג׳ונקו יש את הצוות, המוצר והחזון״. ליעד אגמון, שותף ומנהל בקרן אינסייט | צילום : Dynamic Yield

בשנתיים האחרונות רשמה החברה הצעירה צמיחה מואצת של 500% בהכנסות הנאמדות כיום בהיקף של מיליוני דולרים. לג׳ונקו כ-150 לקוחות לצד חברות בינוניות וקטנות בארה"ב, הפועלות במגוון תחומים. לדברי החברה לקוחות שהתנסו בפלטפורמה רשמו עליה ממוצעת של 25% במספר המועמדים מאוכלוסיות בתת-ייצוג, כאשר 1 מתוך 6 מועמדים שנבחנו על ידי החברות, נשכרו על ידן לבסוף.

ג׳ונקו מעסיקה כיום 45 עובדים, רובם בישראל והשאר בארה"ב. כספי ההשקעה מסבב הגיוס הנוכחי ישמשו לגיוס 25 עובדים נוספים בישראל עד סוף 2022, להרחבת מרכז הפיתוח בישראל ולהגדלת כוח האדם במשרדיה בניו יורק. ״סבב ההשקעה יאפשר לנו להתרחב ולשנות את ההרכב האנושי של חברות בכל מקום בעולם״, מצהירה רז המנכ״לית.

"הגדלת הגיוון של העובדים הוא אחד היעדים המרכזיים של כל חברות הפורטפוליו שלנו״, מסר ליעד אגמון, שותף ומנהל בקרן אינסייט. ״הרחבת הייצוג של כל האוכלוסיות בחברות הייטק מביא לתרבות ארגונית טובה יותר ומתבטא גם בתוצאות העסקיות. לג׳ונקו יש את הצוות, המוצר והחזון לעזור לעסקים לממש את היעד הזה באופן מהיר ואיכותי, וזו הסיבה שאנחנו נרגשים להשקיע בחברה מוערכת זו."

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן