חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

39# אימאן ח'טיב־יאסין

אימאן ח'טיב-יאסין
אימאן ח'טיב-יאסין
חברת כנסת, הרשימה הערבית המאוחדת

אם מסתכלים על הרזומה העשיר של חברת הכנסת אימאן ח׳טיב־יאסין כאקדמאית, עובדת סוציאלית ופעילה חברתית בולטת, ברור כיצד כפוליטיקאית היא חתומה על מספר תקדימים היסטוריים – כאישה הראשונה שהייתה מועמדת לכנסת מטעם מפלגה ערבית־אסלאמית וכחברת כנסת המוסלמית הדתייה הראשונה.

הפעילה הפמיניסטית, סגנית יו״ר מועצת השורא וחברת הפלג הדרומי של התנועה האיסלאמית, מקורבת למנסור עבאס והיתה חברה בקואליציה של ממשלת בנט. היא מחזיקה בתואר ראשון בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת חיפה ותואר שני בעבודה סוציאלית בלימודי מגדר ונשים מאוניברסיטת תל אביב, במהלכם כתבה תזה בנושא תפיסת אימהות בקרב נערות ערביות. היא בוגרת בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית ובמהלך שני עשורים הקימה וניהלה מתנ״סים ביפיע וזמר ואף ייסדה מרכז לנערות במצוקה בנצרת, אותו ניהלה אותו במשך תשע שנים.

בנוסף להכשרתה כאקדמאית, הח״כית המוסלמית היא גם מנהלת חשבונות מוסמכת ובוגרת קורס דירקטורים של אוניברסיטת בר־אילן. במהלך עבודתה כפרלמנטרית בכנסת ה־24 מילאה שורה של תפקידים בוועדות הכנסת השונות כחברה בוועדת הכספים, החינוך, הוועדה המיוחדת לזכויות הילד והוועדה המיוחדת לענייני החברה הערבית. בנוסף כיהנה גם כיו״ר השדולה למען היישובים הלא מוכרים בנגב.

באותו נושא

דילוג לתוכן