חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
Forbes Israel Logo

עמוס פלד

עמוס פלד | צילום: ניר סלקמן ואוהד ארידן
עמוס פלד | צילום: ניר סלקמן, אוהד ארידן
29, מייסד שותף ומנכ"ל Guardio ו־Arpeely

שלוש שנים פעלה Guardio – חברת הסייבר שהקימו עמוס פלד (המנכ"ל), מיכאל ויינשטיין (סמנכ"ל הטכנולוגיות) ודניאל סירוטה (סמנכ"ל הפיתוח) – ללא מימון חיצוני, עד שגייסה בסוף השנה החולפת 47 מיליון דולר בהובלת קרן טייגר גלובל ו־Emerge. השלושה שירתו יחד ביחידת סייבר, כשעמוס אף היה מבין הזוכים בפרס ביטחון ישראל.

לאחר השירות הקימו ב־2017 חברה שעושה אופטימיזציה לשוק הפרסום הדיגיטלי – Arpeely. הרווחים שגרפה החברה, עשרות מיליוני דולרים בשנה, סייעו להם להקים בסוף 2018 את גארדיו, המפתחת תוסף לדפדפן שמסייע בהגנה ובאבטחת הגלישה.

"הדפדפן הפך להיות מערכת ההפעלה. הוא מאפשר גישה לשירותים שונים ולאפליקציות שונות, כמו ש־Word הפך ל־Google Docs ועוד", מסביר פלד. "בנוסף, סוגי המתקפות השתנו בשנים האחרונות.

עמוס פלד. צילום: ניר סלקמן
עמוס פלד. צילום: ניר סלקמן

אם בעבר החבר'ה הרעים היו עושים מתקפות באמצעות מניפולציות טכניות, מה שנקרא 'חולשה בקוד', היום המתקפות מבוססות על מניפולציות פסיכולוגיות – למשל, המשתמש מקבל מייל בו מופיע הלוגו של מיקרוסופט, עם מספר הטלפון של מוקד תמיכה כביכול, והוא מתבקש להתקשר לשם ולשלם כסף".

כל אלה גרמו לשלושה לבנות את תוסף האבטחה שלהם, שבניגוד לכלים אחרים בשוק פונה דווקא למשתמשים פרטיים או עסקים קטנים מאוד. "השחקנים המסורתיים, שכבודם במקומם, משתמשים בכלים שנוצרו לסוג אחר של מתקפות, כשהיום הם מנסים לעשות להם התאמה. אנחנו יצרנו פתרון מאפס, והבאנו פתרונות מעולם האבטחה הארגוני לשוק הפרטי ולעסקים הזעירים. יש לנו מיליון משתמשים, כש־100 אלף מתוכם בגרסה בתשלום", אומר פלד.

בימים אלה הם ממשיכים להוביל את ארפיליי יחד עם גארדיו. הם מעסיקים כמעט 50 עובדים במשרדי גארדיו בתל אביב, כשהחברה הולכת ומתרחבת ומתכננת להיות שם נרדף לפתרונות אבטחה.

באותו נושא

דילוג לתוכן