חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
במקום ה-14 בעולם. יורשת לוריאל, פרנסואה בטנקורט מאיירס | צילום מסך מתוך יוטיוב Fondation Bettencourt Schueller
במקום ה-14 בעולם. יורשת לוריאל, פרנסואה בטנקורט מאיירס | צילום מסך מתוך יוטיוב Fondation Bettencourt Schueller

יורשת האימפריה: האישה העשירה בעולם לשנת 2022

בשנה השנייה ברציפות ברשימת המיליארדרים של פורבס, האישה העשירה ביותר בעולם היא יורשת חברת לוריאל – הצרפתייה פרנסואה בטנקורט מאיירס

פרנסואה בטנקורט מאיירס, בעלת השווי המוערך ב-74.8 מיליארד דולר, היא עשירה ב-1.2 מיליארד דולר בהשוואה לשנה שעברה, מה שהופך אותה לאדם ה-14 בעושרו בעולם.

הצרפתייה בת ה-68 היא סגנית יו"ר הדירקטוריון של לוריאל, חברת הקוסמטיקה והיופי הגדולה בעולם, שהקים סבה הכימאי יוג'ין פול לואי שולר בשנת 1909. בטנקורט מאיירס הופיעה לראשונה ברשימת המיליארדרים של פורבס בשנת 2018, לאחר שאמה, ליליאן בטנקורט – אז האישה העשירה ביותר בעולם – מתה בשנת 2017 בגיל 94.

בשנת 2007, תבעה בטנקורט מאיירס את פרנסואה-מארי בנייר, חבר קרוב של אמה, על כך שסחט לכאורה יותר ממיליארד דולר מהקשישה. כתוצאה מכך, באנייר נידון לשלוש שנות מאסר ונגזר עליו להחזיר 16.5 מיליון דולר לבטנקורט ולמשפחתה.

בטנקורט מאיירס ומשפחתה מחזיקים בכ-33% ממניות לוריאל והיא חברה במועצת המנהלים של החברה מאז 1997. שני בניה, ז'אן-ויקטור מאיירס וניקולס מאיירס, יושבים גם הם בדירקטוריון. כיצרנית היופי הגדולה בעולם, לוריאל מחזיקה ביותר מ-35 מותגי קוסמטיקה וטיפוח. חברות הפורטפוליו המובילות שלה כוללות את מייבלין, גרנייה ו-NYX.

חזית המטה העולמי של קבוצת לוריאל בקלישי, צרפת

לאורך 100 שנות פעילותה, לוריאל המשיכה לשגשג באמצעות טכנולוגיה מתקדמת ורכישות חכמות. היא ממשיכה לרכוש מותגי אינדי שונים וליצור בריתות אסטרטגיות כדי להתעדכן בטרנדים האחרונים. לאחרונה, בשנת 2021, לוריאל רכשה (בסכום לא ידוע) את Youth To The People, חברת טיפוח לעור מקליפורניה המשתמשת בתערובות טבעוניות ובתמציות מזון-על.

בסך הכל, קבוצת לוריאל הניבה יותר מ-35 מיליארד דולר בהכנסות בשנת 2021 והחברה מעסיקה 85,000 עובדים ברחבי העולם. בטנקורט מאיירס היא גם נשיאת הקרן הפילנתרופית של משפחתה, הדוגלת בתפקידה של צרפת בקידום המדעים והאמנויות בעולם.

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן