חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

אלמוג ולד

אלמוג ולד | צילום: ניר סלקמן ואוהד ארידן
אלמוג ולד | צילום: ניר סלקמן, אוהד ארידן
18, אלוף האולימפיאדות הבינלאומיות במדעים

אלמוג ולד הוא בעל ההישגים הרבים ביותר באולימפיאדות הבינלאומיות במדעים. אבל הוא לא מתרגש מכך שזכה ב־41 התמודדויות מדעיות. "אני לא עוקב אחר הזכיות שלי", הוא אומר. "זה פחות מעניין אותי. מה שחשוב לי באמת הוא להגיע לכמה שיותר הישגים – ובעיקר לשבור את השיא של עצמי".

אלמוג הוא הישראלי היחיד שהשתתף בשלוש אולימפיאדות בינלאומיות שונות. (מתמטיקה, מדעי המחשב ופיזיקה) והיחיד שזכה בשתי מדליות זהב בשתי אולימפיאדות שונות (מתמטיקה ומדעי המחשב) ובמדליית כסף בשלישית. את הכשרת נבחרות ישראל, המשתתפות באולימפיאדות הבינלאומיות במדעים, מובילים מרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס ומשרד החינוך.

הוא סיים בגרות 5 יחידות במתמטיקה בכיתה ז' והגיע לממוצע המשוקלל המקסימלי של 117 בבגרות. את התואר הראשון הוא השלים בהצטיינות בתחילת כיתה י"א באוניברסיטה הפתוחה ויסיים בקרוב תואר שני במלגה מלאה במדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב.

"לא הייתי הרבה בבית הספר אבל הייתה לי חוויה טובה ולא הייתי מחליף אותה", מספר אלמוג. ההורים שלי דחפו אותי ללמוד, והם מאוד תומכים בי". ומתברר שהכל נשאר במשפחה: "גם שני האחים שלי לוקחים חלק בתחרויות מדעיות".

הוא מתגייס לצה"ל בעוד כחודשיים, ויאלץ להיפרד מהאולימפיאדות הבינלאומיות במדעים. "אני מתגייס ליחידת 8200 ומאוד מתרגש. מתברר שעוד חברים שלי מהתחרויות האולימפיות ישרתו איתי, וזה מקל לדעת שהם יהיו שם איתי".

וכששואלים את ולד על התכנונים שלו לאחר השחרור, הוא עונה במהירות "הייטק כמובן, אבל זה עוד מרגיש לי רחוק לחשוב על זה. חשוב לי בינתיים להתגייס לצה"ל ולחוות את התקופה הזאת".

באותו נושא

דילוג לתוכן