חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

הסטארט אפ הישראלי שחוסך להורים שעות מיותרות של המתנה

דדי גלעד (מימין) ועופר צדיק. TytoCare | צילום: TytoCare
דדי גלעד (מימין) ועופר צדיק. TytoCare | צילום: TytoCare
דדי גלעד מצא עצמו מבלה ימי עבודה שלמים בתור לרופא עם בתו הקטנה בהמתנה לדיאגנוסטיקה פשוטה ⋅ אז הוא פיתח מערכת לבדיקות רפואיות מרחוק, שמייתרת במקרים רבים את הנסיעה וההמתנה לרופא – וגם משכללת את הטיפול הרופאי

גיוסים: 155 מיליון דולר

עובדים: 200

מייסדים: דדי גלעד, עופר צדיק

הקמה: 2012

משקיעים: Insight Partners, Tiger Global, Qumra Capital, Qualcomm Ventures LLC, Olive Tree Ventures, Shenzhen Capital Group Company


כשבתו של דדי גלעד (מנכ"ל) הייתה בת ארבע, היא סבלה מאינסוף דלקות גרון ואוזניים. כמו הורים רבים במצבו, מצא את עצמו ההורה המודאג מבלה בקרים רבים בתור לרופא, וכל זה כדי לקבל דיאגנוסטיקה מאוד קצרה. דדי תהה אם לא ניתן לעשות חלק מהבדיקות מרחוק. את הרעיון הראשוני גלגל עם רופא המשפחה של בתו, שהסביר מהם עקרונות האבחון ברפואה ראשונית, ומה הדברים העיקריים שהם בודקים.  

"לאחר תהליך חשיבה ופיתוח, יצרנו גירסה ראשונה של מכשיר לאבחון מרחוק", מסביר גלעד, "נעזרנו בהרבה אלגוריתמיקה, לימוד מכונה ועיבוד בענן כדי לוודא שהדאטה שמתקבלת איכותית".

כך נולד הסטארטאפ TytoCare – מערכת שמאפשרת ביצוע בדיקות מקיפות מרחוק, מעקב רפואי אחר חולים בבתיהם וקבלת חוות דעת מרופאים מומחים ברחבי העולם. הבדיקות כוללות האזנה לריאות וללב, מעקב אחר שיעור החמצן בדם וכן חום ודופק, בדיקות גרון, אוזניים, עור ועוד.

ייחודה של הטכנולוגיה ביכולת לנתח ולהפיק תובנות ולספק לצוותים הרפואיים מידע. המערכת קלה ואינטואיטיבית לתפעול כך שחולים יכולים לבצע את הבדיקות בעצמם, ולשלוח הממצאים לצוות הרפואי בזמן אמת.

ב-2012 יצאה החברה לסבב גיוס ראשון של 2 מיליון דולר, לאחר שנתיים גייסה בסבב A. עד כה גייסה החברה 155 מיליון דולר.

מכשירי טייטו נמצאים כיום בשימוש במרבית קופות החולים ובתי החולים בישראל, בצה"ל וכן בלמעלה מ-170 בתי חולים, מבטחים וארגוני בריאות בארה"ב, אירופה, איחוד האמירויות ועוד, ומשרתים מאות אלפי מטופלים. החברה מעסיקה 200 עובדים במרכז הפיתוח בנתניה ובמשרדיה בארה"ב.

"אנו שואפים להפוך לאלטרנטיבה לביקור פיזי אצל רופא", פורט גלעד את חזונו, "לא משנה איפה המטופל גר או עובד, טייטו תהיה הסטנדרט שלו לטיפול בסיסי המחליף מפגש עם רופא".

הרשמה לניוזלטר

כתבות נוספות

דילוג לתוכן