חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

12# ענת גואטה

ענת גואטה | צילום: ענבל מרמרי
ענת גואטה | צילום: ענבל מרמרי
יו״ר הרשות לניירות ערך

בינואר 2023 תניח ענת גואטה, יושבת ראש הרשות לני״ע, את המפתחות ותסיים כהונה בת חמש שנים וכפי הנראה גם השנה האחרונה לא צפויה להיות רגועה.

״השריף של שוק ההון״, העומדת בראש הרשות המפקחת נכון להיום על יותר משלושה טריליון שקל של כספי הציבור, לא נרתעת כשצריך לסמן לגופים המוסדיים ולפעילי שוק ההון באופן ברור מי בעל הבית, מה מצופה ממי שמנהל את החסכונות של כולנו ולא מהססת לנקוט קו אגרסיבי כשצריך להגן על השקיפות והניהול התקין.

גם כשנותרה לה פחות משנה היא ממשיכה לקדם רפורמות חשובות, כמו זו למשל שהשלימה בהצלחה אשתקד ועשתה סדר בשוק קרנות הנאמנות המנוהלות בישראל. גואטה מקדמת במלוא המרץ את רפורמת הבנקאות הפתוחה שנכנסה לתוקפה בשבועות האחרונים וצפויה, אם תיושם ותפוקח כהלכה, לעשות מהפכה במידע הפיננסי ולהביא לשירותים פיננסים תחרותיים וזולים יותר.

היא לא מהססת לאתגר את עצמה ולנסות לעשות סדר במערב הפרוע של המסחר בנכסים דיגיטליים ומטבעות הקריפטו ולהכניסם תחת תחום פיקוחה של הרשות. היא חתומה גם על הקמת ״פורום +35״, היוזמה ששמה לה יעד להגיע עד לשנת 2028 לשיעור ייצוג של למעלה מ־35% נשים בדירקטוריונים של החברות הציבוריות ומנהלי ההשקעות הגדולים בישראל. מתוקף תפקידה נאלצת יו״ר הרשות גם לקבל הכרעות לא פשוטות בסוגיות מורכבות שמונחות לפתחה – כמו זו שלא לחייב חברות ציבוריות לדווח על הטרדות מיניות למשקיעים, אלא רק במקרים חריגים במיוחד – החלטה אשר עוררה עליה ביקורת ציבורית נוקבת.     

באותו נושא

דילוג לתוכן