חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
צילום אילוסטרציה: Shutterstock
צילום אילוסטרציה: Shutterstock

מדיוונד, המטפלת בכוויות ובנזקי עור, השלימה גיוס של 30 מיליון דולר

המנכ"ל עופר גונן: "הגיוס הנוכחי מאפשר לנו גמישות מקסימלית לניצול הזדמנויות ולמימוש התוכנית האסטרטגית של החברה

חברת מדיוונד (Mediwound), המפתחת ומייצרת פתרונות לתיקון רקמות ולחידושן, השלימה גיוס הון של כ- 30 מיליון דולר בהובלת הקרנות Israel Biotech Fund, Deep Insight, New Era Capital Partners ודיסקונט קפיטל. החברה גייסה את ההון בהנפקה פרטית וברישום מניות למסחר במחיר של 1.75 דולר למניה.

האסטרטגיה של מדיוונד מושתתת על הפלטפורמה האנזימתית שפיתחה החברה, ומתמקדת בטיפולים ביו-אקטיביים חדשניים לכוויות ולפצעים ובמוצרים ביולוגיים לתיקון רקמות.

בקשה מחודשת ל-FDA

NexoBrid, המוצר הביולוגי המסחרי הראשון של החברה להסרה מהירה ויעילה, ללא ניתוח, של רקמות פגועות בכוויות תרמיות חמורות, משווק באיחוד האירופאי ובשווקים בינלאומיים נוספים, ונמצא בתהליך רישום בארה"ב. לאחרונה קיבל ה-FDA את הבקשה המחודשת שהגישה החברה לרישיון לתרופה ותאריך היעד לסיום הבחינה נקבע ל-1 בינואר, 2023. התרופה נתמכת על ידי הרשות האמריקנית למחקר ולפיתוח ביו-רפואי (BARDA).

"משיגים את אבני הדרך". עופר גונן | צילום: ערן לביא

תרופה נוספת של החברה היא EscharEx המיועדת לטיפול בפצעים כרוניים ובפצעים קשי ריפוי מהם סובלים חולים רבים הלוקים בסוכרת, אי ספיקה ורידית ומחלות נוספות. בחודש יולי פרסמה מדיוונד תוצאות חיוביות מהניסוי הקליני הפרמקולוגי בארה"ב. התרופה עשויה להיות בעלת פוטנציאל מסחרי משמעותי היות והיא מיועדת לשוק נרחב וצומח הנאמד ביותר ממיליארד דולר מדי שנה. לחברה מוצר שלישי בשלבי פיתוח המיועד לטיפול בסרטן עור שאינו מלנומה.

מינויים חדשים

בחודשים האחרונים חיזקה מדיוונד משמעותית את מועצת המנהלים והשדרה הניהולית של החברה עם מינויים של עופר גונן למנכ"ל,  נחום (חומי) שמיר ליו"ר, וד"ר רוברט שניידר לסמנכ"ל הרפואי של החברה.

"אנחנו מתקדמים להשגת יעדינו האסטרטגיים כשיש לנו כעת מזומנים לתמוך בכל אפיקי הפעילות של החברה", אמר מנכ"ל עופר גונן. "מדיוונד משיגה באופן עקבי את כל אבני הדרך שלה, כאשר ההכרה והתמיכה המשמעותית לה היא זוכה מצד הרשות האמריקנית למחקר ולפיתוח ביו-רפואי לאורך שנים, מקבלת ביטוי גם מצד שחקנים אסטרטגיים שמדיוונד הפכה לאטרקטיבית במיוחד עבורם. הגיוס הנוכחי מאפשר לנו גמישות מקסימלית לניצול הזדמנויות ולמימוש התוכנית האסטרטגית של החברה בהמשך הדרך".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן