חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

46# שולה שפיגל ודנה עדן

דנה עדן (מימין) ושולה שפיגל | צילום: אייל טואג, הארץ
דנה עדן (מימין) ושולה שפיגל | צילום: אייל טואג, הארץ
יוצרות ומפיקות הסדרה “טהרן”, שולה ודנה הפקות

דרמת הריגול “טהרן” לא הסתפקה בהצלחה המקומית לה זכתה בישראל, ובנובמבר 2021 – יוצרות הסדרה, שולה שפיגל ודנה עדן, חזרו הביתה עם פרס האמי הבינלאומי. הן אף חיזקו את הבאזז ההוליוודי בעונה השנייה כאשר ליהקו את השחקנית בעלת שמונה המועמדויות לאוסקר, גלן קלוז, ומכרו את הסדרה לענקית הסטרימינג Apple TV בעסקה ששווה כ־80 מיליון דולר – אחת הגדולות בתעשייה הישראלית.

שולה שפיגל, שהחלה את דרכה כמורה, הקימה בשנת 2000 את שולה שפיגל הפקות בע”מ, וב־2007 החליטה לאחד כוחות עם דנה עדן, בעלת החברה המתחרה – דנה הפקות. ביחד הן הקימו את שולה ודנה הפקות – היחידה בישראל שבראשה עומדות צמד נשים. כשעדן הייתה בת שנה בלבד, אביה, יורם לוי, הקים את חברת דנה הפקות על שמה, ובסוף שנות ה־90 היא לקחה את מושכות ניהול החברה לידיה.

יחד הן יצרו את סדרת הדוקו “לונדון פינת בן יהודה” עם ירון לונדון, שזכתה בפרס האקדמיה ליצירה דוקומנטרית; “תמיד אותו חלום”, המבוססת על שיריו של צביקה פיק וזכתה בפרס האקדמיה לטלוויזיה; “יום האם”, “המדובב”, “מייקל”, “שקשוקה”, “עושים לביתנו” עם סמי פרץ וסרט הדוקו “רצח בקולנוע צפון” המגולל את פרשת רצח המהנדס פידיה פיאטלי משנת 1957, בעת ניסיון שוד בקולנוע "צפון" בתל אביב.          

באותו נושא

דילוג לתוכן