חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo
מייסדי פלאנק: "דריסת רגל בשוק היפני" | צילום: מיכאל כהן
מייסדי פלאנק: "דריסת רגל בשוק היפני" | צילום: מיכאל כהן

הסטארט-אפ הישראלי פלאנק החל בשיתוף פעולה עם ענקית הביטוח היפנית סומפו

ענקית הביטוח היפנית חתמה על הסכם מסחרי עם הסטארט-אפ הישראלי שיצר פלטפורמה מבוססת בינה מלאכותית המסייעת באיסוף ועיבוד מידע מקיף על חברות לפני תהליך חיתום: "מדובר בדריסת רגל בשוק היפני"

ענקית הביטוח השניה בגודלה ביפן – סומפו (SOMPO) חתמה על הסכם מסחרי עם החברה הישראלית פלאנק (Planck). במסגרת שיתוף הפעולה, סומפו, שהיא חברת הביטוח השנייה בגודלה ביפן עם למעלה מ-30 מיליון  מבוטחים, תשתמש בפלטפורמה של פלאנק בשלב ההחלטה האם לבטח את העסק ובאילו תנאי ביטוח.

הפתרון הטכנולוגי של פלאנק מבוסס על בינה מלאכותית וחוסך את מילוי השאלונים במעמד חתימה מול חברות הביטוח, מה שמאפשר לסומפו להעריך את הסיכון ולקבוע תמחור מהיר ומדויק של הפרמיה עבור עסקים המעוניינים לקבל ביטוח של החברה. ענקית הביטוח היפנית מעריכה שבאמצעות האוטומציה שהפלטפורמה של פלאנק מאפשרת, היא תחסוך כ-140 מיליון דולר בשנה בהוצאות תפעוליות.

פלטפורמת הבינה המלאכותית של פלאנק מבצעת איסוף מידע פומבי על עסקים, ממנו היא מייצרת תובנות המסייעות לחברות הביטוח להעריך באופן מדויק יותר את רמת הסיכון, להפחית עלויות ולשפר התוצאות העסקיות שלהם. במסגרת ההסכם עם סומפו, פלאנק תאסוף נתונים על ידי איתור מידע פומבי על חברות מרשתות חברתיות ביפן, על ידי עיבוד תמונה או וידאו וכן עיבוד של רשומות ממשלתיות, ולאחר מכן תספק לסומפו תמונת מצב על פי פרמטרים מוגדרים מראש.

סומפו - חברת הביטוח השנייה בגודלה ביפן | צילום: Shutterstock
סומפו – חברת הביטוח השנייה בגודלה ביפן | צילום: Shutterstock

סומפו הינה החברה הראשונה ביפן שתעשה שימוש בפלטפורמה של פלאנק ותצטרף לחברות ביטוח נוספות בארה"ב כמו Chubb, Republic Indemnity (Great American Insurance Group), Attune (AIG), שכבר עושות שימוש בשירותים של פלאנק.

בשלב הראשון, הטכנולוגיה הישראלית תוטמע במחלקת חיתום העסקים של סומפו, ובהמשך השימוש בפלטפורמה יורחב ליחידות עסקיות נוספות של סומפו ברחבי העולם. שיתוף הפעולה בין החברות הובל על ידי מרכז החדשנות של סומפו בתל אביב, המוביל השקעות ושיתופי פעולה עם חברות ישראליות גם בתחומים נוספים.

ינון דולב, מנכ"ל מעבדת החדשנות של SOMPO ישראל בירך על שיתוף הפעולה ואמר: "אנו שמחים על תחילתה של השותפות עם פלאנק ומאמינים שבאמצעות הפלטפורמה נוכל לשפר את החוויה עבור מבוטחים בשוק המסחרי ולדייק את תהליך החיתום".

אלעד צור, מנכ"ל פלאנק אמר כי "שילוב הטכנולוגיה של פלאנק בתהליך החיתום של סומפו מהווה דריסת רגל של החברה בשוק היפני. אנו שמחים על שיתוף הפעולה ובטוחים שהוא יסייע לייעל את תהליך החיתום שהתאגיד מבצע עבור לקוחותיו".

הרשמה לניוזלטר

באותו נושא

הרשמה לניוזלטר

מעוניינים להישאר מעודכנים? הרשמו לרשימת הדיוור שלנו.

דילוג לתוכן