חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

50# עידית סילמן

עידית סילמן | צילום: רמי זרנגר
עידית סילמן | צילום: רמי זרנגר
חברת כנסת, יו״ר הקואליציה לשעבר

לפני קצת יותר משנה, בבחירות שנערכו במרץ 2021, מצאה את עצמה המורה ומנהלת השיווק לשעבר עידית סילמן מחוץ לכנסת – בדיוק כפי שקרה לה בשתי מערכות הבחירות הקודמות. סילמן שובצה במקום השמיני בלבד ברשימת ימינה לכנסת ה־24, ורק התפטרותו של ראש עיריית שדרות אלון דוידי, 24 שעות לפני ההשבעה, סללה את דרכה אל המשכן.

חודשים ספורים בלבד לאחר מכן, עם הקמת ״ממשלת השינוי״, כבר קיבלה הח״כית הצעירה והנמרצת את תפקיד חייה – יו״ר הקואליציה, לצד כהונה כראש ועדת הבריאות. כיושבת הראש ניצחה על העברת התקציב, הראשון שאושר בכנסת לראשונה מזה שלוש שנים. 

אבל עידית סילמן לא תיזכר בזכות פועלה בוועדת הבריאות או כיו"ר הקואליציה. במקום זה תיזכר סילמן כאבן הדומינו הראשונה שנפלה מהקואליציה והובילה לנפילת הממשלה ואת ישראל למערכת בחירות חמישית. באפריל האחרון, לאחר פחות משנה בתפקיד היא הודיעה על פרישתה מהקואליציה, הותירה את הקואליציה עם 60 חברים בלבד, ובכך חרצה את גורלה של ממשלת ישראל ה־36.

במו ידיה טלטלה סילמן את המערכת הפוליטית כולה, הובילה לחילופים במשרד ראש הממשלה ולחודשים ארוכים ויקרים של מערכת בחירות. המהלך שלה יכול בהחלט לסלול את דרכו של בנימין נתניהו חזרה למשרד ראש הממשלה. אם אכן זה מה שיקרה, השאלה אם יחזיר לה כגמולה (כפי שעל פי דיווחים שונים הבטיח לה), היא שאלה פתוחה, לנוכח מקרי עבר. במקרה שכזה גורלה של הח"כית שפתחה מהדורות חדשות והפילה ממשלה יהיה דומה לזה של רבים לפניה שזכו לכמה דקות תהילה – שלאחריהן נמחקו מהחיים הציבוריים.

באותו נושא

דילוג לתוכן