חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

16# סיגל דדון־לוי וסיגל רגב־רוזנברג

סיגל רגב רוזנברג (מימין) וסיגל דדון לוי | צילמים: ענבל מרמרי ויח"צ מכבי
סיגל רגב רוזנברג (מימין) וסיגל דדון לוי | צילמים: ענבל מרמרי ויח"צ מכבי
מנכ"לית מכבי שירותי בריאות ומנכ"לית קופת חולים מאוחדת

עשורים רבים נוהלו ארבע קופות החולים בישראל על ידי גברים. מגמה של שינוי החלה עם מינויה של מנכ"לית קופ"ח מאוחדת. כיום, שתיים מתוך ארבע קופות החולים בישראל – מכבי ומאוחדת – מנוהלות בידי נשים. ולרגע קצר – עד לפני כחודש – נוהלו שלוש קופות החולים הגדולות בישראל על ידי נשים.

תקופת הקורונה הבליטה את חשיבות קופות החולים והרפואה הציבורית ומיקמה אותן בחזית המאבק במגפה. הן הצליחו להתאים את עצמן במהירות ולשרת את המבוטחים באמצעות כלים חדשניים וטכנולוגיה מתקדמת. אך נראה כי במשרד האוצר, המקום בו קרנן הייתה צריכה לזהור, דווקא שם לא הפנימו מדוע צריך להשקיע הרבה יותר ברפואה הציבורית.

סיגל דדון־לוי מנהלת את מכבי שירותי בריאות שמבטחת יותר משני מיליון מבוטחים; וסיגל רגב־רוזנברג מנהלת את קופת חולים מאוחדת שמבטחת יותר ממיליון מבוטחים.

דדון־לוי, בעלת תואר ראשון במשפטים, תואר ראשון במדעי הרוח והחברה ותואר שני במנהל ציבורי, החלה את דרכה במכבי שירותי בריאות בשנת 1994 במסלול עתודה ניהולית. מאז מילאה שורה של תפקידים בכירים בארגון, ביניהם ראש מחוז השרון, תפקיד שהעניק לה היכרות מעמיקה עם המערכת. בשנת 2020 היא הובילה את מבצע חיסוני הקורונה במכבי ובאוגוסט 2021 מונתה לתפקיד המנכ"לית. בתקופת כהונתה הקופה ממשיכה לצמוח ואף שברה את שיאי ההצטרפות של השנים האחרונות.

רגב־רוזנברג, בעלת תואר ראשון בכלכלה, מתמטיקה ומדעי המחשב ,ותואר שני במדעי החברה והכלכלה, החלה את דרכה בתחום הבריאות בשנת 1993 בקופת חולים כללית, ושימשה במגוון תפקידים ניהוליים. ב־2010 עברה למרכז הרפואי מאיר בו כיהנה כסמנכ"לית פיתוח עסקי. בשנת 2013 הצטרפה לקופת חולים מאוחדת בתפקיד סמנכ"לית כספים ובשנת 2018 מונתה לתפקיד מנכ"לית הקופה. במסגרת תפקידה הצליחה לצמצם את הגרעון התקציבי של הקופה באופן משמעותי, והובילה רפורמות בתחום השירות, הטיפול בנשים, הדיגיטל והרפואה ההיברידית.

רות רלבג, שהיתה עד לאחרונה מנכ"לית שירותי בריאות כללית, פרשה מתפקידה בסוף חודש יוני לאחר תשעה חודשים בלבד. הרקע לפרישה המהירה של רלבג היה מחלוקות עם ועד העובדים, הדלפות וסכסוך לכאורה עם יו"ר ועד העובדים בשל החלטתה לפנות למשטרת ישראל. הפנייה למשטרה נעשתה בעקבות חשד להטיית מכרזים ושוחד בבית החולים קפלן השייך לכללית. כמו כן פורסם, כי יחסיה עם יו"ר שירותי בריאות כללית יוחנן לוקר עלו על שרטון.

באותו נושא

דילוג לתוכן