חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה (משמאל) וסם אלטמן | צילום: Shutterstock, Microsoft
מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה (משמאל) וסם אלטמן | צילום: Shutterstock, Microsoft

לא חוזר הביתה: סם אלטמן מצטרף למיקרוסופט להוביל את תחום ה-AI

נכשלו המאמצים של משקיעי OpenAI להחזיר את המנכ"ל המודח לתפקידו. דירקטוריון החברה מינה את אמט שיר, לשעבר מנכ"ל טוויץ', להחליף את אלטמן

המנכ"ל לשעבר של OpenAI סם אלטמן והנשיא גרג ברוקמן מצטרפים למיקרוסופט כדי להוביל את יחידת המחקר החדשה שלה בתחום האינטליגנציה המלאכותית, הכריז היום מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה. בכך, סיים סוף שבוע דרמטי שהחל עם הדחתו המפתיעה של אלטמן על ידי דירקטוריון OpenAI.

בציוץ ב-X אמר נאדלה, שאלטמן וברוקמן "יחד עם עמיתים" יובילו במיקרוסופט "צוות מחקר מתקדם חדש באינטליגנציה מלאכותית". עם זאת, מנכ"ל מיקרוסופט ציין, כי חברתו נותרה "מחויבת" לשותפות עם OpenAI, וכי "יש להם ביטחון במפת הדרכים המוצרית שלהם". אלטמן הגיב לציוץ של נאדלה בשתי מילים: "המשימה נמשכת", בעוד ברוקמן טרם הגיב.

הפוסט של נאדלה הבהיר, שעובדי OpenAI אחרים יצטרפו לצד אלטמן וברוקמן, אך הוא לא ציין שמות.

בפוסט נוסף אמר נאדלה, שאלטמן יכהן כמנכ"ל היחידה החדשה וציין שהצוות יפעל באותו קו כמו ישויות אחרות בבעלות מיקרוסופט כמו "GitHub, Mojang Studios ו-LinkedIn".

אמט שיר, המנכ"ל החדש של OpenAI | צילום: ניקיטה סוקולסקי, Manifest 2023
אמט שיר, המנכ"ל החדש של OpenAI | צילום: ניקיטה סוקולסקי, Manifest 2023

ההכרזה של נאדלה הגיעה לאחר סוף שבוע דרמטי, שהחל עם פיטוריו הבלתי צפויים של אלטמן מתפקידו ב-OpenAI. דירקטוריון החברה הודיע ביום שישי על הדחתו של אלטמן. בהודעה לעיתונות אמר הדירקטוריון, כי המהלך היה תוצאה של בדיקה, שמצאה כי אלטמן "לא היה כן במידע שמסר לדירקטוריון". חברי הדירקטוריון הוסיפו, כי איבדו אמון ב"יכולתו להמשיך ולהוביל את OpenAI".

מאוחר יותר ביום שישי הודיע גם הנשיא ומייסד OpenAI גרג ברוקמן, ​​כי הוא עוזב את החברה בתגובה להחלטת הדירקטוריון. משקיעים מובילים ב-OpenAI ניסו להתערב בסוף השבוע כדי להחזיר את אלטמן לתפקיד, אבל ביום ראשון מינה הדירקטוריון את מנכ"ל Twitch לשעבר אמט שיר למנכ"ל OpenAI.

רבים ממוצרי ה-AI הנוכחיים של מיקרוסופט – כולל Bing Chat, Windows Copilot, Github Copilot – מבוססים על טכנולוגיית OpenAI. לא ברור אם אלטמן וברוקמן הובאו על מנת להסב את מוצרי OpenAI למוצרים פנימיים של מיקרוסופט או לעבוד על משהו שונה לחלוטין. נאדלה הדגיש בפוסט שלו, כי החברה עדיין מאמינה ב-OpenAI ומצפה "להכיר את המנכ"ל החדש ואת צוות ההנהלה החדש של החברה ולעבוד איתם".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן