חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

3# שרון אלרועי פרייס

שרון אלרעי פרייס | צילום: משרד הבריאות
שרון אלרעי פרייס | צילום: משרד הבריאות
ראש שירותי בריאות הציבור

את המשימה הלאומית הקשה והמאתגרת של ניהול שירותי בריאות הציבור קיבלה על עצמה ד״ר שרון אלרעי־פרייס בשיאה של מגפה גלובלית היסטורית, משבר כלכלי חמור ומיד לאחר התפטרותה המהדהדת של קודמתה בתפקיד. אבל גם אשת המדע המקצועית והמחושבת לא הצליחה לחשב  את קצב הגידול האקספוננציאלי של גובה הטמפרטורה במטבח הלוהט אליו היא נכנסת.

זמן קצר לאחר כניסתה לתפקיד כבר הפכה אלרעי־פרייס לצלע חשובה בקבינט שניווט את משבר הבריאות החמור בתולדות המדינה, לצד פרויקטור הקורונה, מנכ״ל משרד הבריאות ושר הבריאות.

לצד גורמים אלו, אין ספק שלדוקטור הפעלתנית יש מניות חשובות באופן המוצלח למדי שבו נוהלו שירותי הבריאות בשנה האחרונה – החל ממבצעי החיסונים הארציים שהפכו את ישראל לחלוצה עולמית במאבק בקורונה ועד ניהול מדיניות הבדיקות והטמעת פרויקט ״מגן חינוך״ – אשר הותירו את בתי הספר ונמלי התעופה פתוחים ואת הכלכלה מתפקדת, גם במהלכם של גלי התפרצויות ושיעורי תחלואה גואים.  

העובדה כי העומדת בראש שירותי הציבור צידדה בדרך כלל בעמדה ניצית־שמרנית בכל הנוגע למדיניות ההגבלות והעובדה כי במהלך תפקידה הפכה לדוברת הבלתי רשמית של מדיניות הממשלה בנושא – משכו אליה מטחי אש כבדים מכל עבר. את האש הציבורית הצולבת היא סופגת כמעט לבדה, לבטח בהשוואה לבכירים הממונים עליה.

לצד ביקורת לגיטימית המופנית אליה מצד קולגות למקצוע או מצד גורמים פוליטיים (כולל מראש הממשלה עצמו בנאומו בעצרת האו"ם) – היא נאלצת להתמודד במסגרת תפקידה גם עם גורמי שוליים קיצונים וסהרורים בחברה הישראלית. קללות, גידופים וקמפיין הסתה שיטתי ומאורגן שנוהל נגדה ברשתות החברתיות לצד הפגנות בלתי פוסקות מול ביתה, הגיעו עד לכדי איומים ברצח שהופנו כלפיה וכלפי ילדיה, בעקבותיהם הורתה המשטרה על תגבור האבטחה סביבה.

כיום, כשהיא מלווה במאבטח צמוד, ממשיכה ד״ר אלרעי־פרייס להחזיק בעמדת השפעה חשובה המשליכה ישירות על בריאותם של מיליוני ישראלים. כך, גם לאחר ״שהקורונה מאחורינו״ לכאורה, היא ממשיכה להשפיע ולהחזיק באחד התפקידים החשובים הנוגעים בקידום הבריאות ומניעת מחלות בישראל – בדיוק כפי שזה בא לידי ביטוי בניהול ההתפרצות המחודשת של הפוליו וכן בניהול משבר הסלמונלה במפעלי שטראוס.  

באותו נושא

דילוג לתוכן